Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt192 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

Айстри, як правило, починають цвісти у серпні, як раз до 1 вересня, тому їх часто називають шкільними квітами. І начебто цей невибагливий квітка, прекрасно може зійти самосеем або посіявши насіння в грунт, але в теж час вони досить чуйні на хороший догляд. Однак погодні умови навесні зводять усі зусилля до нуля, з-за цієї рослини починають хворіти, марніти і навіть загинути. А щоб айстри радували пишним цвітінням аж до заморозків, будемо вчитися правильно їх вирощувати.

Короткий опис квітки

Астра – в перекладі з латині означає «Зірка». Батьківщиною рослини є Китай, але в даний час ареал вирощування квітів поширений по всьому світу. Їх люблять вирощувати всі, у кого є хоча б невеликий клаптик землі, балкон або лоджія, вирощуючи їх у вазонах або просто в контейнерах.

Рослина з прямостоячими стеблами. Висота рослини багато в чому залежить від сорту, але зустрічаються висотою до 90 см, а квітковий кошик до 15 см в діаметрі. Айстри – рослина світлолюбива, невибаглива, росте на будь-яких грунтах, звичайно, найкращі результати отримаєте на легких родючих грунтах. Перші бутони починають формуватися через 80-110 днів після посіву в грунт. Добре переносять пониження температур, а восени цвіте аж до заморозків. А ось навесні низькі температури переносить погано.

Вважається, що насіння айстр зберігає схожість 2-3 роки. Але з власного досвіду можу сказати, що схожість насіння вже на наступний рік падає до 70-80%.

Деякі різновиди айстр – фото

В даний час селекціонери вивели величезна кількість сортів, з самою різноманітною палітрою кольорів: від білих до темно-фіолетового і темно-бордових. Форма квітів теж відрізняється різноманітністю: прості, помпонні, піоновиді, голчасті, махрові і т. д. В загальному, можна знайти сорти айстр на будь-який смак.

kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt193 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt194 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt195 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt197 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

Методи вирощування

Айстри висаджують двома способами:

 • Розсадним способом,
 • Насінням у відкритий грунт.
 • Якщо у вас дорогий і рідкісний сорт квітів, то краще висівати через розсаду. А якщо насіння достатньо, куди простіше і менш витратно засіяти їх відразу на грядки. Таким способом можна висаджувати насіння під зиму і навесні. Тільки восени треба сіяти насіння набагато частіше, з урахуванням того, що не все насіння може прорости.

  Посів айстр під зиму

  Головна перевага посадки насіння айстр під зиму – велика стійкість до весняних зниженнях температур. Важлива умова посіву насіння під зиму – садити якомога пізніше. Тому передзимовий посів проводять, коли з’являються перші заморозки. А це приблизно – жовтень-листопад місяць, в залежності від регіону.

  Незадовго до посіву грядки під айстри перекопують. І хоча ці квіти досить невибагливі, але вони будуть добре рости і цвісти, якщо грунт буде родючим і рихлою. Насіння перед посадкою не потребують протравленні, замочуванні, пророщуванні, інакше за зиму вони загинуть.

  Безпосередньо перед посівом роблять борозенки глибиною до 2 см, в які сіють насіння на відстані 2-3 см один від одного. Потім борозенки з висіяним насінням мульчують торфом, перегноєм, або просто зарівнюють землею з тієї ж грядки.

  kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt198 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

  З настанням весни при необхідності сіянці проріджують, якщо вони занадто часто зійшли. Подальший догляд зводиться до розпушування посадок, прибирання бур’янів і поливу.

  Весняна посадка насіння у відкритий грунт

  Грунт під посадки айстр готують з осені або навесні, як тільки розмерзнеться земля. Грунт перекопують на глибину багнета лопати, в грунт додають перегній, компост, суперфосфат.

  Посів насіння проводять в квітні – травні, коли мине загроза поворотних весняних заморозків, а температура повітря не опускатиметься нижче 10-12 ? с. Безпосередньо перед посівом грунт, грядку знову розпушують, роблять неглибокі борозенки на відстані 15-20 см один від одного. Борозенки поливають водою, а потім розкладають насіння через кожні 2-3 див. Потім борозенки зарівнюють землею з грядки. Все-таки, якщо є загроза зниження температури, прикрийте посадки або спанбондом лутрасілом. Його прибирають, як тільки будуть сходити сіянці.

  Після того, як з’являться сходи, сіянці треба підживити азотними добривами. Рослинам потрібен азот швидше почали нарощувати зелену масу. Як тільки з’являться перші справжні листочки, посадки проріджують, щоб рослинам вистачило місця для подальшого розвитку. При проріджуванні зайві сіянці можна пересадити на іншу грядку. Надалі догляд зводиться до розпушування та прополювання грядок і поливу.

  Розсадний спосіб вирощування

  Вирощуючи розсаду без пікіровки, надалі вам доведеться займатися розсаджуванням сіянців, так надто загущені посадки позначаться на загальному стані рослин. Оскільки їм буде тісно, недостатньо живлення, вони будуть рости кволими і сильно відставати в рості.

 • Оптимальний термін посіву на розсаду – кінець березня – початок квітня. А орієнтиром є вулична температура +8?С і вище.
 • Ємності для розсади можуть бути самими різними: звичайні пластикові ящики, розсадні контейнери; коробки з-під овочів або тістечок. Головне, щоб висота ємностей була не менше 10 див. В таких ємностях розсада буде рости до висадки в грунт.
 • Грунт повинна бути помірно вологої, розсипчастої, щоб насіння було комфортно проростати. Її насипають у підготовлену ємність, злегка трамбують долонею або просто ложкою, щоб насіння не провалилися глибше в землю і швидше зійшло.
 • Насіння перед посівом не замочують. Сухі насіння пересипають на долоню і невеликими пучками розсипають уздовж борозенки, намагаючись розподілити їх рівномірно. Потім посіви присипають тонким шаром землі і обприскують водою з пульверизатора.
 • Ємності з посівами айстр прикривають зверху плівкою і ставлять у тепле місце для пророщування (температура 18-22?С).
 • По мірі зростання вирощування розсади температуру поступово знижують. Це дозволить уникнути витягування розсади. А щоб цього не сталося сходи підсипають кілька разів землею.
 • Перші сходи з’являються на 5-7 день. При появі двох справжніх листочків сходи проріджують, залишаючи відстань між сіянцями 5-7 див. На такій відстані рослинам буде комфортно, вони отримають достатнє харчування і до висадки зростуть міцними.

  kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt199 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

  Вирощування розсади айстр без пікіровки

  Вирощена розсада без пікіровки має хорошу перевагу. Вона відразу отримує достатню кількість поживних речовин, тому відразу зростає міцною. Після пересадки в грунт вона легше перенесе пересадку, а квіти швидше наберуть колір.

  Підготовка ємностей і грунту мало відрізняється від попереднього варіанту. А ось насіння висаджують в борозенки по одному насіння на відстані 5-7 см Після чого сходи зарівнюють землею, контейнери прикривають зверху кришкою або плівкою, прибирають у тепле місце (температура в межах 23?С).

  Вже на 5 день з’являються сходи, плівку прибирають і ставлять контейнери на світло. Догляд до висадки в грунт полягає в регулярних поливах. По мірі зростання температуру поступово знижують до 18С і сіянці підсипають землею, щоб занадто розсада не витягувалась.

  kak posadit astry na rassadu v domashnikh usloviyakh i v otkrytyjj grunt200 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

  Вирощування розсади у равликів

  Цей спосіб вирощування розсади стає дуже популярним. Причому, так можна вирощувати помідори, перці, баклажани і т. д. Це дуже зручно: не треба проводити пікіровку сіянців.

  Докладно, як вирощувати розсаду айстр у равликів і обробити посадки окропом, розповідає у своєму відео Юлія Миняева, подивіться, це цікаво.

  Висадка розсади у відкритий грунт

  Висаджують розсаду на грядки тільки тоді, коли мине загроз заморозків. Айстри, звичайно, перенесуть знижені температури, але вони потім будуть довго хворіти. Листя починають жовтіти, до того ж приєднуються хвороби, і рослина в результаті гине. Якщо у вас ніяк не виходить і доводиться висаджувати рослини раніше, ніж настала тепла погода, то прикривайте рослини покривним матеріалом. Ще до висадки рослин грунт грунт поливають Фитоспорином, або обробити для профілактики грибкових хвороб Фундазолом.

  Для вирощування айстр вибирайте світлі сонячні місця. Грядки необхідно підготувати заздалегідь, приправивши грунт добре перепрілої органікою.

  Знайте: айстри не переносять свіжу органіку.

  У підготовленому грунті роблять лунки глибиною 7-10 див. На дно можна покласти трохи перегною або компосту. Акуратно дістають розсаду з контейнера і висаджують у підготовлену лунку. Притримуючи однією рукою рослина, інший підсипають землю і зарівнюють лунку. Землю близько рослини злегка трамбують, а потім поливають водою, щоб грунт трохи осів до коріння. Рослини відразу після пересадки мульчують. Це дозволить залишатися грунті довше вологою, не будуть рости бур’яни, не потрібно рихлити грунт.

  Догляд за квітами влітку

  Висаджені в родючий грунт під мульчу, рослини будуть добре розвиватися і не вимагають особливого догляду. І вже в серпні розпустяться перші квіти. При відсутності дощів 1-2 рази в тиждень айстри поливають. Вони не люблять занадто суху, але і занадто зволожений грунт. У посуху листя починають бліднути і в’янути, а надто зволожений грунт може стати джерелом розповсюдження грибкових хвороб. Тому все повинно бути в міру.

  Протягом літа потрібно провести 1-2 підживлення комплексними мінеральними або фосфорно-калійними добривами. Їх можна замінити рідкими органічними добривами, наприклад, зольним або трав’яним настоєм.

  Для продовження цвітіння вчасно обов’язково забирайте відцвілі квітконоси, або зрізайте розпустилися квіти для букетів. Рослини будуть більше кущитися і набирати нові бутони.

  pinit fg en rect red 28 Як посадити айстри на розсаду в домашніх умовах і у відкритий грунт

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради