Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Знак Валькнут згадується у скандинавських сагах «Серце Хрутнира», які оповідають про безстрашного воїна з кам’яним серцем. Його зображують у вигляді піраміди з трьома гострими вершинами-виступами. Валькнут здавна вважається дієвим амулетом, але про нього ходить і інша думка: якщо зробити таке тату, його власник піддається небезпекам.

2c38dd9fcd83bdadc93d0c09ccc3be80 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Що означає Валькнут

Оберіг Валькнут (Вузол обраних, Волькнут, Вузол полеглих, Серце Хругнира) – магічний германо-скандинавський символ. Він уособлює владику Астарда Одіна і троїсту природу царя-жерця – Локі і Хеймдалля, Вілі і Ве, Лодура і Хенира.

Волькнут зустрічається у багатьох міфах і релігійних притчах, в тому числі – давньоєгипетських і грецьких. Це знак безперервності Часу, єдності Життя – минулого, майбутнього, справжнього. Він вважається символом злиття трьох людських іпостасей: душі, тіла, духу. Це головні складові особистості, без яких вона не може існувати.

Вчені трактують знак по-різному, оскільки його зміст до кінця не розкритий. Археологи не раз знаходили таке зображення на ритуальних предметах, пов’язаних з поховальною церемонією – урнах для праху, могильних надгробках. Тому спочатку вважалося, що це атрибут мертвих.

Проте подальші знахідки спростували таке припущення. Знак обраних виявився на рунічних каменях і фрески, що зображують батальні сцени. Звідси виникла гіпотеза, що цей символ показує шлях воїна: його становлення, участь в битвах, героїчну загибель на полі брані, перехід у потойбічний світ і зустріч з грізним Одіном.

Валькнут – потужний оберіг для дорослих, його значення – ключ, що відкриває двері в усі дев’ять світів.

Вони ніколи не перетинаються, але нерозривно пов’язані один з одним.

У знаку Валькнут укладено й інший таємний сенс:

 • Допомагає душам померлих потрапити у потойбічний світ. Праведників проводить в рай – Валькнуту, грішників відправляє в пекло – Хелл.
 • Відкриває живим людям таємниці буття.
 • Забезпечує астральний вихід з тіла, а після подорожі підказує душі дорогу назад, щоб вона могла повернутися в покинуту матеріальну оболонку.

76afe43583c1107d448377ee156a0ac6 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Зовнішній вигляд символу і його різновиди

Знак Одіна Валькнут зображується у двох варіантах:

 • Три рівностороннього трикутника, сплетених в єдиний ланцюг. Причому кожна з цих фігур з’єднана з двома іншими. Трикутники розташовані так, що два з них підносяться над третім. Тлумачення цього знака – божественне походження людей. У створенні людини брали участь три бога. Один вдихнув у нього душу, другий створив тілесну оболонку, а третій наділив розумом, здатністю мислити.
 • Фігура, складена з трьох псевдотреугольников, які з’єднані безперервної ламаної лінією, пересікається в декількох місцях. Цей символ трактується як знак Долі.

Розшифровка знака Валькнут:

 • Сплетені трикутники символізують зв’язок і взаємодія трьох світів: Мидгарта, де живуть люди, Асгарда – місця проживання Богів, Хелля – царства померлих. Символ об’єднання наділяє оберіг потужною енергетикою. Валькнут допомагає пізнати таємниці й розгадати загадки всіх цих світів.
 • У цьому зображенні міститься цифровий код. Трійка – кількість трикутників, з яких складена руна, що означає три стани часу і три людські сутності. Дев’ятка – це сума вершин зображених геометричних фігур, що вказує на 9 гілок священного дерева скандинавів Игтдрасиль. Знак могутнього Одіна розшифровується так: він дозволить знайти справжнє призначення, почерпнути знання з минулого, використовувати їх у сьогоденні, щоб благоденствовать в майбутньому.

1dac986646ce8b4011bd179ef103d299 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Валькнут в руническом колі

Цей символ використовують як самостійне зображення. Крім того, Валькнут поміщають в руническом колі, де циклічно нанесені старші руни. Повторювана послідовність таких знаків символізує мудрість, життєвий досвід, розвиток, зміни.

Валькнут, вписаний в рунічний коло, може займати одне з восьми положень. При цьому його зовнішні кути спрямовані на яку-небудь комбінацію рун, яка відображає певний світ. Розташування Валькнута всередині кола підбирають залежно від того, якої допомоги людина чекає від оберега.

Основні руни, які оточують Валькнут, і їх значення:

 • Дагаз – двадцять третя руна давньогерманської мови алфавіту, що означає «день». Один з найбільш позитивних та яскравих символів. Він пов’язаний з виконанням бажань, позитивними змінами. Дія цієї руни подібно чарівної палички. При правильному використанні вона допомагає втілювати самі неймовірні ідеї, людина лише повинен вчасно зловити удачу.
 • Турисаз – третя руна, перекладається як «ворота». Неоднозначний магічний символ, який займає граничне положення між земним і небесним світами. Цей знак відповідає різкого перелому в життя, як духовного, так і фізичного. Споглядаючи руну, людина забуває про порожній метушні, переосмислює вчинки.
 • Уруз – друга руна, знак сили, люті, змін, магічної енергії. Стимулює до починань. Допомагає забути про минуле. Зміцнює дух, будить світлі почуття, відновлює дружні відносини і любовний зв’язок. Жінкам додає привабливості. У цієї руни є ще одне тлумачення: вона уособлює міць вогню. Очищувальне полум’я спалює всі перешкоди, які заважають досягненню мети, у тому числі перемагає хворобу.
 • Феху – перший рунічний символ чаклунського алфавіту (Старшого Футарка). В буквальному перекладі означає «худоба». Уособлює багатство, матеріальний достаток і духовне збагачення.

dd60bd3652f69fe91c0e5af68bb21821 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Для чого використовується Валькнут

В давнину на практиці Валькнут застосовувався як інструмент знань. Вузол убитих, нанесений на будь-який предмет, допомагав зосередити увагу на необхідних речах, знайти безпомилкове рішення.

Магія оберега Валькурт для сучасної людини:

 • наділить надприродними здібностями (даром);
 • посилить інтуїцію;
 • допоможе зрозуміти закони світобудови;
 • навчить логічно мислити, аналізувати ситуацію, приймати вірні рішення;
 • поліпшить пам’ять, концентрацію уваги;
 • захистить від темних сил, пристріту, прокльонів;
 • відведе біду, попередить про прийдешнє нещастя;
 • подарує мудрість;
 • навчить керуватися тверезим розрахунком, позбавить від безпідставних мрій і примарних надій.

Перш ніж стати справжнім оберегом і поділитися з господарем магічною силою, Валькнут випробує людини.

Якщо він пройде «бойове хрещення» гідно впорається з труднощами, то отримає ключ до розгадки таємниць світу. Амулет нагородить власника щастям, щастям, фінансовим благополуччям.

Особливості застосування

Подібні магічні аксесуари виготовляють у вигляді кулонів, кілець, підвісок, сережок. Звичайним людям, які не знайомі з езотерикою, краще використовувати срібний кулон з Валькнутом без рунічного кола.

Талісман Знак обраних, виготовлений зі срібла, вважається найсильнішим. Цей метал володіє потужною енергетикою. Він посилить магічні властивості амулета. Господар такої речі відчує незриму підтримку, перестане боятися проблем, зможе розкрити внутрішній потенціал.

Символ Одіна заряджений енергією космосу. Він здатний поліпшити життя людини або принести йому прикрості, важкі випробування, передчасну загибель.

Щоб Валькнут став помічником і захисником, потрібно правильно використовувати такий амулет:

 • Не передавайте його в чужі руки (навіть на час). Вузол обраних визнає тільки одного хазяїна. Це сакральна річ, яка підтримує енергетичний зв’язок з конкретною людиною.
 • Ставтеся до нього з повагою, але без страху.
 • Не кидайте оберіг. Не сваріть його і не надсмехайтесь над ним, якщо талісман не виправдав надій. Не картайте його за випробування, які він принесе у ваше життя.

3807e7ce078917475de4917ac0aceb53 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Рекомендації по виготовленню

Щоб повною мірою відчути магічну міць Валькнута і зарядити його власною енергетикою, рекомендується зробити амулет самостійно. Його можна вирізати або випалити на дерев’яній основі, викувати з металу, вишити на одязі або шматку тканини, зобразити на папері.

Якщо намалювати Знак обраних на стіні будинку біля вхідних дверей, то ніхто зі зловмисників, грабіжників не зможе проникнути у ваше житло.

Кому можна носити талісман

Це не просто екзотичне прикраса. Оберіг, що символізує головного скандинавського Бога, – сакральний аксесуар. В минулому його використовували воїни, маги і пророки.

Амулет дозволено носити чоловікам і жінкам, але на його магічну допомогу може розраховувати тільки сильний духом, безстрашний чоловік, який розуміє давні традиції, цікавиться духовними практиками, прагне до самопізнання.

Кому заборонено використовувати Валькнут в якості талісмана:

 • Він небезпечний для тих, хто дбає виключно про матеріальні блага, обманює, не дотримується даних зобов’язань.
 • У такому оберіг укладена величезна енергетична сила, тому він не рекомендований для людей безвольних, пасивних, слабохарактерних.
 • Цей амулет не підходить для дітей. Він придушить їх своєю нестримною енергетикою.
 • Не можна носити зображення Валькнута хворим, ослабленим людям.
 • Валькнут не рекомендований військовим. Їм не варто вишивати такий символ на обмундируванні або робити тату у формі сплетених трикутників. Вузол убитих направить людини у світ мертвих. У давнину войовничі скандинави зображували Серце Хругнира на обладунках і щитах, коли належало виконати завдання без надії на виживання.

738748766093d464193f1fdde5d73ec6 Оберіг Валькнут: значення в руническом колі в магії

Валькнут у вигляді татуювання

Символ Валькнут виглядає стильно і оригінально. Таємничий знак притягує любителів історичних нордичних традицій і містики. Багато хто вибирає цей малюнок, щоб нанести на тіло у вигляді татуювання.

Езотерики попереджають: не варто набивати такий сакральний знак тільки з міркувань його зовнішньої привабливості. Це зображення втрутиться в життя людини і переверне лінії долі.

Якщо нанести на тіло знак Одіна, то він стане особистим оберегом, вкаже правильну дорогу. Але цей шлях необов’язково буде легким, а звернути з нього вже не вийде. Людині доведеться виконати своє призначення.

Перш ніж робити подібне тату, потрібно задуматися про можливі наслідки. Цей символ підходить людям, які ставлять перед собою високі цілі. Для проби, щоб оцінити власні можливості, краще нанести малюнок хною.

Не варто робити тату Валькнут на грудях. Це викличе стабільне почастішання пульсу. Якщо зображення Вузла обраних буде весь час перебувати поруч із серцем, то спровокує тахікардію, погіршить стан здоров’я, стане причиною розвитку серцево-судинних патологій.

Для татуювання використовуйте Валькнут без рунічного кола.

Розташовуйте малюнок нижче рівня серця, на кистях рук, зап’ястя, внутрішній стороні передпліччя.

Значення тату Валькнут:

 • Для чоловіків: малюнок-талісман принесе випробування, які загартують характер, допоможуть набути досвід, навчать маніпулювати людьми. Рунічна наколка змусить власника розвиватися духовно, дасть силу, щоб плідно працювати.
 • Для жінок: тату-оберіг навчить раціонально використовувати природні дані, стане стимулом до розвитку «шостого почуття», зробить свою володарку мудрішими. Але дівчині доведеться пройти серйозні випробування на міцність.

Валькнут можна побачити на багатьох скандинавських ритуальних предметах, але таємниця цього знака до кінця так і не розгадана. Одне відомо точно – це Предмет Сили. Оберіг подарує господареві особливі можливості: перед ним відкриються таємниці Всесвіту і людського буття, але за ці знання доведеться заплатити високу ціну.

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради