Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Кучеряве волосся від природи зустрічаються приблизно у 30% населення. На відміну від прямих локонів пасма з завитками потребують більшого догляду. Тому для кучериків досить складно підібрати модельну стрижку, яка не буде вимагати укладання. У зв’язку з цим сьогодні існують багато стрижки на довге і коротке волосся.

Особливості вибору короткої стрижки на кучеряве волосся жіночі

Короткі стрижки для кучерявого волосся підходять для будь-якого віку, а жінкам після 40 років дозволяють виглядати молодше. При цьому зачіски не вимагають тривалого часу на укладку та додатково надають жіночність і романтичність образу.

Важливо, щоб стрижка справді підкреслював достоїнства і приховувати недоліки, для цього потрібно враховувати параметри клієнта, які розглянуті далі.

За структурою волосся

Найважливішим чинником при виборі стрижки є структура волосся.

Для коротких пасом потрібно враховувати наступні нюанси:

 • локони володіють легкістю і підвищеної пишністю. В даному випадку коротка стрижка не рекомендована. Інакше зачіска більше буде нагадувати кулю, а для укладання пасом доведеться щодня використовувати спеціалізовані засоби (гелі, муси і прасування), які швидко додадуть волоссю «неживий» вигляд;
 • тонкий волос. Коротка зачіска додасть волоссю відсутній обсяг, а також будуть усунені посічені пасма, які характерні для даного типу волосся;
 • товстий волосся. Найбільш вдало виглядає коротка стрижка в поєднанні з градуюванням, коротка дозволить усунути громіздкість, також полегшується укладання локонів.

d7e2bfaa86cd1c87af42cb36c24f9890 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. ФотоУ статті розміщено фото красивих коротких стрижок для кучерявого волосся.

Додатково майстром оцінюється пошкодженість пасм і їх «слухняність». Так як для ламкого посіченого волосся, коротка стрижка є порятунком зачіски. А ось при неслухняних локонах стрижка буде виглядати неохайною (без використання засобів для укладання).

За типом завитків

Пружність і розмір завитків повинні обов’язково визначатися майстром до остаточного вибору стрижки. Якщо дрібні кучерики і пружні, то коротка зачіска буде більше схожа зі стрижкою пуделя, тому для даного типу такий варіант не підходить. Якщо розмір завитків великий, то вибір зачіски залежить від слухняності пасм.

Найбільш вдало коротка стрижка виглядає при кучериках середнім розміром і потребує мало часу на укладку.

Додатково враховується зміна форми завитків від впливу вологого повітря. Якщо локони починають сильніше витися і пасма лягають безладно, то коротка стрижка також небажана. Так як засоби для укладання будуть вимагатися кожен раз після потрапляння під дощ, відвідування басейну або сауни.

1fe1b6279e11f71f8216180ebf402e09 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Якщо волосся просто хвилясті, то при оформленні короткої стрижки можна експериментувати із зачіскою. Тобто, її можна укладати хвилями, посилювати міцність і розмір завитків або просто випрямляти пасма.

За формою обличчя

Правильно підібрана зачіска на коротке волосся дозволяє скорегувати овал обличчя і приховати наявні недоліки:

Тип овалу Недоліки в овалі Як усунути
Овал Відсутні Підходить будь-яка коротка стрижка, як з чубчиком, так і без.
Витягнутий овал Особа дуже витягнуте і виглядає худим Додати округлість допоможе об’ємна зачіска або густа пряма чубчик.
Коло Зайва округлість робить обличчя громіздким Для подовження овалу рекомендовані асиметричні стрижки або з концентрацією волосся на маківці. Додатково рекомендовано поєднувати з косою або рваною чубчиком.
Квадрат Незграбний і широкий лоб і підборіддя Для усунення незграбності рекомендовано залишати прилицевые пасма, а також оформляти округлі і косі чубчика.
Серце Занадто широкий лоб і вузьке підборіддя Не рекомендовані стрижки з концентрацією волосся на маківці. Зменшити лоб можна довгою прорідженою чубчиком.
Груша Широкий підборіддя і вузький лоб Приховати недоліки можна прямим чубком і довгим волосся основних пасом до мочки вуха.
Ромб Вузький лоб і підборіддя, і видатні вилиці. Рекомендовані об’ємні зачіски з рваною чубчиком.

Додатково усунути недоліки особи можна з застосуванням різних технік фарбування. Рекомендовані омбре, шатуш і мелірування. Або шляхом акцент на очі або губи, із застосуванням макіяжу. Неправильну форму вух можна приховати бічними пасмами, а недоліки чола косою або рваною чубчиком.

По статурі і зростання

Вид статури і зростання також потрібно враховувати при виборі стрижки, особливо на короткі кучеряве волосся:

 • для мініатюрних підходять градуйовані стрижки, так як надто пишна зачіска додасть зовнішності вид «Чупа-чупса»;
 • для повних жінок рекомендовані об’ємні зачіски, щоб голова знаходилася в одній пропорції з тілом;
 • занадто худим жінкам підходять рвані стрижки з довжиною не вище мочки вуха і з прямою чубчиком;
 • для нормальної статури обмеження у виборі зачіски відсутні.

Власницям грушоподібної фігури краще відмовитися від коротких стрижок, так як вони ще більше привертають увагу на нижню частину тіла.

Що робити, якщо неслухняні кучері?

Короткі стрижки для кучерявого волосся вимагають особливого догляду за волоссям, інакше вони будуть неслухняними і стирчати в різні боки.

cd5bf8ad92b467a24d9d28636bc4de79 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Для поліпшення зовнішнього вигляду зачіски на кучерявих волоссі потрібно:

 • не зловживати миттям волосся, так як кучеряві локони по структурі сухі і ламкі, а надто часті процедури ще більше будуть сушити пасма. Додатково в процесі миття розподіляти миючий засіб на шкіру голови масажними рухами, самі намилювати волосся не потрібно. Вони промиється при змиванні шампуню;
 • для збереження потрібного виду завитків волосся рекомендовано розчісувати через 2-3 хв після миття дерев’яної гребінцем з рідкими зубцями. Сухі пасма можна вже не розчісувати. Інакше зачіска стане кулястої;
 • використовувати фен та іншу гарячу укладання в крайніх випадках, тому що вони додатково сушать волосся;
 • вибирати тільки якісні засоби для укладання локонів в спеціалізованих магазинах;
 • протягом місяця 1-2 рази робити живильні маски, також продаються в спеціалізованих магазинах;
 • при необхідності фарбування волосся віддавати перевагу безаммиачным фарбам;
 • так як часто січуться кінчики волосся, то їх потрібно зістригати не рідше ніж раз у квартал. Інакше волосся будуть схожі на мочалку.

Для додання додаткового блиску локонам рекомендовано використовувати ламінування пасм.

Які чубчика підходять кучерявому волоссю?

Кучеряве волосся добре поєднуються з різними видами чолок. Але вибір їх оформлення залежить від типу овалу обличчя, висоти лоба виду завитків.

Вид чубчика Сполучуваність за параметрами
Класична пряма Може виконуватися від середини лоба до брів. Дозволяє замаскувати високий лоб, візуально зменшити витягнутість овалу обличчя. Підходить для завитків будь-якого виду.
Пряма об’ємна Рекомендована при класичному, сердцевидном і подовженому овалі обличчя. Не поєднується з дрібними кучериками.
Пряма подовжена Дозволяє приховати як низький, так і високий лоб, можна використовувати для будь-якого овалу обличчя і типу завитків.
Асиметрична Підходить для будь-якого типу овалу, але частіше використовується для круглого, серцеподібного і грушоподібної особи. Поєднується як з дрібними, так і великими кучерями.
Рвана Дозволяє надати особі витонченість, підходить для будь-якого типу овалу і розмірів завитків.
Фігурна Не використовується, так як для збереження виду потрібна тривала укладання завитків.

Прямі чубчики можна носити як з начосом на очі, так і на бік. При виборі форми спочатку визначається поєднання з основною стрижкою. При бажанні привернути більше уваги до чубку можна використовувати різні техніки фарбування.

Модні стрижки для короткого кучерявого волосся у жінок

Кучеряве або хвилясте волосся вважаються самими вибагливими при виборі стрижки. Далі розглянуто найбільш випадкові варіанти для волосся короткої довжини.

Гарсон

Стрижка ідеально поєднується з кучерявим і кучерявими волоссям і не вимагає особливої укладання. Але підходить Гарсон тільки жінкам з правильними рисами обличчя і довжини шиї, так як вони стають відкритими. Стрижка виконується на досить коротких волоссі з наявністю довгою чубчика. На скронях допускається невеликий «хвостик».

44e80bdc2d2badf8695efb4938c9d860 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Для укладання зачіски досить нанести на волосся мус і надати бажаний напрям пасма руками. Важливо, стрижка вимагає яскравого макіяжу, його відсутність робить образ непоказним. Гарсон рекомендований молодим жінкам з активним способом життя.

Боб

Боб в класичному оформленні також добре поєднується з кучерявими волоссям, але не рекомендований для дрібних завитків. Стрижка дозволяє подовжити овал (так як основний об’єм волосся концентрується на маківці, а прилицевые пасма обрамляють обличчя, тому її частіше виконують на кругле, квадратне або грушоподібної особа. Зачіска добре поєднується з подовженою, рваної та асиметричної чубчиком.

Стрижка дозволяє додати об’єм тонкому волоссю, тому при наявності густих пасм боб потрібно поєднувати з градуюванням, для усунення громіздкості. Для виконання укладання рекомендовано нанести мус і надати локонам потрібну форму. Можна використовувати випрямляючі кошти. Стрижка добре поєднується з мелірування або подвійні. Боб підходить для будь-якого віку.

Каскад

Каскад виділяється шаруватість локонів, це дозволяє надати об’єм тонкому волоссю і прорідити густі пасма. Стрижка поєднується з усіма типами особи, з великими і дрібними завитками, а також з чубчиком, в будь-якому виконанні. Додатково майстри рекомендують поєднувати каскад з мелірування і шатуш.

da039f5207bc618dcd9e4a6096f93fd1 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

При укладанні важливо зберегти структуру завитків, інакше зачіска може створити хаос на голові. Ідеальним варіантом вважається виконання каскаду на хвилястих волоссі. Поєднувати стрижку можна з будь-якою технікою фарбування. Вікові обмеження для виконання каскаду відсутні. Важливо, занадто коротка довжина пасм на маківці заборонена, так як вони будуть важко піддаватися укладанні.

Аврора

Стрижка також відноситься до багатошарової, тому підходить як для густих, так і для тонких пасм і для будь-якого типу обличчя. Аврора більше поєднується з кучерявими волоссям, дрібні завитки, при неправильній укладанні додадуть зачісці недбалість.

При бажанні оформлення чубчика рекомендовано виконання прямої або подовженою.

Аврора відноситься до вибагливим стрижок і вимагає тривалого часу на укладку з застосуванням мусів і лаку. Для додання образу більшої жіночності рекомендовано поєднати стрижку з фарбуванням пасм технікою омбре. Вікові обмеження відсутні.

Фуете

Фуете характеризується мінімальною довжиною волосся на потилиці і максимальною на маківці. Стрижка поєднується з будь-яким типом особи, з тонкими і густими пасмами, а також з завитками будь-яких розмірів. При бажанні можна оформити пряму, косу або видовжену чубок.

ef87a5da70c430901104831c67b6ee30 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Фуете не вимагає особливої укладання. Досить на локони нанести мус і надати кучерики потрібний напрямок. Поєднувати стрижку можна з технікою фарбування омбре або шатуш. Зачіска рекомендована для жінок після 35 років, а також власницям круглого або квадратного овалу обличчя.

Драбинка

Драбинка відноситься до багатоступеневим стрижок, тому рекомендована жінкам з будь густотою волосся і будь-яким типом особи, а також дозволяє візуально скорегувати овал і усунути недоліки. Зачіска поєднується як з кучерявими волоссям, так і з дрібними завитками. Драбинка поєднується з чубчиками в будь-якому виконанні (рвана, коса або подовжена).

Стрижка не вимагає особливої укладання, досить використовувати мус і надати локонам потрібний напрямок. Але при дрібних кучерях важливо стежити, щоб зачіска не виглядала занадто об’ємною. Драбинка поєднується з будь-якою технікою фарбування. Підходить для будь-якого віку.

Асиметрія

При виконанні стрижки довжина пасм з одного боку може досягати до рівня плечей, з іншого може бути дуже коротко підстрижена. Завдяки цьому асиметрія дозволяє скорегувати овал і підходить для будь-якого типу обличчя. Стрижка поєднується з завитками будь-яких розмірів, а також з косою і рваною чубчиком.

d8f04839f5200709fb24d0f2f2c7901f Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Зачіска не вимагає особливої укладання. Достатньо надати пасмам потрібний напрямок. Можна використовувати мус або гель. Асиметрія поєднується з будь-якою технікою фарбування, навіть при виборі фарб яскравих відтінків (рекомендовано для дівчат до 25 років). Стрижка не має вікових обмежень.

Афро-стиль

Дана стрижка рекомендована власницям дрібних завитків. При правильно підібраній довжині афро-стиль дозволяє скорегувати овал обличчя. Поєднується з чубчиком, в будь-якому виконанні. Власницям густого волосся рекомендовано поєднати стрижку з градуюванням.

Афро-стиль не вимагає укладання, важливо щоб локони зберігали форму завитків. Стрижку можна поєднувати з техніками фарбування омбре, шатуш. Майстри рекомендують дану зачіску жінками після 35 років.

Shaggy

Стрижка відноситься багатошаровим, тому вона дозволяє подовжити овал при круглому або овальному типі особи, а також зменшити або додати обсяг зачісці. Shaggy поєднується з завитками будь-яких розмірів, важливо правильно підібрати потрібний кут градуювання. Стрижку можна поєднувати з косою, рваною або асиметричною чубчиком.

f979d102185fbbfc60eef5068d9cae43 Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Shaggy не вимагає укладання. У перекладі на російську стрижка означає – розхристаний/кошлатий. При бажанні можна, з застосуванням засобів для укладання, змоделювати завитки. Shaggy можна поєднувати з різними техніками фарбування. Зачіска не має вікових обмежень.

Сессон

Стрижка нагадує форму шапочки, тому більше рекомендована жінкам з грушовидним, ромбоподібним чи правильним овалом особи. Сессон поєднується з кучерями будь-якого розміру, але більше підходить для кучерявого волосся (при дрібних завитках потрібна тривала укладання).

Стрижку можна поєднувати з густою прямий чубчиком.

Для укладання зачіски потрібно використання спеціалізованих засобів, інакше стрижка створить на голові безлад. Сессон бажано поєднувати з монотонним фарбуванням або шатуш, але допускаються і експерименти з колірною палітрою. Вікові обмеження у виборі стрижки відсутні.

Рекомендації по укладанню

Короткі стрижки для кучерявого волосся можуть вимагати укладання для збереження бажаної форми у зачіски.

9b356980ac642f9cb969472818f413df Короткі жіночі стрижки для кучерявого волосся. Фото

Щоб пасма піддавалися меншого впливу косметичних засобів, які псують не тільки волосся, але і зовнішній вигляд зачіски, необхідно дотримувати наступні правила:

 • укладання краще піддаються здорові волосся, тому рекомендовано, своєчасно усувати посічені кінчики. А також використовувати спеціалізовані шампуні при митті волосся;
 • якщо стрижка не вимагає особливої укладання, то досить причесати пасма відразу після митися голови і дати волоссю висохнути самостійно. Після цього гребінець не використовувати;
 • при необхідності використання засобів для укладання бажано віддавати перевагу мусів і пенкам з лікувальним і захисним складом;
 • праска фен для випрямлення волосся використовувати в рідкісних випадках;
 • для збереження структури завитків, при сушінні волосся феном, використовувати насадку дифузор;
 • для розчісування волосся використовувати дерев’яну гребінець з рідкими зубцями.

Для додання унікальності зачіски можна використовувати різні аксесуари. Важливо, майстри не рекомендують виконувати короткі стрижки на неслухняні й пишні пасма, так як волосся, переважно, будуть створювати на голові безлад.

Кучеряве волосся вимагають ретельного догляду і підбору підходящої стрижки, вибір якої залежить від якості завитків, структури волосся і типу овалу обличчя. Для того щоб зачіска підходила за всіма параметрами необхідна консультація майстра. Якщо волосся дуже сухі і швидко січеться, то рекомендовано виконання стрижки, не вимагає укладання, на коротке волосся.

Автор: Світлана Котлячкова

Відео з ідеями коротких стрижок для кучерявого волосся

Урок по стрижці кучерявого волосся:

Створення круглої і трикутної форми при стрижці:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради