Лайфхаки по економії води на кухні і в санвузлі: зменшуємо рахунку від водоканалу

Рідко хто залишає кран відкритим, і при цьому займається справами, не пов’язаними з миттям посуду, овочів або чогось ще. Це явне марнотратство води, а, отже, і грошей. Більше заощадити на рідини, за яку потрібно платити, можна кількома способами. Кожен з них дає невелику економію, але всі разом дають досить вагому суму.

Використання водоміра

Найбільш відчутно знижує оплату за воду встановлення лічильника. Для тих, хто не користується водоміром, кількість споживаної води розраховується за максимально високим нормам, іноді перевищують реальні показники в 2 або 3 рази. Звичайно, водою у цьому випадку можна користуватися в необмежених кількостях, але навіть при такому підході фактично використані кубометри будуть відставати від оплачуваних.

Сенс економити воду з’являється тільки з установкою лічильника. Якщо водоміра немає, її кількість не відображається на підсумковій сумі.

Змішувачі та пристосування, що заощаджують воду

Сенсорний змішувач спрацьовує, коли датчик уловлює рух під гусаком. Тобто, вода ллється тільки на підставлені під кран руки, тарілки, чашки та інші предмети. Хоча безконтактні крани дорогі, вони не пропускають марно ні краплини води.

На звичайний кран встановлюється аератор, який знижує витрату води до 20%. При включенні змішувача, рідина насичується повітряними бульбашками, завдяки чому її об’єм збільшується. На цьому ж принципі побудовано дію насадки для душу. Вони забезпечують постійний напір, незалежно від тиску у водопровідній системі.

В цілях економії застосовуються обмежують насадки, в яких струмінь проходить через ущільнювальне кільце і зірочку. При сильному напорі отвір для проходу води звужується, а при слабкому повертається в початкове положення. Такі насадки підходять на всі типи змішувачів і не псують дизайн крана.

Рада. Озера для душу з маленькими дірочками пропускає води менше, ніж з більш великими отворами.

Як економити воду в санвузлі

Найбільше води витрачається у ванній. Знизити її витрата допоможуть справна сантехніка та правильні звички. Є витік, підкаже водомір. Якщо коліщатко за склом рухається при всіх закритих кранах, значить десь витік, і її слід знайти і усунути.

5 звичок, які допомагають економити воду:

  • Не відкривати кран до упору, а пускати тонку цівку.
  • Бреясь або чистячи зуби, включати воду в міру необхідності.
  • Прати при повному завантаженні машини, щоб скоротити кількість прань.
  • Частіше приймати душ, а не ванну.
  • Чекаючи, коли з крана почне текти тепла вода, холодну не пускати в злив, а набирати у відро або таз. Потім її можна використовувати під час вологого прибирання, для поливу кімнатних рослин.

Унітази з подвійним зливом дозволяють вибирати, скільки води випустити з бачка. При натисканні на кнопку малого зливу витрачається близько 2 літрів, а на кнопку великого слива до 8 літрів.

Як економити воду на кухні

Користуючись змішувачем на кухні, слід застосовувати загальні принципи економії води: не пускати її на повну потужність, не залишати кран відкритим без потреби. Коли потрібно помити продукти, краще це робити не під струменем води, а в ємності, після чого злегка сполоснути під краном.

Більш економно мити кілька тарілок за один раз, а не по одній. А ще краще купити посудомийну машину і включати її раз в день, коли накопичиться достатня кількість брудного посуду. При цьому рекомендується включати економний режим споживання води. Якісні миючі засоби також сприяють зниженню витрат, оскільки з ними мити швидше.

Цікаво: В одноважільних змішувачах швидше відбувається змішування холодної та гарячої води, тому знижується її споживання.

Крім цього, слід щільно закручувати крани і своєчасно усувати протікання. А при від’їзді на кілька днів (а тим більше на тривалий термін) перекривати кран подачі води на квартиру.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради