Методика прибирання квартири за методом Марі Кондо

Мариэ (Марі) Кондо, що живе в Японії, є одним з найвідоміших у світі фахівців з домашньої прибирання, консультантом і автором чотирьох книг про те, як правильно організувати домашній побут. Мариэ – популярна героїня ток-шоу японського телебачення. У 2015 році вона увійшла в ТОП-10 найвпливовіших людей світу за версією журналу «Time». Її книга «Магічна прибирання. Японське мистецтво наведення порядку в будинку і в житті» видана накладом понад 2 млн. екземплярів і перекладена на багато мов, у тому числі на англійська, французька, німецька, китайська і російська. В ній автор висловлює ідею, що прибирання по-японськи сприяє наведенню порядку не тільки в речах, але й у думках і почуттях людини.

Суть прибирання Марі Кондо

3042e27db57b6def230e0d663f4333a8 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоОсобливістю прибирання по-японськи є особисте сприйняття речей

Під словом «прибирання» більшість жінок розуміє передусім процес позбавлення квартири від пилу і бруду. Але це лише одна зі сторін процесу. Методика ідеальної прибирання Марі Кондо приділяє максимум уваги не тому, які миючі засоби слід застосувати для наведення чистоти в кімнатах або на кухні, а тому, як правильно розташувати речі в них.

Кондо запевняє, що предмети, що належать людині протягом довгого часу, набувають властивість заряджатися позитивною енергією свого власника, і якщо він зберігає їх у належному порядку і користується досить часто, вони повертають її своєму господареві. У той же час, річ, якою користуються рідко або не користуються зовсім, поступово втрачає цю енергію, перетворюючись на непотрібний мотлох.

Прибирання будинку по японській системі повинна проводитися протягом одного дня, щоб позитивний результат дій був максимально помітний. Її алгоритм складається з кількох правил, дотримання яких, за словами Марі Кондо, допоможе навести ідеальний порядок і надалі підтримувати його, не докладаючи великих витрат часу і сил.

Перший етап – расхамление

e4ae084e30abf2036e5fff541b5ed913 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоПеред расхламлением речі певної категорії необхідно зібрати в одному місці

Прибирання за Марі Кондо складається з двох етапів, які потрібно виконувати по черзі. Перший етап називається расхламлением. Він дозволяє вчасно позбутися від непотрібних речей. Щоб його було зручніше проводити, необхідно спочатку всі речі, що належать до однієї категорії (одяг, книги, папери, домашня техніка, посуд) зібрати в одному місці.

Прибирання за КонМари починається з одягу, оскільки саме вона займає більше простору, потім потрібно перейти до книг і документів, потім – до посуду і т. д. Взявши в руки ту чи іншу річ, слід подумати, як часто нею користуються і наскільки вона потрібна. Непотрібний одяг, посуд, побутову техніку, в залежності від стану, розподіляють по групах.

На продаж

Якщо одяг або взуття виявилася незатребуваною не в силу зношеності або виходу з моди, а тому що разонравилась, або із-за зміни розміру власниці, яка погладшала (схудла, підросла), її можна спробувати продати за розумною ціною в комісійному магазині або по оголошенню. Справна, але злегка застаріла побутова техніка також потрібна – багатьом вона стане в нагоді на дачі. Якщо дати безкоштовне оголошення про продаж в газеті або на інтернет-форумі, хороші речі швидко знайдуть собі нових власників.

На благодійність

e64de98cab01f003eabe790465856319 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоНепотрібні книги можна здати в бібліотеки

В цю категорію потрапляють не зовсім нові, але за якістю цілком придатні для використання предмети, які можна віднести на пункт збору речей для людей, що опинилися у важкій життєвій ситуації, або осіб без певного місця проживання. Крім того, зараз створюється багато притулків для бездомних собак і кішок, де потрібна посуд, ковдри, електрочайники та кип’ятильники, і інше – оголошення про це іноді зустрічаються в інтернеті. Виявилася непотрібною художню літературу, якщо вона в читабельному стані, варто спробувати прилаштувати в найближчу бібліотеку.

На викид

7177fa4e83ec47d44b16189cf33e47f4 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоНе підпускайте до прибирання маму! За версією Кондо, це добровольчий загін по поверненню в будинок викинутих речей.

Весь непотріб, не придатна для вищезазначених цілей, без жалю виноситься на звалище. До нього можна додати непотрібні папери – старі газети і журнали, рекламні проспекти, інструкції до побутової техніки, якої вже немає в будинку, анотації до різних лікарських засобів, старі листи, оплачені рахунки (крім тих, по яких ще не минув трирічний термін) і т. д. Документи, де можуть бути вказані особисті дані: прізвище, адресу та інші відомості не для загального доступу – перед викидом краще пропустити через бумагоизмельчитель або просто розірвати на дрібні клаптики.

По закінченні першого етапу розсортовані предмети розкладаються в мішки відповідно з тим, що вирішено з ними зробити.

Прибирання за Кон Марі повинна проходити швидко і рішуче. Якщо довго замислюватися над тим, у який мішок покласти ту чи іншу річ, процес може затягнутися на цілий день і відняти масу часу і сил. Друга важлива умова: прибирання за методом КонМари проводиться тільки поодинці, інакше неминучі питання, відповіді, спогади, поради – все це також відволікає від поставленої мети.

Другий етап – розміщення потрібних речей

ec95cbb4ad76aabcad7c55d956c95ea0 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоЗаряджайте свій гардероб енергією – розвісьте одяг так, щоб вона «злітала»

Другий етап ідеальної прибирання за методом Кон Марі полягає в правильному розміщенні предметів, які вирішено залишити в будинку. Вони зберігаються максимально зручно та доступно в плані вилучення і зворотного укладання – кожну потрібну річ при необхідності можна виявити без зусиль і витрат часу на пошуки, і так само легко і швидко покласти або повісити на колишнє місце.

Одяг і білизну слід зберігати у шафі. Спосіб зберігання визначається видом речі.

Верхній одяг – плаття, спідниці, блузки, брюки, піджаки, плащі – розвішується на вішалках за певним принципом: більш довгі і важкі предмети гардероба розташовуються з лівого боку, а ті, що легше і коротше – праворуч. Цей метод утворює своєрідну драбинку – речі як би піднімаються зліва направо, при цьому всі вони опиняються на увазі, і не доводиться шукати коротку блузу між закривають її довгими сукнями.

Також для розміщення значення має забарвлення предметів гардероба: їх колірна гамма рухається від темних до світлих відтінків. Таким чином, схожі види одягу розташовуються близько один до одного. Щоб знайти ту чи іншу річ, досить згадати, якого вона кольору.

3f88f1de3bdfbc8490488782e799eb9e Методика прибирання квартири за методом Марі КондоСкладений одяг зберігайте вертикально, а не горизонтально

Все, що не розвішується – шорти, футболки, топіки, а також білизна, колготи, панчохи, шкарпетки, – при прибиранні будинку за методом КонМари пропонується розміщувати на полицях стопкою, як звикли робити більшість жінок, а вертикально у висувних ящиках. Шорти джинси, топи, футболки, білизну складають прямокутником і ставлять на ребро, як плоске печиво в пачці. Панчішно-шкарпеткові вироби, колготи згортають рулончиком, за типом японських ролів, і також ставлять вертикально. Висота прямокутника або трубочки не повинна перевищувати висоти стінки ящика. Висунувши шухляду, наповнений укладеними таким чином предметами одягу, можна побачити згори всі відразу і швидко вибрати потрібну річ. Навчитися подібній методиці складання допоможуть малюнки-схеми, або відеоролики, які можна знайти в інтернеті. Заповнювати ящики слід на 90% – тоді речі не будуть завалюватися набік, і в той же час їх легко можна буде діставати та складати назад. У проміжках можна вставляти пластикові роздільники, прямокутні шматки картону або щільного паперу. Укладена таким чином одяг практично не мнеться. При цьому, витягуючи з ящика один предмет, можна не торкатися іншого, тоді як при традиційній укладанні в стопку, дістаючи річ знизу, доводиться піднімати її всю.

cfbde57a8c11493f338ff70176284824 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоДокументи рекомендується зберігати в різнокольорових папках

Папери потрібно розкласти по файлів і помістити їх в папки-швидкозшивачі з широким корінцем. Для кожного типу паперів потрібно завести окрему папку: гарантійні талони та керівництва по експлуатації побутової техніки, документи, що стосуються житла, квартирні платіжки за поточний рік, документи на лічильники, договори на обслуговування газового обладнання і т. д.

На кожного дорослого і дитини також потрібна окрема папка, в якій будуть зберігатися свідоцтва про народження, медичні поліси, паспорти, дипломи та ін. Якщо є автомобіль, йому теж потрібна своя папка.

Папки краще зберігати на книжковій полиці корінцями вперед. На корінець наклеюється стікер з пояснюючим написом – тоді при необхідності можна швидко знайти практично будь-який документ. Добре, якщо всі вони будуть відрізнятися кольором – це ще більше спростить пошуки потрібної папери.

Відгуки про методику

45e95d50905c73c4f28eca0da23fa379 Методика прибирання квартири за методом Марі КондоБезжальне позбавлення від мотлоху приносить спокій і задоволення, непотрібні речі – джерела негативної енергії

Користувачі, випробували в дії методику збирання з Марі Кондо, залишають позитивні відгуки про її практичність і зручність. У той же час багато з них зазначають, що не всі її постулати безперечні. Думка автора методу про те, що не варто зберігати окремо одяг для різних пір року, в умовах російського клімату, з його кількістю сезонів і міжсезонь, а також великою різницею між зимовими і літніми температурами, виглядає неприйнятним. Яким би холодним не було літо, шуба в цей час напевно не знадобиться, а взимку, більш ніж ймовірно, не будуть потрібні короткі сукні та шорти.

Росіяни з легкою іронією ставляться до претензій автора на філософські узагальнення з приводу того, що ставлення до речей має велике значення для духовної сторони життя людини. І вже зовсім смішними здаються їм слова про те, що з речами треба розмовляти, а перед тим, як викинути став непотрібним предмет, його треба подякувати за довгу службу. Росіяни – дуже іронічний народ, щоб всерйоз сприймати спроби Марі Кондо перетворити свою збиральну методику філософський трактат.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради