Як очистити шви між плиткою: спеціальні кошти, домашні рецепти

Є кілька способів для господинь, які бажають очистити шви між плиткою, коли та вже тривалий час знаходиться у використанні. Навіть при ретельному прибиранню кожен день в стики потрапляють пил, бруд, миючі засоби і створюють темний наліт. Крім того, в такій, постійно вологому середовищі, як у ванній кімнаті, може розвиватися цвіль. Він не тільки псує зовнішній вигляд підлоги і стін, але й небезпечний для здоров’я. Щоб відмити шви можна скористатися спеціальними засобами, народними рецептами або парою.

b11e7dda34aa3a75c4ef7f11af6453f2 Як очистити шви між плиткою: спеціальні кошти, домашні рецепти

Коли потрібно чистити?

Безпосередньо після ремонту плитка на підлозі виблискує своїми світлими стиками і чистотою. Шви кахлю при регулярному прибиранню ретельно не вимиваються, тому схильні до впливу зовнішніх факторів. Через деякий час вони темніють. Більш серйозна чистка швів між плиткою потрібно у випадках:

 • Стики потемніли на кілька тонів або чорні.
 • Між плиткою проглядаються чорні точки. Це початок розвитку цвілі.
 • На кухні або у ванній з’явився дивний неприємний запах. Розвиток шкідливого грибка супроводжується огидним ароматом.
 • Давно не проводилася чистка.

Методи очищення стиків

Цей процес складний і вимагає багато зусиль. Чтоби не вдаватися до таких радикальних способів очищення від бруду варто раз на місяць чистити стики за допомогою старої зубної щітки. В процесі миття плитки з хімічними засобами важливо використовувати спеціально призначені розчини для кахлю. Це дозволить уникнути зайвих пошкоджень плитки і швів. Всі дії обов’язково проводити в рукавичках.

Очищення парою

fc474afbc697c348dd1df340bd8aac18 Як очистити шви між плиткою: спеціальні кошти, домашні рецептиПарогенератор зможе очистити не тільки від грязі, але і від бактерій.

Для цього способу знадобиться пароочисник з особливою насадкою. Він з легкістю зможе відбілити шви між кахельною плиткою. Апарат під високим тиском подає пар з температурою 150 градусів. Такий агресивний температурний режим дезінфікує плитку. Після проведення процедури очищення поверхню потрібно протерти водою кімнатної температури. Можна нанести протигрибковий засіб.

Спеціальні засоби

У магазинах побутової хімії представлений ряд продукції здатної почистити шви. Наприклад, Cillit Bang, Sano Mildew Remover, «Пемолюкс». Вони значно скоротять час, витрачений для прибирання, тому що не вимагають додаткового механічного впливу. Запропоновані склади розмазуються по забруднених ділянок у ванні. Після цього потрібно почекати 10-15 хвилин, ретельно змити водою. Процедуру обов’язково проводити в рукавичках. Перед використанням речовин прочитати інструкцію.

Пропонуються і інші засоби:

 • Маркер. Їм потрібно просто промальовувати стики між плиткою і це допоможе не тільки позбутися від бруду, але й надати білосніжний вигляд.
 • Кисневе засіб. Розвести водою до стану каші і розмазати на плиткових швах. Через 30 хвилин змити водою.
 • Відбілювач. Деякі господині для того, щоб помити білі шви використовують таку побутову хімію, як «Білизна», Sanita, Cif, Comet або Domestos. Їх також потрібно нанести на брудні ділянки, залишити на 10-20 хвилин, потім, потерши зубною щіткою або мочалкою, змити водою.

Домашні рецепти

693cf4638ed3ce5984572c6c6d625ffe Як очистити шви між плиткою: спеціальні кошти, домашні рецептиСода використовується як абразивну речовину під час чищення.

Для чищення швів у ванній і кухні пропонуються народні рецепти:

 • Сода і лимонний сік. Вимити підлогу звичайним способом. Потім рясно насипати соди на стики між плиткою і залишити на 5-10 хвилин. Взяти стару зубну щітку або жорстку мочалку і зачищати шви. Протерти підлогу проточною водою. Змастити шви лимонним соком. Процедуру повторити 2-3 рази до повного очищення поверхні.
 • Оцтова кислота. Нанести 9% розчин на потрібні ділянки і почекати 10-15 хвилин. Після чого змити водою. Для посилення ефекту можна у воді розвести оцет, соду і лимонний сік. Розчин буде сильно пахнути, тому приміщення, де він буде знаходитися, потрібно добре провітрити і працювати в рукавичках. На 2 л води розвести 200 мг соди, 50 мл оцту, 100 мл лимонної кислоти. Тримати на стиках до 10 хвилин.
 • Аміак. Розвести 3 столових ложки на 200 міл води. Якщо площа, яку потрібно очистити велика, потрібно збільшити пропорції. Нанести розчин на шви і залишити на 20 хвилин. Потерти і змити водою. Особливістю аміаку є специфічний запах, тому рекомендується проводити процедуру в масці.
 • Перекис водню. Цей спосіб допоможе зупинити процес поширення грибка і помити шви, якщо проблема ще на початковому етапі. Слід розвести одну частину перекису з двома частинами води і нанести на шви. Змивати не потрібно.
 • Механічний спосіб. Якщо бруд не надто глибоко проникла можна наждачним папером відтерти бруд, знявши при цьому невеликий шар затірки. Процедура виконується на сухому підлозі. Всі стерті частинки можна підмести віником або пропилососити.

Профілактика цвілі в швах

Щоб попередити проблему появи шкідливого грибка в стиках, потрібно спочатку опрацювати їх герметиком.

Якщо така процедура не була проведена будівельниками, то його можна наносити після очищення швів між плитками. Намагатися не допускати великого і тривалого скупчення вологи між плиткою. Проводити вологе прибирання у ванній кімнаті слід щотижня. Можна мити з використанням оцту чи нашатирного спирту. Це допоможе запобігти поширення мікробів. А якщо все ж з’явилися окремі плями грибка, відразу обробити їх спеціальни олівцем, який продається в магазинах побутової хімії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради