Які зубні протези найкращі і зручні

Зберегти повний комплект зубів до старості в наш час не вдається майже нікому. З втратою кожної одиниці жувати все важче. Виникають і інші проблеми, тому не варто затягувати візит до фахівця. Лікар-стоматолог, до якого звернулася людина з адентією, спочатку проводить ретельну діагностику і опитує пацієнта і тільки після цього рекомендує, які зубні протези краще поставити в конкретній ситуації.

YAki zubni protezy naykraschi i zruchni 1024x860 Які зубні протези найкращі і зручні
Які зубні протези найкращі і зручні

Види протезування в стоматології

Для кожного клінічного випадку є свій спосіб відновлення зубного ряду:

 • Установка коронки на зуб. Уражена карієсом або пульпітом одиниця часто не підлягає відновленню пломбою. В цьому випадку тверді тканини обточують і на куксу встановлюють коронку.
 • Установка незнімного зубного моста. Застосовується при відсутності однієї-двох одиниць. Конструкція кріпиться на прилеглих зубах.
 • Знімне протезування. Застосовується в основному для відновлення великої кількості зубів. Є також повні знімні конструкції, які встановлюються при тотальній адентії ряду.

Найкращі протези для зубів ті, які в першу чергу Показані пацієнтові, а також відповідають всім його вимогам. Наприклад, людина може дозволити собі цю конструкцію. Вона підходить для усунення його проблеми, і передбачається, що довго прослужить. При цьому важливо також прислухатися до думки фахівця.

Найкращі незнімні протези

До ортопедичних конструкцій незнімного типу відносять коронки і мости різної протяжності. Вони фіксуються на опорних елементах і залишаються в порожнині рота постійно. Зняти такі протези може тільки стоматолог-ортопед.

Найкрасивіші, надійні і міцні коронки і мости виготовляють з пресованої кераміки і діоксиду цирконію. Такі штучні зуби:

 • не вимагають глибокого обточування дентину, на відміну від металокераміки;
 • практично не відрізняються від справжніх, так як копіюють колірні характеристики і оптичні властивості натуральної емалі;
 • біосумісні з тканинами організму, не викликають алергічних реакцій;
 • відмінно виконують свою функцію, служать так само, як власні зуби.

Єдиний мінус коронок і мостів з цирконію і пресованої кераміки E-max-це висока вартість.

Найзручніші знімні протези

У деяких ситуаціях відновити цілісність ряду можна тільки за допомогою знімних конструкцій. Найбільш комфортне відновлення забезпечують:

 • Бюгельні протези на замках або телескопічних коронках. Це надійні і міцні умовно-знімні конструкції, які не потрібно знімати-надягати.
 • Системи «Квадротти». Виготовляються з нетоксичної пластмаси. Фіксуються на зубах неметалевими кламерами.
 • Сендвіч-протези. Ортопедичні конструкції без піднебіння, які утримуються на опорних одиницях за допомогою великих пластмасових коронок.

Знімні протези використовуються і при повній адентії. У такій ситуації кращою буде для пацієнта та конструкція, яка не викличе алергії, максимально відновить функцію жування, забезпечить хоча б відносний комфорт користування. Такими можуть виявитися протези Acry free або інші конструкції з термопластичних полімерів.

Оптимальний спосіб протезування в будь-якій клінічній ситуації

Розглядаючи тему, які зубні протези найкращі і зручні, не можна не згадати імплантацію. При лікуванні адентії протезування на імплантованих в щелепу опорах вважається способом номер один. Переваги методу говорять самі за себе:

 • надовго відновлюються всі функції втраченого зуба, включаючи корінь;
 • сусідні з дефектом одиниці залишаються недоторканими, так як в якості опор не використовуються;
 • при повній адентії протези на імплантатах дають можливість швидко і якісно відновити зубний ряд.

Адаптація до знімних і незнімних протезів, які спираються на імпланти, проходить легко. Дикція не порушується, конструкція тримається міцно. Тому бажано в першу чергу розглядати цей метод реабілітації втрачених функцій зубного ряду.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради