Прикмета: втратити натільний хрестик – до чого це і що робити

Натільний хрест є важливим атрибутом віруючої людини. Цей священний оберіг є релігійним символом, який означає розп’яття сина Божого Ісуса Христа, його велику жертву в ім’я порятунку людства. Але в житті трапляються такі ситуації, коли людина може втратити хрестик.

52c32340a1e26ae7e738cd9145a775e1 Прикмета: втратити натільний хрестик – до чого це і що робити

Що значить втратити хрестик

Не варто панікувати, якщо загубився хрестик. Що ця прикмета значить, точно не знає ніхто. В народі і серед настоятелів існують різні трактування того, до чого веде така втрата.

Забобони і прикмети, пов’язані з втратою священного оберега, дійшли до людей з давніх часів, коли християнство тільки почало набирати силу на Русі. Якщо людиною був втрачений символ віри, то люди трактували цю подію по-різному:

 • Натільний хрест, на думку віруючих людей, є бар’єром, який не підпускає до людини нечисту силу і захищає від змови, пристріту і чаклунства. Втрата оберега людиною означає втрату захисту. Хрест є енергетичним вмістилищем негативної енергії. Його поломка або втрата символізує те, що оберіг увібрав в себе занадто багато зла і негативної енергії і більше не може захистити свого господаря.
 • Якщо християнський талісман був втрачений по дорозі в церкву – це означає, що людина занадто багато грішить і розгнівав Господа своїм небогоугодною поведінкою. Грішникові потрібно замолювати свої гріхи, поговорити з батюшкою і надалі більше не грішити.
 • Втрата натільного хреста означає, що скоро за тяжкий гріх або вчинений злочин може наступити розплата.
 • Втрата символу віри символізує початок нового життєвого шляху, появу шансу змінити своє життя.
 • Втрачений християнський талісман також означає те, що людина більше не несе свій життєвий хрест. Господь простив людини за всі його гріхи. Людину чекають зміни в його долі. Якщо до цього життя була нещасною, важкої, що складається з низки бід і з’являлися проблем, то тепер вона буде прихильною, і настане біла смуга. Якщо у людини до цього все було добре і гладко, то можуть настати життєві труднощі, біди і проблеми.
 • Якщо натільний хрест був загублений протягом робочого дня – швидше за все, чоловік вибрав для себе невідповідну роботу і професію.
 • Якщо символ віри був втрачений в квартирі, будинку – стосунки з рідними людьми зіпсувалися. В будинку накопичилася негативна енергія. З близькими людьми існують невирішені проблеми, які потрібно вирішити.
 • Втрата оберега при роботі на дачній ділянці або в селі на городі – можливо раптове виникнення захворювань, втрата здоров’я, загострення зачаїлися хвороб.
 • Якщо символ віри втратив літня людина – залишок життя він проведе убогим і, можливо, в повній самоті. Якщо оберіг буде втрачено вже бідним і самотнім старим – темна смуга життя відступить, настануть позитивні зміни в житті людини.

Особливості оберега

Натільний хрестик є свято шанованим символом любові до Бога. Віруюча людина часом не знає, що робити, якщо він втратив хрестик.

Настоятелі церков не бачать у втраті християнського оберега дурного ознаки. Це не є ознакою того, що людина занадто багато грішить або втратив віру

e5fa0aeb5750e9c9f6a9ccebccdbd6aa Прикмета: втратити натільний хрестик – до чого це і що робити

Батюшки в разі втрати натільного хрестика рекомендують зробити наступне:

 1. Прийти в церкву і здійснити обряд причастя.
 2. Помолитися Господу заради прощення своєї душі.
 3. Сповідатися у священика, розповісти про свої душевні муки і страхи, що з’явилися після втрати хреста.
 4. Придбати в церковній лавці або у священика новий символ віри. Головне, щоб він був освячений.
 5. Постити протягом трьох днів.

Стать і вік власника

Втрата хрестика може статися у будь-якої людини. Ним може виявитися і дитина. Діти часто втрачають хрестики, в яких їх хрестили, а також і наступні придбані обереги. Дитина дуже часто буває пустотливим і неуважним і не завжди розуміє всієї важливості цього священного атрибута. Священики втрату дитиною християнського оберегу не бачать нічого страшного. Необхідно придбати новий символ віри і освятити його. Дитину необхідно навчити ставитися до нательному хрестику з любов’ю і повагою, як Бог ставиться з любов’ю до кожної людини на Землі.

Народні прикмети говорять про втрату християнського талісмана дитиною наступне: Господь береже дитя від біди.

А ось якщо натільний хрест втратила православна дівчина, потрібно терміново придбати новий. Подарувати оберіг повинні хресні батьки дівчини. Згідно народній прикметі втрата дівчиною хреста обіцяє їй нещастя і невдачі.

Втрата разом з ланцюжком

Втрата хрестика разом з ланцюжком, на думку священиків, також не означає нічого надприродного. Народні прикмети дають різне тлумачення цього знака понад: оберіг накопичив негативну енергію і зник, позбавивши свого власника від негативної аури. Християнський талісман прийняв на себе удар чаклунства і пристріту, вберіг свого власника.

До чого втратити хрестик в море

Не існує абсолютно точного тлумачення що буде, якщо втратити хрестик в море. Одні кажуть, що це результат сильного чаклунства, а інші вважають це добрим знаком. Господь приготував людині гарне і вдале майбутнє. Ще однією деталлю є те, що християнський талісман втрачається у воді. Саме там відбувається хрещення людини.

5b9ba7f4ce395ec548d936d7920d02ca Прикмета: втратити натільний хрестик – до чого це і що робити

Знайдена пропажа

Волею випадку людина може виявити втрачений натільний хрестик. Що робити людині, якщо він знайшов оберіг, який він втратив?

Якщо християнський талісман був знайдений будинку, то немає необхідності проводити обряд очищення. Потрібно лише відвідати церкву і звернутися до настоятеля з метою повернути оберегу захисну силу.

Бувають випадки, коли людина втрачає свій символ віри в Бога на вулиці, а потім знаходить його. У цьому випадку хрест краще окропити святою водою, прочитати молитву. Якщо вдома святої води немає, то потрібно сходити в церкву до священика, щоб він освятив оберіг.

Якщо людиною був виявлений чужий натільний хрестик, не варто присвоювати його собі. Оберіг міг до цього належати людині, який жив у гріху.

Якщо взяти цей християнський талісман собі, тобто ймовірність накликати на свою життя проблеми і труднощі цієї людини. Також існує ймовірність того, що знайдений християнський талісман виявиться заговоренным чаклунами і принесе псування в життя нового власника. У будь-якому випадку знайдений хрест краще віднести до церкви і віддати настоятелю для проведення обряду очищення. Символ віри не повинен лежати на землі і бути затоптаним людьми.

Священики у набутті втраченого або знайденого натільної символу віри бачать Божественне знамення, що означає прощення гріхів або ж намагання навернути людину на шлях істинний.

Не варто боятися втрати натільної символу християнської віри. Це всього лише результат неуважного ставлення людини до своїх речей. Але якщо людина забобонна, то краще сходити в церкву. Береженого Бог береже.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради