Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Так само, як театр починається з гардеробу, квартира починається з передпокою або коридору. Саме тут людина отримує перше враження від квартири, коли входить в будинок. Тому так важливо грамотно спроектувати освітлення в коридорі квартири. Передпокій, як правило, не відрізняється великою площею, і дизайнера інтер’єру тут не розвернутися. Тому світло в коридорі і передпокої найчастіше може бути єдиним способом самовираження.

Сходи можуть бути дуже різні конфігурації — квадратні просторі, довгі вузькі коридори, напівкруглі або невеликий хол, переходить у довгий перехід в інші кімнати.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom944 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Правила організації освітлення

Основною особливістю типової передпокою є відсутність вікон. Бувають і винятки, але в основному вікон там немає. Це означає, що в нічний час приміщення може бути зовсім темним, а в денний теж практично не буде освітлюватися. Значить, світла там повинно бути багато, щоб не виглядало похмуро.

Якщо приміщення звивисте, має кілька вигинів або поворотів, потрібно це врахувати і розташувати світильники таким чином, щоб не залишалося темних неосвітлених зон.

При наявності ніш і вбудованих шаф слід враховувати їх оглядовість і освітленість при розміщенні світильників. Можливо, доведеться додати світло в ніші.

У нічний час не дуже приємно включати «великий» світ, і так як коридор використовується як приміщення прохідне, він не завжди потрібен. Бажано передбачити два види підсвічування — нічну (приглушену) і денну, яскраву.

Джерела світла

Перед тим як монтувати освітлення, потрібно розібратися, які освітлювальні прилади найкращим чином підійдуть для конкретного приміщення.

Точкові світильники

Очевидно, що люстра — не завжди відповідне рішення для маленького приміщення. У компактному просторі і світильники повинні бути компактними. Тому одним з популярних варіантів освітлення є точкові стельові світильники.

Такі джерела світла можуть бути не дуже потужними, тому бажано, щоб вони давали розсіяне світло і їх було кілька. Розташувати можна як у центрі передпокою, так і ближче до стін, а можна вибудувати у формі зигзага або дуги.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom945 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Неонові лампи і гнучкий неон

Неонове освітлення було особливо популярно в 1980-х роках, а зараз йому дали друге життя. Тепер неонова лампа — це цікавий дизайнерський хід, який можна використовувати в якості додаткового підсвічування.

Сама лампа є трубкою, наповненої газом, що дає кольорове світло. Трубку можна заховати і отримати ефект прихованого освітлення. У випадку, коли необхідно підсвітити вигнуту поверхню, можна використовувати гнучкий неон.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom946 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Світлодіодні стрічки

Світлодіодні стрічки — це економічні безпечні світильники, які можна розміщувати по будь-якій траєкторії. Вони бувають теплих і холодних відтінків, а також кольорові. Найчастіше стрічки використовують як закарнизне підсвічування або підсвічування багаторівневої стелі.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom947 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Так як світлодіодна стрічка складається з маленьких яскравих лампочок, не слід розташовувати її перед відбиваючою поверхнею, інакше доведеться використовувати розсіювач.

Якщо цього не зробити, буде видно відображення від захованих лампочок, а це негарно, адже такий ефект підсвічування — в прихованості джерела освітлення.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom948 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Світлодіодний дюралайт

Світлодіодний дюралайт — свого роду світловий шнур. Це порожниста трубка з полівінілхлориду, в яку упаяні світлодіодні лампочки. Його можна різати і згинати. Освітлення може бути будь-якого кольору, а сама трубка може бути прозорою або матовою.

Світловий підлога

Світловий підлога — дуже своєрідний спосіб оформити приміщення в передпокої. Це квадратні світлодіодні модулі, які монтуються в підлогу. Їх можна вибудувати у формі візерунка або оформити доріжку — буде виглядати оригінально, хоча такий тип освітлення рідко використовується в інтер’єрі квартири.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom949 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Типи освітлення

Нижче приведені основні типи освітлення, використовувані для передпокою.

Основне

Основне освітлення — головне, що переважатиме у всьому приміщенні. Велика помпезна люстра навряд чи підійде, хоча такий варіант теж можливий при високій стелі — це можуть бути точкові світильники, встановлені в ряд або по периметру, або локальні, розподілені по всій довжині коридору. Можна зробити акцентні світильники побільше і доповнити їх більш мініатюрними.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom950 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Дуже приємний варіант — приховане освітлення.

Воно зазвичай робиться по периметру приміщення і може бути реалізовано одним з трьох варіантів:

 • світло зі стелі на стіну;
 • світло з карниза на стелю;
 • світло їх стельової ніші.

При реалізації першого варіанту між підвісною стелею і стіною робиться ніша, куди вбудовуються джерела, що висвітлюють стіну.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom951 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

У варіанті закарнизне підсвічування під стелею до стіни кріпиться декоративний карниз, а в нього вбудовуються лампи — тоді прихований розсіяне світло спрямований на стелю.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom952 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

У разі стельового світла з ніші вибудовується конструкція потрібної конфігурації, а в неї зазвичай вбудовуються світлодіодні стрічки.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom953 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Основна перевага прожекторів — спрямованість. Якщо їх грамотно розташувати, можна локально направити яскраве світло на стіни. Промені можна повертати, міняючи тим самим характер освітлення. Найчастіше прожектори використовуються в стилі лофт.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom954 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Прожектори можна використовувати і в квартирі, виконаної в класичному стилі, — це універсальні джерела, що створюють правильні акценти в приміщенні. Прямий довгий коридор не буде здаватися таким прямолінійним і одноманітним, якщо з допомогою прожекторів неоднорідне розподілити світлові плями.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom955 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Локальне освітлення

Локальне освітлення допомагає зробити приміщення передпокою більш затишною, розділити її на зони, акцентувати увагу на певному елементі дизайну. Це бра різного роду, торшери, підсвічування картин, дзеркал і ніш.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom956 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Гірлянди теж підійдуть для оформлення локального світла.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom957 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Додаткове

Додаткова підсвічування теж хороша, коли не хочеться вмикати «великий» світло в коридорі і передпокою. Вона, швидше за все, буде виключно декоративною, але може використовуватися як нічний, в залежності від її потужності. Це може бути підсвічування підлоги, плінтуса або приховане підсвічування, вмонтоване в стелю, підлогу або стіни; знову ж таки, бра, торшери, невеликі світильники, що дають м’який приглушене світло.

 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Приховане підсвічування може бути реалізована не тільки в стелі, але і в стіні, і в підлозі: за спеціально спорудженою конструкцією розміщують світильник — виходить дуже хороший декоративний ефект.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom959 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Неяскраве додаткове освітлення можна зробити кольоровим.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom960 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Окремі варіанти освітлення

Вибір світильників, крім конфігурації приміщення і стилю інтер’єру, може залежати від типу стелі. Перше, що потрібно враховувати, — його висоту і матеріал.

Висока стеля дозволить виконати багаторівневі конструкції з вбудованими світильниками. Вони зараз не дуже модні, але можуть виглядати органічно.

 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Якщо стеля не занижувати, на нього доречно повісити люстру або підвісний світильник.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom962 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Якщо стеля не дуже високий, не більше 2600 мм, доведеться обмежитися вбудованими або накладними лампами, прихованої підсвічуванням або навіть однієї настінної.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom963 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Натяжна стеля

При використанні натяжної стелі слід мати на увазі, що плівка не терпить перегрівання, тому, вбудовуючи стельові світильники, потрібно враховувати їх характеристики. Зазвичай підходять лампи не могутніше 35 Ватт. Зате їх можна зробити багато — вони будуть виглядати, як маленькі зірочки.

Цікаве рішення — світиться натяжна стеля. У цьому випадку за плівкою ховають світильники і здається, що світиться вся поверхня стелі. Його можна зробити однотонним або нанести зображення.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom964 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Гіпсокартонний стеля

При використанні гипсокартона можна використовувати будь-які сподобалися світильники, зробити приховане підсвічування, встановити прожектори. До того ж, цей матеріал дозволяє виготовляти конструкції практично будь-якої форми, а також комбінувати його з іншими матеріалами, наприклад, використовувати елемент натяжної стелі.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom965 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Підлогу та стіни

Всім відомо, що освітлення можна розміщувати не тільки на стелі. Зазвичай це стосується додаткового світла. Коли говорять про стінах, часто мають на увазі підсвічування ніш і картин, фотографій, декоративних композицій, які можна красиво підсвітити і звернути на них увагу. Це відмінно виглядає в класичному інтер’єрі.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom966 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Для більш сучасного дизайну можна спорудити оригінальну меблеву конструкцію, яка не тільки зробить коридор неповторним, а буде ще і незвичайним джерелом освітлення.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom967 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Можна підсвітити і пол. Для цього безпосередньо у нього або в плінтус монтуються точкові джерела світла або світлодіодна стрічка.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom968 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Підсвічування дзеркала

Дзеркало — невід’ємний елемент в інтер’єрі передпокою. Виходячи з дому, хочеться побачити себе у дзеркало, і при вході в квартиру рідкісний людина не посмотрится в нього. Тому потрібно подбати про підсвічуванні цього важливого предмета в приміщенні.

Дзеркало часто виділяють бра — з боків від нього або навіть на самому дзеркалі.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom969 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Можна використовувати вбудовану підсвітку за дзеркалом. В такому разі, у зазор між ним і стіною встановлюють освітлювальні прилади.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom970 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

У продажу дзеркала з вже вбудованим підсвічуванням по периметру або візерунком.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom971 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Візерунок можна вибрати із запропонованих постачальником або зробити ексклюзивний, на замовлення.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom972 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Освітлення в нічний час

На сьогоднішній день дуже поширена нічне підсвічування коридору. Вона не повинна зліпити очі — тільки давати м’який приглушене світло, якого виявляється достатньо, щоб не відчувати себе в темряві. Така підсвічування не заважає і не висвітлює інші приміщення вночі, якщо у квартирі є скляні двері або їх залишають відкритими.

У цьому випадку багато використовують вбудовану підсвітку стін і додаткові декоративні елементи з її застосуванням.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom973 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Підсвічування ніші — один з варіантів для нічного освітлення.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom974 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Настінні декоративні елементи зі світлодіодним підсвічуванням і не сліплять, і прикрашають, і виглядають оригінально.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom975 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Закарнізний світильник слабкої потужності теж може служити нічним варіантом освітлення. Якщо поставити диммер, можна керувати яскравістю, тоді він може бути і нічним і денним, в залежності від налаштувань.

 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Неяскраві бра з направленим світлом або навіть прожектори теж підходять для освітлення прохідної зони вночі. Бажано, щоб світло було теплим.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom977 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Вбудовані в підлогу світильники, спрямовані на стіни, можуть, крім утилітарного призначення, виконувати декоративну роль і посилювати враження від фактурної стіни.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom978 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Підлогові світильники обов’язково повинні бути плоскими і водонепроникними, щоб не зіпсувати їх при митті підлог і не спіткнутися.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom979 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Найбільшою популярністю користується підсвічування підлоги в коридорі, що йде по плінтусу, або вбудовані в стіни уздовж підлоги.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom980 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Можна вбудувати в принтус світлодіодну стрічку, заховавши її за розсіювачем.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom981 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Нюанси висвітлення приміщень різної форми

Очевидно, що чим світліше приміщення, тим просторіше воно здається. Тому в разі маленької передпокою потрібно уникати темних тонів і тьмяних світильників. Бажано зробити світла побільше — він повинен бути максимально яскравим і теплим, це додасть затишку. Декоративне підсвічування теж не завадить, якщо для неї знайдеться місце.

Довгий коридор дозволяє варіювати варіантами освітлення. Можна використовувати кілька стельових світильників або скомбінувати кілька варіантів стельової підсвічування по довжині приміщення.

Довгий коридор, швидше за все, буде володіти нішами, декоративними елементами, картинами, і щоб урізноманітнити його, можна розставити різноманітні акценти у вигляді додаткової декоративної підсвітки цих елементів.

Не зайвим у довгому коридорі буде установка не простого вимикача, а двох перехідних — один встановити на вході, інший — в кінці коридору, щоб не доводилося повертатися до вхідних дверей для виключення і включення світла.

Коридор зі складною плануванням — квадратний з відгалуженням, Р – і Т-образний — цікавий дизайнера тим, що в ньому можна по-різному обіграти розширення і відгалуження. Наприклад, квадратний оформити як хол, повісивши туди люстру, а відгалуження — додаткової декоративним підсвічуванням.

Способи керування освітленням

Крім звичайного вимикача, можна поставити перехідні, щоб вмикати-вимикати світло з різних точок — цей варіант підходить для довгих і об’ємних прохідних приміщень.

Дуже зручно поставити в передпокій вимикач з датчиком руху. В такому разі світ буде включатися сам при появі людини в зоні видимості передпокою, і при його видаленні — вимикатися. Цей варіант також допоможе берегти електроенергію в разі, якщо не всі мешканці люблять вимикати за собою світло.

Можна встановити диммер для регулювання яскравості освітлення.

Диммери бувають:

 • механічний — з поворотною ручкою, що регулює яскравість подібно до того, як регулюється гучність;
 • електронний, кнопковий — його можна використовувати і як регулятор, і як вимикач, натискаючи кнопки і вибираючи різні режими роботи;
 • сенсорний — з сенсорною панеллю для реалізації функцій;
 • дистанційний — з управлінням через пульт дистанційного керування.

Деякі з них працюють таким чином, що при зменшенні яскравості світильників знижується енергоспоживання лампочок, для інших така можливість відсутня. Про це можна прочитати в технічному описі приладу.

osveshhenie v koridore kvartiry: osnovnoe i dekorativnoe, nochnaya podsvetka, tochechnye svetilniki, sposoby upravleniya svetom982 Освітлення в коридорі квартири: основне і декоративне, нічне підсвічування, точкові світильники, способи управління світлом

Рекомендації та можливі помилки

Щоб уникнути помилок в дизайні, краще всього, звичайно, довіритися професіоналу. Якщо ж до дизайнера вирішено не звертатися, бажано враховувати деякі нюанси при оформленні приміщення.

Що необхідно врахувати при організації та встановлення освітлення в передпокої:

 1. Краще не встановлювати лампи холодного світла, якщо інтер’єр не передбачає його використання навмисно. Холодний світ незатишний, і у більшості людей асоціюється з лікарнею та іншими громадськими установами.
 2. Маючи довгим вузьким коридором, потрібно постаратися організувати кілька зон і позначити їх кольором, світлом або обробним матеріалом.
 3. Для передпокою з подвійною дверима бажано передбачити додаткову підсвітку між дверима.
 4. При установці спрямованого світла (прожекторів, деяких точкових світильників) необхідно перевірити, щоб світло не зліпив очі при вході в приміщення.
 5. Встановлюючи підлогові світильники, потрібно мати на увазі, що вони повинні бути водостійкими, щоб не зіпсувалися при митті підлог.
 6. Встановлюючи датчик руху, бажано налаштувати його відповідно до складу сім’ї. Якщо в квартирі є діти — щоб він реагував на них і не відгукувався на домашніх тварин, випадково зайшли у вітальню.
 7. Не слід використовувати в передпокої дуже громіздкі світильники, якщо це не передбачається особливостями дизайну приміщення, адже великі предмети зорово зменшують і без того маленьке приміщення.

Передпокій — це обличчя господарів, що створює настрій при вході в квартиру. Продумуючи, яке враження вона повинна дарувати, бажано представити всю квартиру в цілому, її стиль, і потім використовувати для оформлення саме його.

Відео

У відео розповідається, як можна змонтувати підсвічування плінтуса в коридорі своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради