Як розтопити мед на водяній бані в скляній банці

Мед — це абсолютно унікальний продукт, тому навіть при зберіганні різні сорти дару бджіл набувають різну структуру, консистенцію, так як вони по-різному засахариваются.

Тому постає питання про те, як можна його розтопити, щоб було комфортно зберігати продукт. Наприклад, у випадках, коли треба перемістити його в посуд поменше. Більш того, вкрай незручно їсти і приймати як ліки затверділий мед, який неможливо зачерпнути ложкою.

Насправді, існує безліч способів здійснення цієї процедури, коли необхідно зробити продукт м’якше. Ознайомившись з текстом цієї статті, ви дізнаєтеся, як зробити це в домашніх умовах і розтопити мед на водяній бані. Якщо ви збираєтеся зайнятися цим, тоді вам необхідно знати деякі тонкощі і особливості процедури.

Необхідна температура

Визначте для себе, заради якої мети ви використовуйте мед, будь то лікування або просте додавання в чай, може бути, ви любите є продукт заради власного задоволення. Від цього буде залежати температура, яку ви повинна підібрати, щоб розтопити улюблену солодкість.

Якщо продукт потрібен вам, щоб вилікувати хворе горло або здійснити профілактику від застуди, тобто зберегти його корисні цілющі властивості, вам не варто перевищувати 40 градусів, щоб надати продукту м’якість і пластичність. Якщо ж мед для вас — це додаткове ласощі на кухні, то ви можете не переживати з приводу його нагріву, так як будь-яка температура підійде, головне, не зіпсувати продукт.

Перш, ніж ви приступите до здійснення процедури, вам необхідно продумати, яку ви будете використовувати посуд, тому що це грає дуже важливу роль. Краще всього вибирати фаянсові, керамічні або скляні ємності, відмінно підійдуть, наприклад, розтопіть мед в скляній банці, яка буде зручна в зберіганні. Проте будьте обережні і ніяк не проводите нагрівання в пластиковій тарі або металево кухонні пристосування, так як вони можуть погіршити властивості і якості нагрівається продукту, а вам потрібно розтопити знати,

Коли ви нагріваєте мед, пам’ятайте, що змішування сортів і додавання води-завжди погана ідея! Це може привести до псування ласощі і його бродіння. Більш того, неодмінно слідкуйте стерильністю і герметичністю «упаковки». Правильно зберігається мед довше збереже свої корисні властивості.

Один маленький рада: Якщо у вас багато меду, який знаходиться в якійсь великій тарілці або банку, а вам треба розтопити лише невелика його кількості, то просто відкладіть трохи в інший посуд і розтопити необхідну кількість.

Пластичний мед

Коли ви растапливаете мед, ніколи не можна з точністю сказати, скільки часу вам потрібно, так як це буде залежати від обсягу, який вам необхідний.

Саме тому чудово, якщо ви можете здійснити процедуру автоматично при контрольованому режимі.

Духовки різних видів

Прекрасним варіантом є духовка, газова або електрична, яка дозволяє розтопити мед без втрати корисних властивостей. Візьміть ємність необхідного вам розміру, опустіть її в каструлю, наповнену водою і відправте все в наявну у вас духовку і поставте на сорок градусів.

Після того, як ви виконаєте все описане вище, можете діставати те, що у вас вийде, перемішати і залишити в такому вигляді, поки маса не перетвориться в однорідну.

Використання водяній лазні

Мабуть, це найпоширеніший варіант, яким люди користуються, щоб розтопити мед, так як він дає можливість здійснити процедуру для великої кількості продукту. Більш того, якщо ви робите це вдома, то це самий простий і доступний спосіб. Але щоб зрозуміти, яка температура вам потрібна, ви можете використовувати тільки термометр.

Щоб усе це здійснити, ви повинні взяти посуд, банку або будь-яку іншу ємність, в якій знаходиться ваш мед, потім перенести це в каструлю і, як і в попередньому способі, це заповнити всі водою. Після цього вам доведеться знайти ще одну каструлю, яка набагато більше першої (в два або три рази).

dac52f478a05dc402c776a30d3d31c52 Як розтопити мед на водяній бані в скляній банці

Далі помістіть першу каструлю в другу, але обов’язково так, щоб їх поверхні не стикалися. Для цього можете використовувати ручки посуду. Потім каструлю, яка знаходиться внизу, наповніть водою, але пам’ятайте, що вона не повинна досягати дна першої. Тепер ви готові почати процесу нагріву, дочекайтеся, коли вода в нижній каструлі закипить і забезпечить нагрів першої.

Мікрохвильова піч

Напевно зараз кожна господиня має мікрохвильовку, яку можна вважати неймовірно зручною і необхідної для кухні річчю. У цього пристосування безліч різних корисних властивостей і функцій, завдяки чому воно є воістину унікальним.

Щоб розтопити мед в мікрохвильовці, необхідно враховувати, що не кожна з таких печей адаптована до здійснення такого роду процедур, тому вам доведеться самостійно налаштовувати всі необхідні режими і тимчасові проміжки. Однак треба вас попередити, що результат не завжди виходить таким, яким би вам хотілося. Наприклад, мед може втратити частину (або навіть усі) своїх кращих корисних властивостей.

Але якщо ви все ж зважитеся на цей свого роду експеримент, вам потрібно слідувати маленькій інструкції. По-перше, правильно вибирайте ємність, щоб мед зацукрувався так, як йому потрібно. Можете використовувати для цього термостійке або темне скло. Нагрівайте вміст посуду не більше двох хвилин, враховуючи, що максимальна можлива потужність дорівнює 600 Вт. Коли мед розтопиться, перемішайте його керамічної або дерев’яною ложкою (залежно від того, яка буде матися на вашій кухні).

Ще можливі варіанти

Якщо ви вирішили розтопити мед в самий жаркий період року, тобто влітку, то для вас існує найпростіший спосіб – просто поставте продукт на сонце і чекайте, коли він досягне потрібного вам результату. Правда, варто врахувати, що, коли ви залишаєте мед в такому стані, він піддається впливу ультрафіолетових променів, які погано позначаються на якості і корисні властивості меду, тому ретельно і акуратно укутайте банку і не забувайте стежити за термометром.

Існує також варіант для людей, які не бояться ризикувати. Якщо вибраний вами час року-зима, то ви можете просто залишити банку з медом на батареї, обов’язково передчасно її закутавши. Краще всього здійснювати цю процедуру вночі, так як вона забере багато часу.

Звичайно, ви можете спробувати розтопити мед і в мультиварці, але краще користуватися перевіреними часом засобами і способами.

Найголовніше, коли ви здійснюєте процедуру розтоплення меду, ви повинні враховувати температурний режим, дотримання якого залежить збереження і прояв меду, його кращих корисних і цілющих властивостей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради