Томат біф-типу Гордість Сибіру: урожайність, опис, відгуки

Гордість Сибіру — томатний сорт для будь-яких кліматичних з/х регіонів РФ. Він нормально плодоносить навіть при несприятливих погодних умовах. За описом цей томат має гідним набором якостей і характеристик. Докладніше про них — в матеріалі.

tomat bif tipa gordost sibiri: urozhajjnost, opisanie, otzyvy28 Томат біф типу Гордість Сибіру: урожайність, опис, відгуки

Опис сорту: деталі і особливості

Томат Гордість Сибіру — не гібрид, а чистий сорт. Він не включений до Державного реєстру селекційних досягнень РФ. Але цей томат поширюють приватні колекціонери насіння, випускають великі і невеликі агрофірми. Наприклад, ТМ Сибірський сад (Новосибірськ).

Яскраво-червоні біф-плоди — м’ясисті, щільні і ніжні по структурі м’якоті. Шкірка у них міцна. Плід не лопається на гілках або в зібраному вигляді. М’якоть томатів рожева. Частка сухих речовин в її загальній масі — 6%. Тому перероблені кулінарні продукти з урожаю цієї культури виходять густими і насиченими по консистенції.

Увага! Сорт цінують за великий розмір плодів. Окремі томати при особливої агротехніки досягають 700 р. А на нижніх кистях виростають помідори масою понад 900 р.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (90-100 днів) Полудетер-минантный (1,2-1,5 м) Універсальний Універсальний У середньому 250-300 12-13 у відкритому грунті, 15-16 — в тепличному Червоного кольору, плоско, среднеребристые за формою, 6-7 гнізд

Переваги і недоліки біф-томату

Найбільш важлива риса для городників полягає у високій витривалості цього томату:

 • імунітет до ряду типових захворювань пасльонових культур;
 • стійкість вище середнього до погодних умов: різким річним коливанням атмосферної температури, нетривалим періодами посухи та опадів;
 • невимогливість томата до обсягів внесення мінеральних добрив.

Увага! Разом з раннім і тривалим плодоносінням ці характеристики дозволяють успішно вирощувати сорт навіть в умовах відкритого ґрунту Далекого Сходу, Уралу, Сибіру, Північно-Західного регіону і інших, більш теплих кліматичних зон.

Інші позитивні якості томату:

 • Міцні потужні коріння. Завдяки цьому рослина швидко адаптується і добре приживається в ґрунті.
 • Відмінний смак. Він дозволяє використовувати урожай для приготування салатів або подрібнення в напіврідкі продукти.
 • Високі показники врожайності. З одного куща в оптимальних умовах зростання збирають до 3,5 кг томатів.
 • Універсальність способів вирощування: теплицю, парник або сад.
 • Хороша лежкість і транспортабельність.
 • Недоліки томату:

  • потреба в підв’язці ламкого стебел;
  • необхідність грамотного формування і подальшого ретельного обриву пасинків, як у индетерминанта;
  • неможливість цільноплодової консервації — із-за габаритів помідора.

  tomat bif tipa gordost sibiri: urozhajjnost, opisanie, otzyvy29 Томат біф типу Гордість Сибіру: урожайність, опис, відгуки

  Ключові особливості агротехніки

  Посів на розсаду проводите за 55-60 діб. до запланованого перенесення паростків на ділянку. Починати цю роботу можна вже в кінці лютого або в перші тижні березня. Все залежить від обраного місця вирощування — захищений ґрунт чи ні. Заздалегідь вирішите, скільки стебел будете формувати томат:

  • 2-3-стовбурових кущів має бути не більше 3-х на 1 кв. м;
  • 1-стовбурних — до 4-х на 1 кв. м ділянки.

  Коментарі і відгуки від дачників

  Гордість Сибіру зібрав досить багато відгуків від томатоводов. Зульфія (Уфа) зазначає: смак у її врожаїв ординарний. В ньому яскраво виділяється кислинка. Іншим дачникам томат подобається більше.

  Надії (Ярославська про.) вдалося виростити помідор вагою 1,2 кг. Всі характеристики були на рівні заявлених селекціонерами. Ольга з Атирау (Західний Казахстан) показала фото свого врожаю. Середня маса плодів — 0,5 кг. Вони злегка тріснули. Можливо, з-за переливу.

  Позитивним досвідом вирощування томата діляться городники з Підмосков’я, Пензенської, Кіровської, Челябінської областей. Судячи з кількості коментарів, сорт затребуваний в народі.

  Гордість Сибіру: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради