Прикмети: зникають ложки в будинку, до чого знайти, вкрасти

Столові прилади завжди оточені народними прикметами. Будь-яка подія, пов’язана з ложками в будинку, розшифровується як підказка. Що саме станеться після того, як на кухні зникла ложка або вона була знайдена в іншому місці, розтлумачують забобони.

81b2f8c4f2fa1141a34c63329b20e093 Прикмети: зникають ложки в будинку, до чого знайти, вкрасти

Поширені прикмети про ложку

Незамінний столовий прилад фігурує в багатьох народних прикметах:

 • Не можна залишати на столі ложки після обіду або чаювання. Якщо їх вчасно не прибрати, то це пророкує прихід гостей або несподівану новину.
 • Традиція облизувати прилад після їжі пояснюється дбайливим ставленням до їжі. У стародавні часи вважалося, що саме так повинні були поводитися гості за весільним столом. В іншому випадку нареченому і нареченій передбачали нещасливе сімейне життя.
 • Під час трапези або прибирання зі столу можна злучати по столу або келихах. Така поведінка призведе до скандалу в сім’ї або конфлікту з сусідами.
 • Так само, як і ножі, брудні ложки можна залишати ночувати на стільниці. Вважається, що домовик, який живе у квартирі, скористається цим і покарає неаккуратную господиню.
 • Подаровані столові прилади не приносять щастя. За таке підношення потрібно неодмінно віддати символічну плату. Інакше господареві будинку прикмета обіцяє фінансові втрати або хвороби.
 • Вимиті після їжі ложки кладуть виїмкою вниз. Таким дією люди намагаються убезпечити себе. Нібито, в порожній ложці може накопичуватися негативна енергетика.
 • Впав на підлогу прилад обов’язково приведе в дім візитерів. Ложечка для чаю – молоду особу, а їдальня – літню.
 • Безладно кинуті на столі столові прилади призведуть до фінансових труднощів і сімейним чварам. Схрещені ложки загрожують нещастям.

Випадково опинилася в одній посуді пара ложок пророкує, що незабаром і в житті одного з членів сім’ї з’явиться друга «половинка». Це може бути весілля або просто зв’язок з коханою людиною.

Знайти

Ситуація, коли ложку можна знайти в незвичайному місці, не рідкість. Народні повір’я розцінюють цю ситуацію так:

 • Знайдену на вулиці ложку не слід приносити в дім. Стороння енергетика може завдати шкоди сімейному добробуту.
 • Знайти вранці чайну або десертну ложку на брудній стільниці віщує неприємні розмови на роботі чи з сусідами.
 • Виявлена в квартирі зламана ложка означає, що хтось із близького оточення згорає від злості і заздрості.
 • Людина, що знайшов ложку, повинен пам’ятати, що зовсім не обов’язково відразу брати її в руки. І вже тим більше не варто приносити знайдену річ додому. Залишений кимось на вулиці побутовий предмет може бути використаний для наведення псування або пристріту.

Народна прикмета підказує: знайти ложку – означає знайти разом з цим якісь проблеми.

ef5e74f22a542f7ffd395bdb8d80de01 Прикмети: зникають ложки в будинку, до чого знайти, вкрасти

Вкрасти

Не завжди людина краде лише тому, що він бідно живе. Деякі люди страждають клептоманією і просто не в змозі утриматися від крадіжки який-небудь дрібниці.

У цьому випадку марновірство не на стороні злодія. Вкрасти столовий прилад, який зберігає чужу енергетику – значить прийняти на себе не тільки чужу радість, а й горе. Присутність в квартирі чужої речі, так чи інакше, буде впливати на що відбуваються в сім’ї події.

Втратити

Втрата особистого майна завжди позначається на людях негативно. Особливо шкода втратити цінну або улюблену річ. В таких випадках не можна піддаватися негативним емоціям.

У світі, де нічого не відбувається випадково, кожна ситуація має своє значення. Зазвичай в таких випадках кажуть, що людина відкупився малою ціною від великої неприємності або нещастя.

До чого ложки пропадають в будинку

Якщо пропажі в будинку носять систематичний характер, то таке положення речей найчастіше списують на витівки будинкового або потвори. У цій ситуації має значення призначення столового приладу:

 • Пропадають чайні ложки – це до дрібних сварок в сім’ї і з’ясувань відносин з товаришами по службі.
 • Зникають столові ложки – значить, є загроза фінансової стабільності сім’ї.
 • Незнайдені столові прилади попереджають про те, що потрібно звернути увагу на своє ставлення до життя.

Щоб пропажі припинилися, люди зазвичай намагаються задобрити домовика, який за гарне до себе ставлення буде підтримувати порядок в домі. Цим охоронцям «домострою» залишають на ніч блюдце з молоком або іншими ласощами.

b8ec9d3db6afb8ce93d3c9df10cd924b Прикмети: зникають ложки в будинку, до чого знайти, вкрасти

Кожен народ традиційно цінує своє житло, комфорт і затишок. І нехай не всі прикмети і забобони у них збігаються, в одному вони завжди єдині. Будинок, в якому завжди підтримується порядок, рідше за інших піддається проказам домовика. До того ж не варто всі негаразди списувати на негативні прикмети. Іноді корисно озирнутися навколо і привести своє життя в порядок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради