Чи можна ходити на цвинтар увечері, в неділю, після обіду, вночі: як вести себе, що не можна робити – прикмети

Відвідування кладовища пов’язано з різними забобонами, які накладають певні обмеження на віруючої людини. Приміром, планувати похід краще не пізніше дванадцяти по полудні, а забирати що-небудь з могили суворо заборонено.

Прикмети можуть також розповісти, який день краще ходити на цвинтар, а коли від цього варто відмовитися, чи можна брати з собою дітей і багато іншого.

da8a6020314af41ae37ab8874e3a8230 Чи можна ходити на цвинтар увечері, в неділю, після обіду, вночі: як вести себе, що не можна робити – прикмети

Прикмети про кладовищі

Прикмети на кладовищі – це своєрідні підказки, які допоможуть запобігти біди і негаразди. Дотримання традицій, пов’язаних з поведінкою у місцях поховань, захищає від негативної енергетики, яка тут витає.

 • Коли люди відвідують кладовище, вони завжди беруть з собою чисту воду. Нею прийнято вмивати лице і руки при виході – так роблять для того, щоб змити могильну землю.
 • Воду, яку беруть на території цвинтаря, пити заборонено. Її використовують виключно для прибирання місць поховань.
 • Завжди стежте за своїми речами і намагайтеся не забувати нічого на могилі: ваш будь-який предмет може бути використаний для наведення псування.
 • З кладовищем пов’язане ще одне цікаве повір’я, в якому говориться: якщо ви помітили на хресті тріщину або по прибутті побачили, що він впав, то невдовзі ви можете отримати звістку про смерть кого-небудь з близьких чи знайомих.
 • Якщо на могилі падає пам’ятник, то це означає, що душа померлого так і не заспокоїлася. Забобонні люди кажуть, що її ще не відпускає, залишилося якесь незакінчену справу. Можливо, що дух намагається, про щось повідомити, попередити про майбутні неприємності.

Для того щоб душа покійного змогла-таки брести упокоєння, бажано звернутися до медіуму і постаратися з’ясувати причину того, що відбувається.

Незайвим також стане відвідування церкви: поставте свічку за упокій, помоліться перед святою іконою, можливо, ви не встигли попросити вибачення у людини, який назавжди покинув цей світ, або ж, навпроти, саме ви тримали на нього образу. Настав час пробачити і попрощатися.

 • Впасти на кладовищі – одна з самих поганих прикмет. У народі кажуть, що над цією людиною висить злий рок і йому уготована смерть.
 • Ви прийшли на кладовище і раптом почався дощ – прикмета обіцяє несподіваний поворот подій. Зміни торкнуться особистої сфери.
 • Якщо на могилу покійного, до якої ви прийшли, на пам’ятку або хрест присіла птах – душа хоче вам про щось повідомити.
 • Є повір’я, яке розповідає, можна часто ходити на могилу до родичів і довго перебувати на кладовищі. Робити цього не рекомендується, так як в цьому місці витає дух смерті, який відбирає у живих енергію.
 • Ще одна прикмета пояснює, чому не можна обертатися, коли ви знаходитесь на кладовищі – цією дією ви ризикуєте покликати за собою душу покійного, яка оселиться у вашому домі і принесе немало бід.
 • Схоже тлумачення має прикмета, яка говорить, чому не можна брати з собою будь-які речі з кладовища – у свій будинок ви не принесете нічого хорошого, тільки негативну могильну енергетику. І вона буде отруювати атмосферу до тих пір, поки ви не позбудетеся від цього предмета.

4f5b5ea96443f02c79911a70edf0c141 Чи можна ходити на цвинтар увечері, в неділю, після обіду, вночі: як вести себе, що не можна робити – прикмети

Чи можна ходити на цвинтар – прикмети часу доби

Вірити чи ні в прикмети на кладовищі – особиста справа кожного. Однак і забобонні люди, і екстрасенси вважають, що краще відвідувати могили покійних до полудня. Отже, чи справді можна ходити на цвинтар після обіду.

Вранці

В православ’ї існує правило, згідно з яким віруючі християни відвідують цвинтарі вранці. Кажуть, що саме в цей час доби Господь відпускає душі побачитися з родичами. Пізніше ця дорога стає закритою. Крім того, якщо ви приїдете раніше, то встигнете і пом’янути померлих, і прочитати молитву, і привести могилу в порядок.

Думка медіумів на цей рахунок наступне: вони стверджують, що найбільш сприятливим для відвідування цвинтаря є проміжок між шістьма годинами ранку і дванадцятьма по полудні, так як в цей період енергообмін максимально сповільнюється.

Вдень

На денний час також можна планувати відвідування могил. І якщо вони раніше вже були прибрані, то ви цілком встигнете пом’янути покійних до настання темряви. До того ж далеко не завжди виходить сходити на цвинтар до 12 годин, а тому це цілком можна зробити і після роботи.

Однак медіуми кажуть, що ходити на цвинтар після обіду не можна, і на питання «чому?» вони відповідають наступним чином: після дванадцяти годин починає відбуватися потужний обмін енергією, що може негативним чином позначитися на стані людини.

Особливо цього впливу повалені вразливі люди. Після відвідування цвинтаря вони можуть відчути сильний головний біль, загальну слабкість, погіршення настрою і тяжкість на душі. Часто цей стан супроводжується підвищеною дратівливістю і триває аж до наступного дня.

Якщо ви відрізняєтеся підвищеною чутливістю, але не маєте можливості сходити на кладовище в рекомендовані годинник, то перед виходом бажано прийняти заспокійливе.

Ввечері

Аналогічне пояснення і щодо того, чи можна ввечері ходити на цвинтар. Крім того, забобонні люди кажуть, що з настанням сутінків душі померлих піднімаються з могил і можуть налякати відвідувачів.

Є ще одна версія: наші предки вважали, що проходячи по цвинтарю ввечері, людина може потривожити упокоенные душі. Вони ж, у свою чергу, захоплять будь-якого, хто порушив тишу, за собою в інший світ.

Вночі

Що стосується питання, чи можна ходити на цвинтар і відвідувати могили померлих вночі, то тут екстрасенси дотримуються тієї ж версії: потужний енергообмін, який триватиме до шести ранку, може нашкодити вашому здоров’ю.

Якщо запитати у служителів церкви, чому не можна вночі ходити на кладовище, то можна отримати цілком розумне тлумачення. В цей час доби слід побоюватися не померлих та їхніх душ, а живих, з тієї причини, що саме вони здатні заподіяти масу неприємностей.

І не забувайте про бродячих тварин, які, будучи голодними, а тому часто озлобленими, можуть напасти на будь кого, хто зайде на їх територію.

Таким чином, стає зрозуміло, в який час краще ходити на цвинтар. Вибирайте ранкові години: ви все встигнете і після відвідин могил будете почувати себе прекрасно. І не забувайте, що часто ходити на цвинтар не рекомендується, так як за прикметами, така ваша поведінка не дасть душі спочилої людини спокою.

b0666432f18fca6e147fc8da262e03da Чи можна ходити на цвинтар увечері, в неділю, після обіду, вночі: як вести себе, що не можна робити – прикмети

Коли можна ходити на цвинтар – тлумачення по днях тижня

Для початку варто відзначити, коли можна поминати покійних і ходити на цвинтар. Церква виділяє такі дні:

 • Похорон – в цей день померлого проводжають родичі і друзі.
 • Третій день після смерті – як правило, він йде на наступний день після похорону.
 • Девятини – ця дата припадає на дев’ятий день після смерті.
 • Сорочины – сороковий день після смерті.
 • У православ’ї є дні, коли ходити на цвинтар не можна. До них відносяться дати таких християнських свят, як Великдень, Різдво, Благовіщення і Трійця. У ці дні варто відвідати церкву, а спочилих родичів краще згадати у колі сім’ї за столом.

  Розглянемо певні дні тижня, які за народним повір’ями тим чи іншим способом пов’язані з відвідуванням цвинтаря.

  Понеділок і вівторок

  Церква рекомендує ходити на цвинтар в понеділок і у вівторок, які слідують відразу ж за Великоднім неділею. У ці дні родичі розділяють радість світлого свята з тими, хто відійшов в інший світ, а в церквах і храмах відбуваються заупокійні служби.

  Середа

  Є прикмета, згідно з якою відвідувати могили померлих забороняється посеред тижня. У зв’язку з чим виникає питання, чому в середу не можна ходити на цвинтар. Наші предки вірили, що в цей день душі померлих можуть забрати з собою непроханих гостей, а тому місця поховань краще не відвідувати.

  Але церква має на цей рахунок протилежну думку: на кладовищі в середу ходити можна, особливо не варто себе обмежувати, якщо на цей день припадають похорон, на третій день після смерті, девятини або сорочины.

  Субота

  По суботах у храмах відбуваються богослужіння, після яких зазвичай поминають покійних, а тому ходити на цвинтар не заборонено. У церковному календарі на деякі суботи припадають особливі дати, і на ці дні бажано запланувати відвідування цвинтаря.

  • М’ясопусна субота, яка святкується за тиждень до Великого посту.
  • Друга, третя, четверта субота Великого посту.
  • Троїцька субота – вона передує святу Св. Трійці.
  • Дмитрівська – перша субота останнього місяця осені.

  Неділя

  Про те, чи можна відвідувати цвинтарі у неділю, розповідають священнослужителі. Цей день тижня називають малою Великоднем, і він є нагадуванням того, коли відбулося воскресіння Христа Спасителя. У церквах і храмах, в цей день проводиться головне богослужіння, яке називається літургією. І в спільній молитві беруть участь усі християни.

  З цієї причини планувати поїздку на цвинтар на неділю не прийнято. Винятком може стати випадок, коли на цей день припадає дата смерті. В інших ситуаціях відвідування місця вічного спочинку краще перенести на інший час.

  Як правильно вести себе на кладовищі?

  Відвідування кладовища пов’язане з цілком зрозумілими кожному правилами.

  • Якщо говорити про одяг, то вона не повинна бути яскравою. Приглушені тони, чорний або білий колір – оптимальний вибір. Ноги краще прикрити довгою спідницею або одягти штани. Взуття повинна бути закритою – так ви точно не принесете в свій будинок могильну землю.
  • Поведінка на цвинтарі також вимагає дотримання певних правил: будьте врівноважені, спокійні, не проявляйте зайвих емоцій. Не можна сваритися, не лихословити, ні сміятися, ні кричати, ні занадто голосно плакати. Не допускається залишати після себе сміття.
  • Прийшовши на могилу, запаліть свічку і згадайте померлої людини. Коли ходять на кладовище, покійного поминають подумки і не вживають при цьому алкогольних напоїв. Якщо ви бажаєте влаштувати поминальний обід, то краще це зробити в стінах дому, зібравшись за столом з рідними і близькими.
  • Вести себе на кладовищі слід стримано: не стрибайте через могильні горбки, не ступайте на них, не чіпайте сусідні пам’ятники і не наводьте біля них порядок, так як це напевно не схвалять родичі людини, який похований на цьому місці.
  • Якщо на цвинтарі у вас що-небудь випадково впало, не піднімайте цей предмет: тепер він належить покійному. Але якщо ви не можете розлучитися з цією річчю, то замість неї слід що-небудь залишити: квіти, хліб, печиво і т. п.
  • На кладовищі не можна перераховувати гроші, бо, роблячи це, ви можете залучити бідність або передчасну смерть. Якщо ж гроші опинилися у ваших руках, згідно з прикметами, їх необхідно залишити на могильному пагорбі – так ви відкупитеся від бід та невдач.
  • Покидають місце вічного спочинку по тій же стежці, по якій прийшли. Але при цьому до свого будинку підходять з іншого боку.

  Кого не можна брати з собою на цвинтар?

  І наостанок з’ясуємо, чи можна ходити на цвинтар з дитиною до року і вагітним жінкам. У народних повір’ях кажуть, що краще цього робити, так як в місцях поховання витають потоки негативної енергії, яка створює дуже несприятливе ауру. Малюки ще надто вразливі перед нечистою силою, а малюк, який ще не з’явився на світ, і зовсім не має ангела-хранителя.

  З дітьми і в період вагітності краще ходити не на кладовищі, а в церкву. Щоб пом’янути померлих родичів цілком достатньо прочитати молитву перед святим ликом і з запаленою свічкою в руках.

  В цілому в які дні ходити на цвинтар кожна людина вирішує самостійно. Єдине – не потрібно відвідувати місця поховань занадто часто: ви можете накликати на свою хату біду і при цьому не дозволите душі покійного спокійно піти в інший світ.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради