Прикмети на 14 листопада, а також обряди і традиції і їх значення

Згідно давнім повір’ям, цей день присвячений двом братам – Кузьми і Дем’яна. В народі їх назвали безсрібниками і приписували чудодійні здібності. Завдяки присутності божественної сили, вони зцілювали хворих, допомагали людям повірити в себе і довести розпочату справу до кінця. Тому вищі сили підтримали їх благі наміри і допомогли отримати визнання народу. Прикмети на 14 листопада можуть подарувати можливість змінити себе в кращу сторону.

Прикмети

Що стосується повір’їв, то їх існувало кілька. Люди вважали, що суворе дотримання традицій принесе успіх у всіх починаннях.

  1. Сонячна погода обіцяла відсутність сильних морозів в найближчу зиму. Але все одно було на всяк випадок запастися теплими речами, насамперед, валянками.
  2. Коли до настання середини листопада на деревах ще залишилася листя, то значить, зима обіцяє бути дуже холодною. Ця ж прикмета обіцяло багатий урожай.
  3. Замерзла річка говорила про те, що заморозки триватимуть до самого березня.
  4. Сон у ніч на 14 листопада вважався віщим. Людині потрібно було детально запам’ятати, що йому снилося.
  5. Почути голос кішки вважалося негативним ознакою. Слід було негайно відійти в сторону, щоб перестати чути нявкання тварини.
  6. Всякі добрі думки і справи обіцяли гарну винагороду. Вважалося, що життя людини обов’язково прийде щось добре і світле.
  7. Якщо довелося подати жебракові, то заборонялося дивитися в очі. В іншому випадку велика ймовірність появи фінансових труднощів.
  8. Не можна було виливати воду на вулицю, в якій купали маленької дитини. Інакше малюк буде рости болючим і багато плакати.

Звичаї

Саме 14 листопада тісно пов’язано з багатьма народними традиціями. В цей день робилися справи, що передують підготовці до зими. Важливим фактором було зуміти зберегти хороші відносини як всередині сім’ї, так і підтримувати добру прихильність між сусідами.

Домашня птиця

Згідно з давньою традицією, у цей день курей переселяли в теплі місця. Так готували до зими ту птицю, яку не закололи восени і планували залишити на період холодів.

Протягом всієї найближчого тижня курку готували кожен день і їли всією сім’єю, пропонували дітям, пригощали сусідів. Саме так сподівалися домогтися успіху і процвітання, поправити здоров’я.

Звичай, так званих, курячих іменин тісно пов’язаний з днем 14 листопада. Він полягав у тому, що ті люди, які жили заможно, відправляли нужденним певну кількість живих курей. Вважалося, що так вони сприяли тимчасового відновлення справедливості.

d3156df821f3456a817f21b96ad5199a Прикмети на 14 листопада, а також обряди і традиції і їх значення

Існував також обряд дарування курок бояриням. А вони у відповідь кроку підносили у подарунок яскраві стрічки. Домашню птицю слід було добре годувати і не дати їй захворіти. Тоді знесені яйця вважалися лікувальними. Так люди намагалися лікуватися від безлічі хвороб і вірили в краще.

Ковальська справа

Вважалося, що брати Кузьма і Дем’ян є покровителями ковальської справи. З цієї причини було ухвалено 14 листопада вітати усіх, хто присвятив себе обраної професії. Треба сказати, що ковалі в той час користувалися величезною повагою. Ця діяльність визнавалася однією з найбільш потрібних і важких. 14 листопада робота з ковальства вважалася гріхом. Ось чому вітався відпочинок у тих, хто так чи інакше був пов’язаний з цим ремеслом.

Домовик

14 листопада необхідно згадувати домовика. У старовину не тільки вірили в його присутність, але і намагалися всіляко задобрити. З такою метою спеціально готували кашу з пшона і ставили в різних кутках кімнати. Примітно те, що навіть невіруючі люди неухильно дотримувалися суворого правила. Нікому не хотілося відчути на собі гнів будинкового, накликати на свій будинок і близьких біду.

914085bc9da0074db1bd1092ccb65162 Прикмети на 14 листопада, а також обряди і традиції і їх значення

Тлумачення снів 14 листопада

Якщо людині приснився цибулю, то це поганий знак. Отже, слід починати готуватися до негативних подій. Напевно, в реальності доведеться пролити багато сліз: осягнуть розчарування і образи. Чим раніше вдасться пробудитися від такого неприємного сну, тим краще. Перед тим як приступити до повсякденних справах, слід помолитися святим братам.

Весілля в цей день

Поєднуватися шлюбом 14 листопада вважалося великою удачею. Справа в тому, що цей день припадає на закриття весільного періоду. Раніше в цю пору було прийнято в’язати теплі речі і готувати придане. Молоді дівчата влаштовували пишні гуляння і мріяли вдало вийти заміж. Для того щоб сімейне життя склалося вдало, слід від усієї душі помолитися братам Кузьми і Дем’яна. Люди вірили у вдалий результат події.

Таким чином, 14 листопада вважався важливим днем для завершення всіх розпочатих справ і підготовки до зими. Необхідно було налаштуватися на швидке настання холодів, ретельно дотримуватися звичаї і традиції.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради