Томат середньостиглий Рожевий фламінго: опис, особливості вирощування, думку садівників

Рожевий фламінго — вітчизняний томат з районування по Північно-Кавказького регіону. Він відмінно приживається в південній землі і вирощується без укриття. Дізнайтеся більше про агротехніку, загальних рисах опису культури і відгуках садівників.

tomat srednespelyjj rozovyjj flamingo: opisanie, osobennosti vyrashhivaniya, mnenie sadovodov23 Томат середньостиглий Рожевий фламінго: опис, особливості вирощування, думку садівників

Детальний опис сорту

Рожевий фламінго — результат спільної селекції агрофірми Пошук і Федерального наукового центру овочівництва. Він включений в реєстр Госсорткомиссии в 2007 р. В народі ходять ще два сорти з такою ж назвою, але в Держреєстрі їх немає. Такі накладки викликають плутанину в рядах садівників.

Обидва незареєстрованих «Фламінго» — індетермінантні культури з великими плодами перці – і серцеподібної форми. Рожевий томат від Пошуку зовсім інший. Він низький, має обмежену точку росту. Цей томат зав’язує зовсім дрібні плоди (3-4 шт. на кисті).

Увага! Сорт районований по півдню РФ для вирощування під відкритим небом. Але в умовах середньої смуги він теж непогано плодоносить під плівковими укриттями.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий (100-105 днів) Детер-минантный (50-60 см) Салатний, для переробки Для відкритого грунту і парників 95-110 близько 5 Блідо-рожевий Сферична, злегка витягнута форма, майже без ребер, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки помідорного сорту

Оригінальний томат не відрізняється високою врожайністю. Показники коливаються на рівні 2-3 кг з рослини. На практиці при коректному догляді виходить більше. Вихід продукції товарного вигляду — 70-90%. Врожайність стабільна протягом усього плодоношення.

Переваги томату:

 • Хороший смак. Висока частка цукру. Щільність м’якоті і вміст сухих речовин — середні.
 • Зручність для засолювання цілими плодами. Томат смакує у салатах. У переробленому вигляді виглядає не кращим чином з-за блідого забарвлення. Хоча смакує теж добре.
 • Можливість вирощування без опор і підв’язки до них. Пасинкування необов’язково.
 • Наявність імунітету до ряду помідорних недуг. Дізнайтеся більше про хвороби томатів тут.
 • Недоліки у рожевого томату теж є:

  • у прохолодних регіонах його не виростити поза плівкової теплиці або парника;
  • у середній смузі дозрівання врожаю відбувається пізніше;
  • шкіра може лопатися при перезволоженні;
  • сорт схильний до фітофторозу.

  tomat srednespelyjj rozovyjj flamingo: opisanie, osobennosti vyrashhivaniya, mnenie sadovodov24 Томат середньостиглий Рожевий фламінго: опис, особливості вирощування, думку садівників

  Особливості агротехніки і відгуки про культуру

  Цей томат вирощують розсадою. Насіння садять за 60-65 днів до запланованого переміщення паростків в грунт. Розміщуйте не більше 4 шт. молодих томатів на 1 кв. м. Якщо візьметеся за формування, то на перших етапах життя в землі залиште біля куща 2 стебла. Так ви отримаєте більш ранній урожай. Але при цьому загальна кількість плодів за сезон трохи знизиться, тому висаджують на грядку 5-6 кущів.

  Рада. Рекомендована схема висадки в саду — 60х45 див.

  Різні джерела містять багато плутаною інформації щодо сортів-тезок. Сертифікований сорт у відгуках на тематичних форумах відомий як Рожевий фламінго детермінантний. Дачниця Олена садила томат один раз. Вона зазначила схильність до розтріскування. Але насіння добре зійшло, а врожай порадував жінку відмінним смаком.

  Олена з Єкатеринбурга підтверджує, що успішна культивація томата на Уралі можлива. Робила вона це кілька років поспіль. За спостереженнями дачницы, без підв’язки врожайність культури знижується. Жінка зазначила стійкість томата до грибків, дружність плодоношення і соковитість помідорів.

  Дачниця Любов поділилася фотографіями свого врожаю з тепличного ділянки у Свердловській обл. Це акуратні невеликі помідори. Кількість насіннєвих пазух у них — до 7. У Лариси з Липецької обл. маса плодів досягала 280 р.

  Детермінантний «Фламінго» володіє цікавими характеристиками. Томат виводили для південних областей, але його активно вирощують і в Сибіру, на Уралі, в Ленобласті.

  Рожевий фламінго: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради