Прикмети на 15 листопада підкажуть погоду на зиму і допоможуть підготуватися до неї

Середина листопада – день, коли православні християни готуються до настання зими, а прикмети на 15 листопада підкажуть, якою вона буде . Дні стають відчутно довшими, а ночі помітно коротше. Вважається, що 15 листопада присвячений великомученикам, що довели свою віру. Ось чому так вітається будь-яка фізична праця, особливо, якщо він виконується з усією щирістю і відповідальністю. Раніше наші предки вірили в те, що за допомогою звернення до святих можна захистити власне житло від будь-яких руйнівних дій та стихійних лих.

Прикмети

Що стосується візьме, то всі вони пов’язані з погодними умовами. Люди давно помітили таку взаємозв’язок і навчилися точно передбачати, що їх чекає. Це завжди давало можливість відчути деяку впевненість в собі, підготуватися до можливих труднощів.

  1. Замерзлі дороги говорять про те, що зима ще не настала повністю. Ймовірно, через кілька днів буде відлига. Ось чому не варто думати, що погода встановилася надовго.
  2. Помічено, що галки збираються у зграї незадовго до великого снігопаду. До нього треба бути готовим, оскільки рясні опади можуть перешкодити реалізації намічених планів.
  3. Якщо небо 15 листопада раптом запаморочилося, почнеться відчутний вітер.
  4. Коли кішка постійно спить, не ворухнувшись, ймовірно, очікуються морози. Похолодання може бути раптовим і сильним. Якщо котейко закриває ніс лапкою, то погода стане суворою вже дуже скоро.
  5. Неспокійна поведінка синиць 15 листопада говорить про погіршення погодних умов. Можливі хуртовини і вогкий вітер. Якщо птахи метушаться і кидаються з боку в бік, небо затягнеться хмарами.

Звичаї

Згідно давнім повір’ям, 15 листопада потрібно закінчувати всі роботи на вулиці і поступово вирішувати справи, які чекають вас вдома. Для наших предків ведення домашнього господарства було основною прерогативою. Чоловіки виконували всю важку фізичну роботу. Жінки готували їжу, дивилися за дітьми, облагороджували житло. Люди дуже боялися пожеж та повеней. З цієї причини 15 листопада було прийнято молитися всім святим, щоб уникнути цієї напасті.

Ще 15 листопада прагнули задобрити овинника. Існувала непохитна віра в те, що якийсь дух живе в сінях. Саме він допомагає господарям отримати хороший урожай. Овинник захищає господарство від злодіїв та інших недоброзичливців. Господар вважав належним 15 листопада робити підношення духу: на підлогу ставили шматок хліба і склянку горілки.

1b0d411c86443b3d76998705191089b4 Прикмети на 15 листопада підкажуть погоду на зиму і допоможуть підготуватися до неї

У цей день прийнято збирати родичів за загальним столом. Палили дрова, співали пісні, розповідали повчальні казки. Дівчата на виданні ворожили на судженого і мріяли побачити його уві сні.

Тлумачення снів 15 листопада

Не варто забувати про те, що сни є відображенням нашого внутрішнього світу. Якщо ми будемо брати їх до уваги, то зможемо подолати значні перешкоди. Про великі амбіції свідчать перці у снах. Але якщо людина не буде дотримуватися обережності, це приведе його до великих випробувань. Сон у ніч на 15 листопада вважається віщим. Бажано постаратися запам’ятати його у всіх деталях, щоб зуміти розповісти іншим по пам’яті. Застереженням від пристріту і хвороби вважається сон за участю гнилого перцю. Ймовірно, людині доведеться пройти через численні стреси і великі випробування.

Таким чином, день 15 листопада у наших предків був вельми примітним. Було прийнято підбивати підсумки осені і починати цілеспрямовано готуватися до зими.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради