Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Якщо у вас на ділянці є виноградник, то рано чи пізно вам захочеться приготувати домашнє вино. Багато хто не беруться за це, вважаючи такий процес складним. Так, процес довгий, зі своїми секретами і тонкощами. Але складним назвати його не можна

Сьогодні ми з вами розберемо найбільш прості рецепти домашнього вина власного виробництва. Також ми розглянемо всі правила, які потрібно обов’язково дотримуватися, щоб у вас вийшло саме вино. А не кислий оцет або зіпсований продукт.

Вино – благородний напій. У малих дозах він може навіть бути корисним. Але не варто забувати, що надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю! Навіть якщо це натуральне домашнє вино

a6aa466df696b11d02f4364f7e009478 Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

А ось невеликий келих ввечері, пару раз в тиждень, здатний розпалити апетит перед вечерею, поліпшити кровообіг і підняти настрій. Якщо, звичайно, у вас немає протипоказань приймати цей напій!

Як правильно зібрати виноград для вина

Кожен винороб знає, що матеріал для домашнього вина ніколи не миють. Чому, запитаєте ви?! Справа в тому, що на поверхні живуть дикі дріжджі. Вони і сприяють союзу цукру і соку перетворитися на алкоголь

0785d150344f7c80ea3d5887160d1e9f Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Якщо вчора або сьогодні пройшов дощ, то зі збором потрібно почекати ще пару днів, щоб дріжджі знову влаштувалися на поверхні ягід. Збирають їх виключно з кущів, не з землі. По-перше, впали ягоди будуть брудними, а мити, як ми вже розібрали, їх не можна. По-друге, на землі можуть лежати вже зіпсовані екземпляри. А це може погано позначитися на смак і якість вина.

Використовуємо тільки стиглі, не жорсткі ягоди. Але вони не повинні бути зіпсованими, сухими або плесневелыми.

Простий рецепт приготування домашнього вина з винограду

Зараз ми розглянемо докладний рецепт, з покроковим описом. Слідуючи всім пунктам, у вас обов’язково вийде якісний продукт

9321f228f400dc4f58c094cf877fe6f4 Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Перший етап – перетворюємо виноград в мезгу

Підготовка ягід починається зі збору. Про це ми вже говорили вище. Знімаємо їх з гілок, відбираючи неякісні. Найкращі укладаємо в миску відповідного розміру. Розминаємо всі дуже старанно. Можна м’яти руками або товкачиком для приготування картопляного пюре. М’яти потрібно так, щоб кожна ягода була добре розім’яті.

Важливо! Розім’ятим виноград повинен заповнювати тару не більше, ніж на дві третини. Адже мезга швидко почне бродити і підніметься – може «втекти»

Накриваємо зверху посуд дихаючої тканиною, щоб вуглекислий газ випаровувався. Тканину потрібно закріпити гумкою або мотузкою по краях посуду. Наполягати масу потрібно в теплому місці. Температурний режим у межах – 22-26 градусів тепла. Тут не повинно бути відкритих сонячних променів. Якщо спеціальною бродильни у вас немає, можна залишити вдома, біля опалювальних приладів, нещільно приставляючи до них.

Знижувати, як і підвищувати температуру вище зазначених рамок не можна. Відстоюємо масу від трьох до п’яти днів, поки не закінчиться бродіння. При цьому кожен день по 2-3 рази потрібно перемішувати, щоб воно не скисло, рівномірно зброджувалося.

Відокремлюємо сік від мезги. Обережно зливаємо його з допомогою трубочки. Сам макуха викладаємо в марлю або ту саму тканину, ніж була накрита посуд. Відціджуємо в це сусло

0b5505b2268e4523b79fe49c51fa2cbf Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Другий етап – Бродіння вина

Тепер час ставити сусло на зброджування. Його проціджуємо через марлю і розливаємо по банках, відрах або пляшках. Тут теж важливо наливати не більш, ніж на третину, інакше кришку просто вистрелить і продукт зіпсується.

Щільно закриваємо кришку і ставимо гідрозатвор. Його можна зробити своїми руками з допомогою трубочки від медичної крапельниці або просто натягнути на стерильну тару гумову рукавичку. Але цей варіант підходить тільки для банок або інших посудин з відповідним горлечком

be25ed0bec4a2009135d884c4e017baa Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Прибираємо в те ж саме приміщення, де настоювалась мезга. Залишаємо там до закінчення бродіння. Про це вам скаже припинення виділення бульбашок в гидрозатворе.

Тепер приступаємо до наступного етапу.

Третій етап – Додавання цукрового піску

Для додання напою фортеці, потрібно додавати цукор. Кількість його залежить від сорту, кисловатости ягід і бажаного продукту. Для сухого вина потрібно приблизно 200 грам цукру на літр напою. Для більш солодкого 250 грам і більше.

Цукор вводять в сусло, відливаючи трохи зі спільного посуду, набагато підігріваючи його (до 40 градусів) і розчиняючи весь цукор повністю. Тільки тепер можна виливати цю суміш в загальну масу. Знову ставимо під гідрозатвор і знову чекаємо закінчення бродіння.

Четвертий етап – Зняття з осаду

Коли процес зброджування закінчився, потрібно зробити його більш прозорим. Якщо ви зробили все правильно, на дні повинен з’явитися осад – перероблені дріжджі

287dc087a0b54ef84a9218e996e1df60 Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Тепер набирає чинності закон сполучених посудин. У посуд з вином поміщаємо силіконову трубочку. Але так, щоб вона не зайшла в осад. Інший кінець подсасываем ротом і опускаємо в банку для зціджування, яка повинна бути нижче за рівнем.

Тепер спробуємо вино на смак. Якщо ступінь солодощі вас не влаштовує, додаємо ще цукру тим же самим чином. Після цього знову ставимо під водяний затвор і чекаємо закінчення бродіння. Знову знімаємо з осаду.

Процедура підсолоджування і зброджування може тривати до тих пір, поки смак не буде вас влаштовувати.

Коли смак вина буде повністю влаштовувати, знімаємо з осаду і розливаємо по пляшках. Це вже наступний етап…

П’ятий етап – розлив і зберігання

Розливаємо вино по стерильним пляшках. Герметично закривають дерев’яними пробками і прибираємо в темний прохолодний льох, у горизонтальному положенні. Якщо через деякий час знову утворюється осад, знову проціджуємо і розливаємо по стерильним пляшках

038c191a98aa2630837a2ee9c59078db Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Щоб раптом процес бродіння знову не з’явився вже після закупорки вина по пляшках, його пастеризують. Для цього нам знадобиться пляшки з вином, наповнені до плічок, серветки або ганчірочки, термометр, вода, каструля. Пляшки розкладаємо в каструлю, дно якої вкрито ганчіркою. Самі пляшки теж обертаємо ганчірками, кожну окремо. Наливаємо воду по плічка. В одну з пляшок кладемо термометр. Включаємо нагрівання. Коли температура на ньому покаже 60 градусів, вимикаємо вогонь.

Зріє вино в погребі у вертикальному, трохи похилому на пробку положенні від 3 місяців до 3 років. Чим довше воно коштує, тим більш насиченим і шляхетніше буде.

Як застосувати гумову рукавичку замість гідрозатвори

Як ми вже говорили вище, під час бродіння банку потрібно ставити під гідрозатвор. Його можна купити в магазині або зробити своїми руками. Справа в тому, що вода в трубочці не дозволить пройти в герметично закриту тару кисню, але випустить виділений вуглекислий газ.

Але якщо такий трубочки у вас немає, можна по-старому скористатися перевіреним способом – гумова медична рукавичка. Вона підходить не тільки для трилітрових банок, але і інших ємностей з подібним горлечком

3805af128a079f5355ab82f4fd1378fa Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Її натягують на шийку на ємність з напоєм і закріплюють гумкою або мотузкою, щоб вона не відлетіла від напору вуглекислого газу. Щоб у нього була можливість виходити, роблять на одному з пальців прокол голкою. Надрізати гуму не можна, адже кисень у вино потрапляти не повинен. Якщо ви помітили, що рукавичка неабияк надулася і ось-ось відлетить, зробіть ще один-два проколу. Рукавичка поступається гидрозатвору тим, що в приміщенні, де стоїть вино буде запах. Якщо треба щоб запаху в приміщенні не було, тоді дуже просто зробити затвор.

Робимо саморобний гідрозатвор для приготування вина

Спеціальний гідрозатвор можна придбати в господарських магазинах. Але якщо вам не вдалося його знайти, можна зробити своїми руками. Для цього вам знадобиться нова стерильна система від крапельниці і банку з водою.

b7617f333a866cc1d9015108bf6fdd2a Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Банку з вином закриваємо кришкою. Для більшої герметичності, краю можна заліпити пластиліном. Кінець системи з голкою встромляємо в кришку. Якщо голки немає, можна зробити прокол і вставити кінець трубки. Краї навколо проколу теж заліплюємо пластиліном

c9e7710fcc69e2f62886bcf606776764 Як приготувати вино з винограду в домашніх умовах

Вільний кінець трубки опускають у банку з водою. Закріплюємо чим-небудь, але не щільно, щоб кріплення не пережало трубку. Адже необхідний вихід газу у воду. Чому в воду? Тому що, якщо залишити вільний кінець, просто на столі, через нього вино буде надходити кисень. А це категорично не бажано. Вода не дозволить йому пробратися в банку, але забезпечить вихід вуглекислого газу.

Відео рецепт приготування домашнього вина з винограду

Такий напій виходить дуже стриманим на смак, благородним і смачним. В міру терпкий, але ароматний. Витримують таке вино, як і всі інші сорти в прохолодному темному приміщенні без доступу сонячних променів та опалювальних приладів.

Якщо на вашій ділянці є виноградник, обов’язково спробуйте зробити з нього вино. Як ви вже встигли зрозуміти, зробити це не складно. Знадобиться тільки терпіння і трохи зусиль.

Сподіваюся, моя стаття стане в нагоді і вам! Бажаю вам успіхів! До швидких зустрічей!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради