Чому не можна стукати по столу кулаком, пальцями, ложкою – прикмети

Стіл в будинку, за яким збирається вся родина, – це не просто деталь інтер’єру. Звичайний предмет побуту має насправді сакральне значення. Звідси і бере початок народна прикмета, яка забороняє стукати по обіднього столу.

f995bafbab6065d3052bae80dc8d5b36 Чому не можна стукати по столу кулаком, пальцями, ложкою  прикмети

Стукати по столу — значення прикмети

Предмет інтер’єру, за яким дружно збираються домочадці для повсякденного або святкового трапези, уособлює гармонію сімейного вогнища. Їжа, що з’являється на столі, вважається божою благодаттю. Звідси і відбувається порівняння стільниці з «долонею бога».

Само собою зрозуміло, що ставлення до столів, особливо круглим, було завжди дбайливим і шанобливим. Це підтверджують численні народні повір’я, що забороняють стукати по них руками або якими-небудь предметами.

Причини виникнення прості прикмети: вона з’явилася в той час, коли і стіл, і їжа мали високу матеріальну цінність. А сама поведінка за обіднім столом було суворо регламентовано правилами домострою.

Постукування пальцями

«Барабанний дріб» пальцями по стільниці в світі жестів розцінюється як один з ознак:

 • невпевненості в собі;
 • вияви нетерплячості;
 • прихованого роздратування;
 • втоми від очікування;
 • погано прихованого невдоволення чим-небудь.

Однак у трактуванні народних прикмет така поведінка розцінюється як неповага до вікових традицій. Повір’я говорить, що за цим підуть численні неприємності:

 • фінансові труднощі;
 • злидні, голод;
 • конфлікти в сім’ї.

Хоча сам по собі стіл не є такою собі «скатертиною-самобранкою», його роль у побуті визначає функція «нагодувати» всіх домочадців і гостей. Не дарма часто цей предмет меблів стоїть в центрі кімнати, прикрашений красивою скатертиною або серветкою.

72c204901a2b44865afb4bb151a789ac Чому не можна стукати по столу кулаком, пальцями, ложкою  прикмети

Стукати кулаком

У пориві емоцій люди іноді висловлюють своє обурення сильними ударами по столу. Неважливо, буде це зроблено кулаком або розкритою долонею. Прояв нестриманості і агресії обов’язково позначиться на подальших подіях.

Вымещенные на стільниці негативні емоції обернуться:

 • скандалами в будинку;
 • сварками з сусідами;
 • з’ясуванням відносин в робочому колективі.

Буйне поведінка, згідно приймете, загрожує втратою одного або розривом з коханою людиною.

Удар якимось предметом

Важко уявити собі ситуацію, коли доросла людина стукає по обіднього столу ложкою, виделкою або іншим приладом від неробства. Частіше за цим заняттям застають маленьких дітей.

В очікуванні тарілки з супом підростаючий член сім’ї такий спосіб виявляє своє нетерпіння або просто бажання попустувати. У цьому випадку батьки повинні припинити стук, забравши з рук дитини ложку або інший «ударний інструмент».

Щоб уникнути подібної ситуації в майбутньому, дорослим потрібно терпляче пояснювати дітям правила поведінки за столом. А заодно розповісти, чому не можна стукати по стільниці.

Однак у побуті трапляються і непередбачені обставини. Виняток з правила – дії, пов’язані з ремонтом меблів. Тоді не забороняються навіть удари молотком, адже в них немає злого умислу.

95a4ea78e9a959f236ea021bcbcb2b86 Чому не можна стукати по столу кулаком, пальцями, ложкою  прикмети

Як уникнути наслідків, передбачених у прикметах

Неможливо зрозуміти, чому в людей різне ставлення до одним і тим же забобонів. А також немає пояснення, чому одні народні прикмети збуваються, а інші – ні. У будь-якому випадку страх перед неприємностями або загрозою захворювання зупиняє людину від тієї або іншої дії.

Щоб уникнути поганих наслідків, які обіцяє прикмета – стукати по столу, потрібно просто цього не робити. А якщо вже таке сталося в пориві емоцій, не слід впадати в паніку, адже людина своїми думками сам накликає на себе біду.

Сучасні підходи до виховання і правил поведінки в суспільстві сильно відрізняються від тих, які існували декілька століть тому. Однак столовий етикет залишається практично незмінним. Його неухильне дотримання дає можливість уникнути негативних подій.

Не дарма кажуть, що людина є ковалем свого щастя. Вільним і розумним людям відкриті всі можливості для звершень і перемог. У цьому їм сприяють досягнення цивілізації. Народні прикмети не мають вирішального значення. Вони здатні лише злегка підкоригувати модель поведінки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради