Ластівка звила гніздо в будинку: прикмета, якщо під дахом, над вікном, на балконі

Ластівки звили гніздо в будинку – ознака того, що щастя зовсім поруч. Традиції одних народів пов’язують ластівок з добром, а інші, навпаки, вважають їх представниками темних сил. У жителів Півночі ці птахи пов’язані тільки з добрими ознаками. А, наприклад, в Ірландії ластівки вважаються підручними злобних ельфів, які полюють на дітей.

Що означають ластівки, в’юнкі гніздо

Різні прикмети сходяться в одному. Ніхто не стане сперечатися, що ці птахи в’ють гнізда лише в хороших місцях і поруч з хорошими людьми. Власник будинку, якому оселилась ластівку, отримає від неї успіх у справах і достаток, але не варто втрачати пильність. Деякі повір’я стверджують: птах прагне приспати увагу, а потім вкрасти ваших дітей, які виросли у щасливій родині.

 Ластівка звила гніздо в будинку: прикмета, якщо під дахом, над вікном, на балконіСлов’яни і жителі Греції пов’язують ластівку з весною, а значить, з радістю і щастям.

Щоб розібратися у всіх повір’ях про ласточках, потрібно порівняти роль, яка відводиться їм у різних релігіях:

 1. У християн ластівка – символ воскресіння. Ці птахи крали у легіонерів цвяхи і виривали шипи з тернового вінця Ісуса Христа, щоб полегшити його муки під час розп’яття.
 2. За язичницькими віруваннями слов’ян, у ластівки зберігаються ключі від весни. Її поважали, але боялися за вміння подорожувати між світами.
 3. Пісня ластівки – це священний текст Корану. Саме так вважають мусульмани.
 4. У Стародавній Греції птахів «у фраку» вважали священними. Їм дозволяли вити гнізда навіть у храмах.
 5. Не сподобалася ластівка лише ірландцям. Вони чомусь пов’язують її з нечистою силою.

Ірландія неблизько, а її звичаї слов’ян чужі. У нас ластівчине гніздо – знак небесного благословення, і жити поряд з ним гідний не кожен. Ознака змінюється в залежності від того, в якій саме частині будинку оселилася перната гостя.

Біля будинку

Майже всі народи вважають ластівчине гніздо у дворі будинку добрим знаком:

 1. На думку слов’ян, птах селиться тільки в доглянутому господарстві.
 2. Німці переконані: ластівки не виносять недолугості та легковажності, тому не захочуть жити поблизу з такими людьми. І правда, чорно-білі пташки будують свої будиночки грунтовно, з справжньою німецькою педантичністю.

Якщо ви помітили неподалік ластівчине гніздо – значить, у вас є можливість побачити птаха і відчути дію однією з добрих прикмет:

 1. Якщо двоє коханих повстречают пару ластівок, зовсім скоро їм належить весілля.
 2. Пташині «фраки» на весільній церемонії обіцяють подружжю щасливе життя в гармонії.
 3. Ластівка стукає у вікно – на підході добрі звістки від чоловіка, з яким втрачено зв’язок.
 4. Якщо на вулиці чути спів чорно-білої птиці, поспішіть умити обличчя молоком. Ця процедура дасть змогу очиститися від гріхів, а заодно додасть здоров’я.
 5. Першої весняної ластівці радять кинути жменьку землі для будівництва гнізда. Так можна залучити в свій будинок багатство.

А ось інший слов’янської приймете краще не слідувати. Наші предки вважали ластівок вісниками весни, тому вітали їх яскравими стрічками і дзвоном дзвіночків. Насправді гучні звуки можуть налякати птахів, тому досить просто порадіти їх повернення.

На будинку

Гніздо ластівки під дахом будівлі – вірна прикмета добрих і порядних господарів. А ось подарунок, який варто чекати від пташки, залежить від того, хто живе в будинку.

 1. Незаміжньою дівчині ластівка обіцяє швидке заміжжя. Майбутній нареченій доведеться, як пташці, облаштовувати собі затишне гніздечко.
 2. Чорно-білі птахи в’ють над вікном гніздо у тих молодят, в сім’ї яких гряде поповнення. Можливо, жінка вже вагітна чи це чекає її зовсім скоро.
 3. Сім’ям з дітьми ластівки обіцяють виконання бажань. Хтось із господарів зуміє здійснити давні плани, а може, це зроблять всі домашні.
 4. Будівництво гнізда на будинку літніх людей несе їм безбідну старість і турботу близьких.

Верткі пташки можуть вирішити оселитися під покрівлею або над вікном. Яке б місце вони вибрали, поява на будинку гнізда принесе успіх господарям:

 1. Ластівки будуть оберігати оселю від напастей. При появі грабіжників вони обов’язково сповістять господарів, а якщо це не вдасться, то помстяться злодіям. Від пташиних криків у лиходіїв сильно болітиме голова.
 2. Стихійні лиха теж обійдуть будинок з ластівками стороною. Пташки захистять від пожеж, ураганів і ударів блискавок. У цієї прикмети є і реальне обґрунтування. Помічено, що ластівки відлітають з будинків незадовго до пожежі

Не настільки райдужною є прикмета жителів Сибіру. Вона стверджує, що якщо ластівки в’ють гніздо на стіні будинку, незабаром там помре один з жителів. Однак це повір’я йде з далекого важкого часу. Тоді людям було простіше списувати нещастя на темні сили, а зараз краще чекати від чорно-білих пташок тільки хорошого.

За вибором місця для ластівчиного гнізда на будинку можна передбачити погоду. Якщо гніздо з’явилося на південній стороні – готуйтеся до холодного літа.

Всередині будівлі

Іноді птахам вдається проникнути всередину будинків. Залетевшая у вікно перната гостя служить ознакою великого нещастя, а от якщо вона вирішила оселитися в приміщенні, це хороший знак.

В квартиру ластівка, звичайно, не потрапить, але облаштуватися в під’їзді цілком здатна. У такому разі появу її гнізда обіцяє чистоту і затишок для всього будинку. Не потрібно заважати пташиному будівництва, ластівки принесуть мешканцям під’їзду чимало користі:

 1. Дозволять спостерігати за своїм життям і турботою про пташенят.
 2. Будуть знищувати комах.
 3. Захистять від злих гостей. Якщо в приміщенні з’явиться людина, що задумав недобре, ластівки піднімуть шум і почнуть літати туди-сюди.

Якщо ластівка будує десь гніздо, значить, там є лише позитивна енергетика. Мешканці такого під’їзду точно не стануть руйнувати пташиний будинок. Краще потіснитися і дозволити пташці виховувати потомство там, де їй хочеться.

На балконі

Цивілізація поширюється так стрімко, що адаптуються до неї і ластівки. Серед них з’явився особливий вид, який пристосувався до життя серед людей. Його так і називають – міські ластівки. Не дивно, що свої гнізда ці пташки іноді в’ють на балконі.

Встигли з’явитися і прикмети, пов’язані з таким сусідством. Якщо на лоджії з’явилося ластівчине гніздо, варто чекати:

 • близькою весілля,
 • успіху в бізнесі,
 • несподіваного вдалого події або зміни на краще.

Тому у міських жителів теж є шанс отримати удачу від ластівки.

На хозпостройках, в сараї

Людний будинок може не сподобатися ластівку, і вона побудує гніздо в гаражі або сараї. В цьому випадку власнику будівлі теж дістанеться удача.

Автолюбитель, на гаражі якого з’явився будинок ластівки, отримає:

 • водіння без аварій;
 • машину в хорошому стані, без поломок;
 • дороги з неуважними даішниками;
 • хороший заробіток, якщо працює за кермом;
 • вигідний продаж, якщо вирішить розлучитися з машиною.

Якщо чорно-біла птах облюбувала господарська споруда, власника чекає на рясний урожай. Домашні справи складуться легко, а птахи і скотина принесуть хороше потомство.

Ластівка, що оселилася під дахом льоху, обіцяє багатство і достаток. Запасів вистачить, щоб ситно годувати весь рік.

Можна чіпати пташиний будиночок

У давнину люди вірили, що розоряти пташині гнізда суворо заборонено. Людина, яка завдавала шкоди безневинному пернатому, ризикував накликати біди і хвороби на себе і всіх домашніх. Удача назавжди відверталася від тих, хто жорстокий з птахами.

Прислухаємося до прикмет тих часів, коли люди жили в гармонії з природою. Гнізда не треба чіпати і не варто до них сильно наближатися. Краще не турбувати спокій птахів, а насолоджуватися спостереженням за їх клопотанням.

Іноді пташине гніздо падає саме по собі. За повір’ям, будівля, де впало ластівчине гніздо, чекає пожежа. Щоб цього не сталося, пташиний будинок взагалі не варто чіпати. Прикмети обіцяють бідність і хвороби навіть тим, хто нашкодив пернатим випадково.

Навмисно проганяти ластівок вважається просто дурним: це рівноцінно самовільного відмови від свого щастя. Найгірша доля чекає людей, які зруйнували вже готове пташине житло. Їм доля готує безліч бід:

 1. На руках у лиходія з’являться плями, які не зникнуть ніколи.
 2. Земля кривдника ніколи не дасть гарний урожай.
 3. Корова буде доїтися кров’ю.
 4. Згорить частину будинку.
 5. Будуть проблеми з грошима.

Те ж саме станеться з господарями, потревожившими залишене гніздо, так як після зими ластівки часто повертаються в обжиті місця.

Гірше всього, якщо гніздо з вини людини впало з пташенятами. У цьому випадку близьких родичів вандала чекає важка хвороба. За прикметою, в першу чергу постраждають його діти. Жінка, що наступила на шкаралупу ластівчиного яйця, вже ніколи не стане матір’ю.

Що означає, якщо птахи полишають гніздо

Повір’я говорять, що залишене ластівками гніздо обіцяє кардинальні зміни. Насправді причина може бути більш радісною. Можливо, пташки просто виростили пташенят. Це легко помітити, якщо регулярно спостерігати за життям пернатих сусідів.

Спорожніле гніздо можна зняти, але краще, пам’ятаючи прикмети, залишити його на місці. Можливо, в наступному році ластівки повернуться на обжите місце і знову принесуть господарям щасливі події.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради