Прикмета — до чого хліб падає на підлогу, що значить упустити коровай або булку

У зв’язку з шанобливим ставленням наших предків до їжі упустити що-небудь з їжі зі столу традиційно вважається поганим знаком. Прикмета, до чого хліб падає на підлогу, залежить від ситуації і від величини шматка. Тлумачення також змінюється за долю впав шматка. Кусень не можна їсти людям, але і викидати його вважається блюзнірством і марнотратством. Якщо ознайомитися з народними прикметами, в них можна побачити раціональне зерно.

Що буде, якщо хліб випадково впаде

Найчастіше шматок хлібини не може впасти без стороннього впливу. Трактування того, що трапилося залежить від статусу людини, а також подій і обставин, коли відбулося падіння.

У повсякденному житті

Якщо всі мешканці зібралися вечеряти або обідати, і хліб впав на підлогу – прикмета трактується як ознака майбутніх проблем.

9b09b7bf8f52a06ef155f4b7d24762f4 Прикмета — до чого хліб падає на підлогу, що значить упустити коровай або булкуВ гості зайде небажаний відвідувач. Після його відходу членам сім’ї потрібно вирішувати проблеми, які принесе ця людина.

Інколи неприємності виходять не від самого такого візитера, а від новин, які він повідомляє господарям дому або членам їх сім’ї.

На весіллі

Про хліб прикмети є різні, але осібно стоять випадки з весільним короваєм. На весіллі хліб — символ майбутніх сімейних відносин, тому за неповажне звернення молодят могли покарати чварами й негараздами в сімейному житті.

Якщо падав весь коровай з вини молодих, не удержавших його або опрокинувших зі столу, сімейне життя цих людей довго не буде. Прикметою передбачалися різні покарання в залежності від регіону. Так, у північних областях вірили, що відносини зруйнуються із-за швидкої смерті одного з молодят, в той час як по селах центральної Росії така подія вважалося вісником загулів чоловіка і нездатності молодят жити разом.

Наречений, що упустив зі столу той шматок короваю, який їв (тобто вже відрізаний від цілого буханця), за прикметою, ризикував стати підкаблучником, діючи все життя за вказівкою нареченої.

a44f9b492eedc77d368842c334e6242c Прикмета — до чого хліб падає на підлогу, що значить упустити коровай або булкуВ цьому випадку падіння хліба вважалося втратою символу верховенства в новій родині.

Інші прикмети про такому хлібі

Якщо на святі не падає шматок короваю, а частина краюшки звичайного, не є священним символом, в будинок поспішає бажаний гість. Якщо на святі господареві довелося впустити великий шматок – варто чекати великої прибутку у справах. Для спрацьовування останньої прикмети потрібно, щоб впала половина буханця або більше.

Що робити з продуктом, який впав

Якщо викидати хліб впав, прикмета обіцяє позбавлення фінансового достатку, хвороби, сварки в родині. Не варто і є продукт, що впав на підлогу. Це вже проти не прийме, а правил гігієни.

Огризки й уламки хліба завжди згодовували божим створінням – птахам, тваринам і т. д. В цьому випадку покарання не буде, адже хліб не був викинутий, а пішов на добру справу.

Чому прикмети про хліб такі суворі

До хрещення Русі, коли народ поклонявся язичницьким богам, хліб вважався їх даром людині і джерелом життя. Християнська ідеологія, де хліб позиціонується як плоть господа, в цьому питанні мало відрізнялася. Тому навіть після хрещення залишилися в народі повір’я про те, що за неповажне ставлення до хліба самої людини і його сім’ю, яка допустила блюзнірство, покарають вищі сили.

Частина цих прикмет обумовлена не повір’ями, а логікою. Так, постійне споживання веде до надмірної витрати грошей, які можна було б витратити більш розумно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради