Кріп — посадка й догляд у відкритому грунті, в теплиці, на підвіконні

ukrop  posadka i ukhod v otkrytom grunte, v teplice, na podokonnike445 Кріп — посадка й догляд у відкритому грунті, в теплиці, на підвіконні

Кріп здатний змінити смак будь-якої страви. Молода зелень – прекрасна приправа для перших і других страв, а також для салатів і соусів. Квітучі рослини використовують при консервуванні овочів. Плюс він містить велику кількість корисних речовин, так необхідних нашому організму.

Є щасливчики, у кого кріп зростає немов бур’ян по всьому городу, але хто, як не намагається, так і не може виростити це зелений рослина.

Загальні відомості про рослину

Кріп холодостійкий, досить світлолюбний. Вирощувати його можна в будь-який час року. Це швидко зростаюча рослина, його можна ви саживать по 2-3 рази в сезон. Не конфліктує з іншими рослинами, прекрасно уживається з огірками, помідорами, кабачками. Кращий попередник – цибулю.

Оптимальні умови для вирощування – температура повітря – 12-16?, хоча може зростати і при температурі 3-5?. Для формування хорошої зелені необхідний світловий день не менше 10-12 годин. Для формування суцвіть і дозрівання насіння світловий день повинен бути не менше 15 годин.

Підготовка насіння до посадки

Не важливо, чи ви будете сіяти насіння в теплицю або у відкритий грунт, підготовка посадкового матеріалу необхідна. Перед посадкою для швидкої схожості насіння потрібно замочити в розчині золи на 2 дні або помістити в полотняний мішечок і опустити в теплу воду (40-50с) на 2-3 дні, при цьому щодня міняючи воду. Таким способом видаляються ефірні масла, які перешкоджають проникненню води до зародку.

Посіявши сухе насіння, сходи з’являться лише на 14-18 день.

ukrop  posadka i ukhod v otkrytom grunte, v teplice, na podokonnike446 Кріп — посадка й догляд у відкритому грунті, в теплиці, на підвіконні

Вирощування кропу у відкритому грунті

Вимоги до грунту

Грунт для кропу повинна бути постійно вологою і добре удобреному. В ідеалі перед посадкою грунт удобрюють комплексними добривами з вмістом в них азоту, калію і фосфору.

Перед посівом насіння грунт добре взрыхлите.

Посів

Перший посів кропу можна проводити в квітні – травні, у середній смузі – в квітні.

Перед посівом зробіть неглибокі борозенки не більше 2 см, добре пролийте їх водою. Потім заровняйте борозенки, поливати поки не варто, щоб зверху не утворилася кірка.

Щоб отримувати зелень тривалий час рекомендується висівати кріп з проміжками в 10 – 15 днів. В їжу можна використовувати зелень через 20-30 днів після посіву насіння.

ukrop  posadka i ukhod v otkrytom grunte, v teplice, na podokonnike447 Кріп — посадка й догляд у відкритому грунті, в теплиці, на підвіконні

Догляд

Кріп – однорічна рослина, однак для гарного врожаю потрібно виконувати наступне.

 • Поливати рослини 1 раз в тиждень;
 • Підгортати 2 рази за сезон;
 • Рихлити ґрунт і прибирати бур’яни;
 • Вчасно при загусанні посадок проріджувати.
 • Прибирання

  Якщо ви хочете заготовити кріп на зиму, то прибирають рослина, коли його висота буде 25-30 див. У цьому молодому віці зелень ніжна, з сильним ароматом.

  Вранці, коли зійде роса, рослину зрізують. В залежності від уподобань, його потім сушать у пучках у провітрюваному приміщення, або заморожують, або солять.

  Вирощування в теплиці

  Цей спосіб дозволяє зрізати зелень в більш ранні терміни. Можна сіяти 2 рази: перший раз – у квітні. У цьому випадку зелень встигає вирости до висадки в теплиці помідорів або огірків.

  Перед посадкою насіння замочують у воді на 2 дні. Потім у підготовленому грунті роблять борозенки глибиною не більше 2 см, сильно проливають водою і сіють насіння. Борозенки зарівнюють землею, злегка утрамбовувавши. Поливати в перші дні не потрібно.

  Вирощування на підвіконні

  Технологія вирощування кропу на підвіконні нічим не відрізняється від вирощування у відкритому грунті. Важливо дотримуватися 2 правила.

 • Грунт необхідно періодично підживлювати комплексними добривами;
 • Якщо кріп вирощується взимку, то йому необхідна додаткова підсвітка.
 • Вирощування самосеем

  Частина рослин залишають на насіння. Залишають дозрівати до тих пір, поки на парасольках не дозріє насіння. Частина дозрілого насіння рознесеться вітром по ділянці, і наступної весни вони дружно зійдуть. Залиште дозрілі насіння для посіву в теплиці або на підвіконні.

  На закінчення подивіться відео про корисні властивості кропу для організму.

  Як бачите, виростити кріп не так вже й складно. Висівайте кріп 2-3 рази за сезон кріп і у вас цілий рік будуть свіжі вітаміни на столі!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради