Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео-уроки: класичний ножичками, машинкою

Обрізний манікюр передбачає використання ріжучих інструментів: ножиць, кусачок, тримерів. З цієї причини він може здаватися складним у виконанні для початківців. Під час процедури кутикула видаляється методом зрізання. Правильну техніку можна вивчити, переглядаючи відео-уроки.

Переваги і недоліки обрізного манікюру

Перераховані вище види манікюру рівнозначні – кожен з них розрахований для вирішення різних по сутності проблем.

До достоїнств обрізного манікюру можна віднести наступні факти:

 • Обрізна обробка є універсальною і застосовується у всіх салонах.
 • Обрізний манікюр допомагає радикально вирішити проблему неохайною, запущеної кутикули, в той час як апаратний і необрізний манікюр частіше використовується для підтримки акуратного вигляду шкіри.
 • Класичний манікюр є швидкою процедурою.
 • Даний вид манікюру є найдешевшим.

Однак у обрізного манікюру є чимало недоліків:

 • Обрізний манікюр є травмонебезпечною процедурою, яку повинен виконувати кваліфікований і досвідчений майстер.
 • Присутній найбільший ризик зараження. При обрізний манікюр судини пошкодити легше, і травми шкіри провокують кровотечі. Також інструменти для обрізного манікюру вимагають більше уваги – необхідна якісна дезінфекція за допомогою спеціального обладнання.
 • При обрізний обробці кутикула відростає швидше.
 • При регулярному обрізний манікюр кутикула грубіє.
 • Якщо манікюр зроблено неякісно, або був використаний тупий інструмент, кутикула буде «рваною».

25c316170ee5bb485f8c5bb5efcb9bdf Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою

Обрізний манікюр підійде тим, чия товста кутикула і суха – інструменти максимально приберуть шкіру з нігтьового ложа.

Даний вид обробки підійде для тих, хто давно не робив манікюр, або для тих, у кого від природи груба кутикула. Максимально ефективним є поєднання обрізного і необрізного манікюру – після процедури шкіра обробляється косметичними засобами для розм’якшення і видалення кутикули, що не дозволяє їй розростатися.

Загальні рекомендації

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців пояснять техніку виконання покроково) повинен виконуватися у відповідності з цими правилами:

 • Якщо процедура проводиться в салоні, необхідно ретельно вибирати майстра. Найкращий результат буде досягнуто, якщо майстер володіє великим досвідом, використовує не травматичну техніку роботи, а також стежить за чистотою і станом інструменту: дезінфікує, вчасно інструмент заточує або змінює вже вийшов з ладу.
 • Необхідно обрізати лише сухі ороговілі ділянки. Зрізуючи живу шкіру, можна травмувати судини.
 • Кутикула зрізається одним плавним рухом. «Обкусывая» кутикулу різкими рухами інструмента, можна отримати задирки і стирчать шматки шкіри.

Матеріали і інструменти

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців допоможуть освоїтися в інструментарії) можна виконати в домашніх умовах. Для цього необхідні інструменти, кілька косметичних засобів та витратні матеріали.

Інструменти

Для обрізного манікюру знадобиться декілька інструментів: пилки, пушер, кусачки або ножиці.

739277bcf0a6ce25a4bd55c35be864a6 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою

 • Пилки служать для корекції довжини і форми нігтьової пластини. Виділяють металеві, скляні, керамічні та паперові пилки. Також пилки відрізняються формою, призначенням і абразивністю. За формою пилки бувають квадратними, овальними, «бумерангами». За призначенням – для опіла, полірування, шліфування або видалення гелю. Абразивність (жорсткість поверхні) пилок вимірюється в спеціальних одиницях — гритах. Чим більше цифра, що позначає їх кількість, тим жорсткіше поверхню інструменту. Для натуральних нігтів оптимальна абразивність 220-320 грит. Для штучних – 90-120. Пилки в 320-400 грит також застосовуються для обробки бічних валиків (ділянок шкіри з боків нігтьового ложа).
 • Пушер – інструмент у формі лопатки для відсунення шкіри з нігтьової пластини. Пушери виготовляються з металу, силікону, дерева. Силіконовий або дерев’яний (апельсинова паличка) інструмент можна використовувати щодня. Металевий пушер призначений для професійного використання. Для обрізного манікюру краще пушер з металу. Як правило, цей інструмент двосторонній: лопатка на одному кінці і шабер (лезо) – на іншому. Пушер може бути більш округлим, або ж більш гострим – перший варіант менш травмоопасен і підійде для тонкого, пошкодженого нігтьової пластини.
 • Кусачки – щипці з ручками і на пружині, призначені для обрізання кутикули і задирок. Кусачки відрізняються призначенням, матеріалом, формою леза. Кусачки для педикюру не підходять для манікюру. Краще інструмент з медичного сплаву. Цей матеріал міцний, не іржавіє і не викликає алергічних реакцій, на відміну від деяких видів металу.
 • Ножиці виконують ту ж функцію, що і кусачки. Слід вибирати ножиці з лезом середньої ширини. Також варто зупинити вибір на ножицях цільної конструкції – ручки не повинні бути пластиковими або дерев’яними. На лезі ножиць, як і на кусачках, не повинно бути тріщин або зазубрин.

Вибираючи інструмент, слід звернути увагу на те, щоб вона зручно лежала в руці. Кусачки і ножиці необхідно регулярно заточувати – зробити це можна у магазині професійних інструментів або в спеціальному сервісі.

Косметичні засоби

Самий перший крок процедури – обробка шкіри рук антисептиком. Можна використовувати звичайний кишеньковий антисептик на основі спирту. Також підійде варіант з аптеки – розчин хлоргексидину. Найбільш ефективними є медичні антисептики – саме їх використовують у багатьох салонах краси.

Шкірні антисептики бувають на спиртовій і водній основі.

Спиртові засоби мають найбільш вираженим антибактеріальним ефектом. Водні розчини менше травмують чутливу шкіру рук і не викликають сухості. Також антисептичний розчин використовується для обробки у випадку порізу або іншої травми шкіри. В домашніх умовах можна обробляти і металевий інструмент – за умови, що ним користується тільки одна людина.

06a85de331fd05c102f3a5c6fb7134d2 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкоюПокрокове виконання обрізного манікюру.

Перед використанням кусачок або ножиць можна використовувати засоби, розм’якшує кутикулу — ремуверы. Як правило, це гелі з високим вмістом кислот, які видаляють відмерлу шкіру і розм’якшують живу. Ремувер необхідно тримати 15-60 сек – точний час вказується виробником.

У разі, якщо засіб занадто агресивна, або натуральні нігті стоншена, слід наносити ремувер на покриті лаком нігті. В іншому випадку засіб буде пошкоджувати нігтьову пластину.

До видаткових матеріалів відносяться вологі безворсові серветки, ватні диски, форми для нарощування і так далі. – список залежить від цілей манікюру. Серветки без ворсу знадобляться для видалення пилу після опіла нігтів. Такі серветки, на відміну від звичайних, не залишають на нігтях частинок волокна, які можуть потрапити під шар лаку.

Як робити обрізний манікюр в домашніх умовах:

Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців можна переглянути на багатьох ресурсах) можна виконати в домашніх умовах. Вся процедура проводиться в кілька етапів: підготовка нігтьової пластини, підготовка шкіри, обробка шкіри інструментом.

Нижче представлена покрокова інструкція:

 • Необхідно підготувати робоче місце. Воно повинно бути добре освітлене денним світлом або лампою, перебувати в чистоті. Для покриття поверхні краще використовувати чистий рушник або одноразову скатертину.
 • На початку слід розкласти інструменти, витратні матеріали, антисептичні засоби.
 • Необхідно обробити руки антисептичним засобом (хлоргексидин або спиртовий антисептик), приділяючи увагу зоні кутикули. Шкірний антисептик необхідно втерти в пальці, проміжки між пальцями, долоні і нігтьові пластини.
 • При необхідності можна видалити старе покриття з нігтів за допомогою рідини для зняття лаку.
 • Використовуючи кусачки і пилку, слід надати нігтям потрібну форму. Для того, щоб довжина була однаковою, можна використовувати форми для нарощування нігтів. На кожній формі є розмітка із зазначенням довжини і ширини. Після опіла потрібно видалити щіткою пил для нігтів або вологою безворсовою тканиною.0112e409140bedb59e6d7b3a8ca99be3 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою
 • Пом’якшити кутикулу можна двома способами: розмочивши шкіру у ванночці (класичний метод), або за допомогою засобів для пом’якшення кутикули (метод комбінованого манікюру). У першому випадку необхідно занурити пальці в теплу воду на 5 хв. В якості ємності можна використовувати звичайну миску або спеціальну ванночку для манікюру. У воду можна додати масла або морську сіль. У другому випадку нанести засіб на зону кутикули на 30-60 сек.
 • Розм’якшена шкіра зсувається пушер або апельсиновою паличкою м’якими рухами по напрямку до лунки нігтя. Якщо тиснути на нігтьову пластину занадто сильно, на ній можуть утворитися борозни або білі плями.
 • Далі промокнути шкіру сухим рушником, щоб прибрати зайву вологу.
 • Використовуючи кусачки або ножиці під кутом в 45 градусів необхідно зробити перший надріз бічного валика. При використанні ножиць, їх слід тримати вигином лез вгору. Далі, заводячи нижнє лезо інструменту під лінію кутикули, продовжувати робити зріз по периметру кутикули, не роблячи різких рухів. Посередині лінії кутикули інструмент лежить паралельно шкірі. Ближче до країв бічних валиків кут нахилу інструменту до шкіри збільшується.
 • Після видалення кутикули, нанести на нігті масло і зробити легкий масаж кожного пальця.
 • Останній етап — очищення робочого місця і обробка інструменту антисептичним розчином.
 • Чому небезпечно користуватися не продезінфікованими інструментами?

  Інструмент, який не пройшов дезінфекцію, може стати причиною зараження інфекціями. Особливо великий ризик, якщо інструмент використовується для кількох людей. Виділяють кілька етапів обробки інструменту: очищення, дезінфекція та стерилізація.

  • Очищенням є проста промивка інструменту водою та миючими засобами.
  • Дезінфекція проводиться шляхом приміщення інструменту в спеціальний розчин на короткий термін – такої обробки достатньо в домашніх умовах для інструменту, яким користується одна людина. У результаті гинуть мікроорганізми, що знаходяться на поверхні.
  • Стерилізація інструментів відбувається за допомогою автоклавів, сухожаров, стерилізаторів. Така обробка зводить на «ні» виникнення бактеріальних і грибкових хвороб на руках, гепатиту В і ВІЛ при використанні інструменту на кількох людях.

  Як вибрати манікюрний набір?

  Обрізний манікюр можна виконати як окремо купленими інструментами, так і інструментами з набору.

  e2799a9a1a11bcc9ec6ba8423b04c334 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою

  Основні рекомендації по вибору манікюрного набору:

  • Слід купувати набори перевірених марок – неякісний інструмент має короткий термін служби і може спровокувати травму.
  • Краще набори з 4-7 предметів. У них обов’язково повинні входити наступні інструменти: пилка, пушер, кусачки, манікюрні ножиці, шабер. З досвідом прийде розуміння того, які інструменти потрібно докупити поштучно.
  • Краще набори, складові яких виготовлені з медичної сталі.

  Як доглядати за нігтями після проведення обрізного манікюру.

  Обрізний манікюр (відео-уроки для початківців допоможуть освоїти правильну техніку) є процедурою, результат якої необхідно підтримувати щоденним доглядом. Головне його завдання – не допустити подальшого огрубіння і розростання шкіри.

  Для цього необхідно регулярно проводити наступні дії:

  • Після душу акуратно відсувати кутикулу пушер або нігтем. Завдяки цьому шкіра не буде наростати на нігтьову пластину.
  • Раз в 7-10 днів використовувати рідину для видалення кутикули – так кутикула буде рости повільніше.
  • Повторювати процедуру манікюру раз в два тижні. Якщо стан шкіри навколо нігтів в нормі, то обрізний манікюр можна проводити раз в 2-3 місяці або за необхідності.
  • Змащувати кутикулу маслом або живильним кремом мінімум двічі в день – це допоможе уникнути сухості і появи задирок і тріщин. Зволожена кутикула не наростає на нігтьове ложе.
  • З’явилися задирки акуратно зрізати ножицями або кусачками, попереджаючи їх розростання.

  Для живлення кутикули підійде звичайне масло або баттер (тверде масло).

  31ece4ec3a2084711750760fdce1e3a6 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою

  Найбільш живильні масла:

  • ши;
  • авокадо;
  • оливкова;
  • кокосове;
  • какао.

  До легких відносяться масло виноградної кісточки, масло абрикосової кісточки. Можна використовувати готові масляні суміші, що продаються в магазинах та аптеках, або ж складати їх самостійно.

  Для максимального живлення до масла можна додати капсулу вітаміну Е. Масло наноситься на волосся, після чого розподіляється і залишають на 5 хв для вбирання. Після закінчення зазначеного часу масло втирається масажними рухами в кутикулу і нігтьову пластину.

  Який манікюр краще: апаратний або обрізний?

  Обрізний та апаратний манікюр мають ряд відмінностей. Про них можна дізнатися у відео-уроки для початківців. Перша техніка передбачає використання спеціального апарату з обертовим елементом.

  На апараті можна використовувати десятки насадок-фрез:

  • для видалення та шліфування кутикули;
  • для спилювання гелевого покриття;
  • полірування нігтів;
  • видалення мозолів і натоптишів на ступнях.

  На відміну від необрізного манікюру, і апаратна і обрізна техніка використовують механічний спосіб видалення кутикули. В процесі процедури апаратного манікюру майстер вибирає необхідну фрезу, швидкість обертів насадки і спилює суху кутикулу. Апаратна обробка проводиться виключно на сухій шкірі. Волога шкіра може рватися від обертання фрези, тому перед процедурою шкіра розпарюється.

  6f1e7d0f77939870f20da09080d04a28 Як правильно робити обрізний манікюр покроково для початківців. Відео уроки: класичний ножичками, машинкою

  Переваги і недоліки апаратного манікюру щодо обрізного представлені нижче:

  Переваги: Недоліки:
  • Так як спиливается тільки суха омертвевшая шкіра, апаратний манікюр не провокує розростання кутикули.
  • Ризик отримати поріз від фрези набагато менше, ніж від кусачок. Проте майстер повинен вміти поводитися з апаратом і мати диплом про проходження курсів апаратного манікюру.
  • Як наслідок попереднього пункту – менший ризик зараження. Але фрези, так само, як і всі інструменти повинні проходити стерилізацію після кожного використання.
  • Так як апарат менш травмоопасен, апаратний манікюр більше підходить для тонкої кутикули, ніж обрізний.
  • Не підходить для товстої шкіри, що наросла на нігтьову пластину.
  • При наявності задирок потрібно використовувати обрізну техніку манікюру.
  • Може доставляти дискомфортні відчуття при наявності ранок на шкірі.
  • При неправильному використанні апарату є ризик травмувати нігтьову пластину.

  Обрізний манікюр має безліч переваг і легко здійснимо в домашніх умовах. Навчитися йому можна по відео-уроків, зрозумілим навіть початківцям. Все, що потрібно для кращого результату – якісний інструмент і дотримання техніки безпеки.

  Відео про обрізний манікюр, особливості його виконання та необхідних інструментах

  Класичний обрізний манікюр:

  Необхідні інструменти для класичного манікюру:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради