Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Рекомендується з великою обережністю купувати вживану м’які меблі, так як саме в ній воліють жити і розмножуватися клопи. Тепла середовище і темрява створюють ідеальні умови для їх комфорту. Якщо власники починають відчувати укуси кожну ніч, то їм слід негайно вживати заходів по ліквідації паразитів. Приступаючи до боротьби з кровососами, потрібно знати, що вони мають здатність досить швидко розмножуватися. Тому знищити дорослих особин значно простіше, ніж кладки яєць. В процесі боротьби зовсім необов’язково вдаватися до допомоги дезинсекторов. Розглянемо, як позбутися від клопів в дивані самостійно.

dc63516707e8f51cb129c0f45ab8a045 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Звідки з’являються клопи в дивані

Виявлені в м’яких меблів клопи стають неприємним сюрпризом. Тим більше, що більшість людей вважає, що дані паразити здатні заводитися лише в старих диванах або недбалих власників. Клопи не здатні самостійно долати великі відстані, як це роблять інші комахи.

В більшості випадків їх приносять в квартиру самі господарі, це може відбутися кількома способами:

 1. До речі, де оселився кровосос і відклав свої личинки. Подібне часто відбувається після повернення з відряджень чи відпустки. Клопами можуть бути інфіковані м’які меблеві вироби не тільки в дешевих готелях, але і в дорогих готелях. Дістати паразитів можна в будь-якому виді транспорту, так як вони переміщуються між багажами різних пасажирів.
 2. Разом з меблями та які влаштувалися в ній личинками. Комахи можуть селитися не тільки в колишніх у вживанні матрацах і диванах, але і в нових виробах. Це відбувається, тому що багато магазинів і фабрики при зберіганні не керуються санітарними нормами.
 3. На одязі, тому що крихітні клопи мають здатність забиратися в складки речей і здаватися невидимими.

Кровосисних паразитів може занести в будинок на шерсті тварин. Або ж вони самі пробираються від сусідів через балкон або систему вентиляції. Це може відбуватися через проведеної обробки квартири, розташованої через стінку.

4cfcf717fca5e981c3301f7bd8b60f04 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Ознаки появи клопів

Зважаючи на те, що домашні шкідники можуть обходитися без їжі довгий період часу, їх присутність далеко не відразу можна виявити. Нерідко буває, що до моменту, коли господарі починають здогадуватися про їх існування, чисельність колонії встигає досягти величезної кількості.

Встановити присутність домашніх клопів можна за такими ознаками:

 • поява плям від укусів на тілі людини;
 • засохлі сліди крові на постільній білизні;
 • безліч лусочок коричневого кольору на ліжку;
 • своєрідний запах в приміщенні.

Всі ці моменти вказують на перебування в оселі клопів і на необхідність їх термінової ліквідації.

1dea58f7f15184b5a64902b9d1f44d16 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Людська кров є єдиним джерелом прожитку кровосисних комах. Для її отримання паразити виходять на полювання в нічний час. Проникаючи на доступні ділянки тіла, вони проколюють кровоносну судину і витягають з нього певну кількість крові.

Після отримання першої порції шкідники переміщуються на іншу ділянку шкіри, і також роблять прокол. Тому сліди від укусів цих комах нагадують доріжки. У цьому випадку дуже важливо не переплутати їх з проявами алергії або укусами комарів.

d3424b2cbc845668f7a88e7b4d17ef97 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Підготовка перед виведенням комах

Перед тим як приступити до процесу ліквідації кровососів в дивані, необхідно підготувати до цього все житлове приміщення. Його грамотна обробка сприятиме результативності виконаної процедури.

Приготування включає в себе наступні дії:

 1. Проведення вологого прибирання поверхонь з метою видалення пилу, ліквідація всіх покладів речей.
 2. Профілактика штор і завісок від яєць комах шляхом прання.
 3. Прання постільної білизни при температурі від 60° до 90 °.
 4. Обробка усіх предметів декору, розташованих на стінах (картини, килими тощо).
 5. Переміщення місця розташування меблів так, щоб вона не була присунена близько до стіни.
 6. Звільнення шаф від речей з наступною термообробкою.
 7. Упаковка посуду в поліетилен.
 8. Приміщення в холодильник всіх продуктів харчування, в тому числі сіль і круп.
 9. Забезпечення захисту побутової техніки за допомогою поліетиленової плівки.
 10. Видалення з приміщення всіх людей і домашніх тварин.
 11. Знеструмлення електричної проводки з-за обробки розеток.
 12. Відділення плінтусів від стін.
 13. Герметичне закупорювання дверей і вікон.
 14. Повне звільнення від дивана всього текстилю, яка на ньому знаходиться. Це чохли, подушки, пледи.

Важливо відзначити необхідність забезпечення вільного доступу до водопостачання. Не виключено, що в процесі обробки приміщення від паразитів відбудеться попадання отруйних речовин в очі або на шкіру людини.

d41059c5ff9e3b93a86faee70deb5672 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Методи знищення шкідників

Винищення оселилися в квартирі постільних кровососів необхідно зробити відразу ж після їх виявлення. Ці комахи становлять небезпеку не тільки через здатність до швидкого розмноження, але і з причини негативного впливу на організм людини.

Як вивести клопів з дивана самостійно, і яким способом скористатися, зазвичай вирішують господарі квартири. Можна зупинити свій вибір на народних або хімічних засобах, запросити службу дезінсекції. Кожен метод має свої переваги і недоліки.

Пилосос

У тому випадку, коли в процесі ліквідації клопів стоїть завдання мінімізації кількості отруйних хімікатів, то перевага віддається пилососа. Цим засобом комахи видаляються з тих місць, на які вказав фахівець з їх знищення. Але слід знати, що видалення шкідників без застосування хімічних препаратів (інсектицидів) не вважається ефективним способом. Ймовірність того, що через деякий час паразити з’являться знову, дуже велика.

Чищення пилососом є механічним способом обробки і має свої особливості. Для цієї мети краще всього використовувати побутову техніку з одноразовими мішками, від яких позбавляються відразу ж після завершення процедури. Так як яйця шкідників не закріплені в місцях кладки, зібрати їх за допомогою приладу не складе особливої праці. Для того щоб комахи не змогли вибратися з пилозбірника, його рекомендується спалити.

Боротьба з клопами за допомогою одного пилососа принесе мало користі внаслідок їх неповноцінного висмоктування з притулків. Крім того, яйця абсолютно не видаляються в важкодоступних місцях.

При проведенні даної процедури фахівці рекомендують додавати в пилозбірники тальк.

99a1254c24e3b881b792026143171716 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Пар та праска

Позбутися від шкідників за допомогою пари можна, використовуючи звичайний праска, володіє функцією відпарювання. Для цього буде потрібно грунтовно опрацювати пором всі поверхні дивана, при цьому з особливою увагою поставитися до швах і схованим від очей місцях.

Процедуру слід провести не менше чотирьох разів.

Так як постільні кровососи гинуть при високій температурі, оптимальним способом боротьби з ними буде застосування випарника. Цей прилад здатний досягати температури 121°, тим самим вбиваючи самих комах і їх відкладені яйця. Також його використовують для очищення заражених ділянок.

При знищенні кровососів за допомогою випарника рекомендується скористатися деякими порадами:

 1. Обдаючи пором місце, яке було оброблено хімічними речовинами, слід поводитися дуже обережно. Тепло може надати руйнівний вплив на хімікати, і послабити їх залишковий ефект. Зазвичай хімікати наносяться тільки після закінчення обробки парою.
 2. Перед застосуванням пари рекомендується пропилососити заражені місця, що збільшить результативність випарника. Якщо пилосос не розрахований на використання одноразового пилозбірника, то після завершення роботи, його необхідно промити зсередини. Крім того потрібно термічна обробка фільтра.
 3. З метою ліквідації клопів в дивані піддавати обробці випарником необхідно не тільки предмет меблів, але і весь вміст приміщення. Категорично забороняється обдавати пором електричні прилади та розетки.
 4. На носик приладу бажано надіти широку насадку, найкраще буде придбати випарник з клапаном тиску.
 5. Процедуру слід повторювати з інтервалом у кілька днів.

751fc761567c7e7bb6da8408822ba441 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Народні способи

В організмі шкідника при температурі нижче 22° сповільнюються всі головні процеси життєдіяльності. У зв’язку з цим в боротьбі з кровососами рекомендується скористатися методом охолодження, таке рішення підходить для зимової пори року. Одяг та речі поміщаються на балкон на кілька годин, а в приміщенні відкриваються всі вікна і двері.

При невеликій чисельності комах можна спробувати позбутися народними засобами:

 1. Полин і пижмо у вигляді свіжих зрізаних гілок розкладаються по всьому житловому приміщенню. Рослинами в подрібненому вигляді заповнюються щілини і важкодоступні місця.
 2. Скипидар і гас в пропорціях по одній ложці змішуються з 30 г зеленого мила (паста ПС) і 70 мл води. Настоявшимся складом обробляються всі поверхні приміщення, а також можливі місця перебування шкідників. Для проведення процедури знадобляться гумові рукавички. Кімната повинна бути закритою не менше доби, після чого її необхідно якісно провітрити.
 3. Також можна змішати по три столових ложки скипидару і карболової кислоти з маленькою ложкою саліцилової кислоти. Обробка повинна проходити за такою ж схемою, як і в попередньому способі.
 4. Практикується варіант з’єднання 500 мл скипидару з 50 г нафталіну, 200 мл гасу, ? склянки спирту і такої ж кількості вода.
 5. Денатурат, нафталін і оцет змішуються в однакових частинах, а потім наносяться на всі поверхні в приміщенні і заливаються в усі щілини. Процедура повторюється через кожні два дні до повного зникнення шкідників.
 6. Однією з таких рідин, як денатурат, гас або відвар полину обробляються всі необхідні предмети і місця. З цією метою можна скористатися настоянкою валеріани.
 7. У всіх ділянках кімнати розпорошується розведене з водою кедрове масло, особливу увагу слід приділити спальних місць.

64512be92d8471eefb11ccf898487a70 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Хімічні засоби

У тих відділах магазину, де викладена побутова хімія, можна знайти спеціальні склади для боротьби з шкідниками. Вони можуть бути у вигляді аерозолів або порошкоподібними.

Серед найпопулярніших засобів варто відзначити:

 • Раптор;
 • Карбофос;
 • Рейд;
 • Комбат;
 • Дихлофос;
 • Риапан;
 • Адамант;
 • Піретрум;
 • Актеллік.

Всі ці препарати відрізняються токсичністю, тому процедури з їх застосуванням необхідно здійснювати, прийнявши всі заходи безпеки. Для захисту очей рекомендується використовувати окуляри, на руки треба надягти рукавички, а закрити органи дихання респіратором.

На час проведення процедури необхідно видалити з приміщення всіх мешканців і домашніх тварин. Після закінчення обробки слід добре провітрити кімнату від хімікатів.

Впливу препаратів потрібно піддати всі віконні отвори, щілини, систему вентиляції. Диван рекомендується обробляти, попередньо розібравши його.

086c9bba0b29940ecb636bcfd7223ed0 Як позбутися від клопів в дивані: чому вони заводяться у меблях, як вивести самостійно народними і промисловими засобами

Профілактичні роботи

Існує безліч видів профілактичних заходів з метою запобігання зараження приміщення і дивана постільними кровососами.

Кожен з них передбачає недопущення певного способу проникнення клопів у житло:

 1. Щоб не допустити «перебіжчиків» із сусідніх квартир, слід закрити всі щілини і подібні лазівки.
 2. Отвори для вентиляції і електричних комунікацій періодично обробляти народними засобами.
 3. Раз в 2-3 тижні здійснювати генеральне прибирання приміщення.
 4. Прати постільну білизну при режимі з високими температурами.
 5. Ретельно перевіряти щойно придбану меблі, як колишню у вживанні, так і нову.
 6. Піддавати обробці речі, привезені з відряджень або відпочинку.

Успіх у боротьбі з клопами безпосередньо залежить від швидкості й глобальності.

Відео

Відео розповість про знищення клопів в дивані без залучення фахівців.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради