Правила реєстрації місця проживання

Наприкінці минулого року правила реєстрації місця проживання в Україні зазнали чималих змін. Було прийнято спеціальний закон (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#Text), який тепер регулює відносини держави і фізичних осіб у сфері прописки. До речі, такого визначення як “прописка” цей закон не містить, але його повсякчас використовують, коли мають на увазі реєстрацію місця проживання. Виділимо найголовніші моменти щодо правил реєстрації.

Правила реєстрації місця проживання Правила реєстрації місця проживання

Щодо важливих нововведень

Новим законодавством встановлено принцип зберігання справ і відомостей щодо реєстрації місця проживання у електронних реєстрах. Тепер органи реєстрації не додають до заяви оригінали паспорту чи документу, що заміняє його. Беруться лише копії. Більше ніяких штампів у паспорті, але може видаватись довідка про реєстрацію місця проживання. Вона не передбачена як результат розгляду справи, проте, може видаватись за вимогою заявника. На даний час ми рекомендуємо її отримувати, так як деякі органи все ще вимагають підтвердження реєстрації у паперовій формі.

Ще одним вагомим нововведенням є реєстрація місця проживання онлайн. Її можливо провести через застосунок або інтернет-портал “Дія”. Щоб провести реєстрацію таким чином, необхідно, щоб право власності на житло було внесено в електронний реєстр прав на нерухоме майно. Заявник заповнює відповідну електронну форму і відправляє запит на її обробку. Якщо житло, у якому планується прописка належить не заявнику, власник житла повинен надати свою згоду, запит на яку йому також прийде у “Дію”.

Щодо необхідних документів

Для прописки громадян України необхідно надати наступні документи:

  • паспорт громадянина України або документ, що замінює його;
  • ідентифікаційний код;
  • документи, що підтверджують право власності на житло.

Для осіб, які підлягають військовому обліку необхідно також надати військовий квиток. У випадку реєстрації онлайн надається номер запису з електронного реєстру військовозобов’язаних.

Для прописки іноземців необхідно надати:

  • посвідку на проживання в Україні або інший документ, що дає право законного проживання в Україні;
  • нотаріально засвідчену копію внутрішнього паспорта з перекладом на українську мову;
  • документи, що підтверджують право власності на житло.

Як отримати прописку без права власності на житло

Якщо потрібна тимчасова реєстрація місця проживання (а така потреба виникає доволі часто) необхідно отримати згоду власника квартири. Що робити, якщо немає де прописатися, а реєстрація потрібна терміново та ще й у визначеному місці? У цьому випадку доречно звернутися до компанії, яка надає послуги з реєстрації місця проживання. Надання такої послуги означає отримання згоди власника на реєстрацію, супровід процедури та надання необхідних супровідних послуг, таких як отримання листів, секретарське обслуговування, надання консультацій та інше.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради