Правдиві прикмети на 17 листопада 2020 року | звичаї і традиції

17 листопада святкується день Єремєєв. Вважається, що в цей день краще всього сидіти вдома. Віруючі намагаються в цей день вшанувати пам’ять священомучеников Нікандра і Єремєєв. В цей день вважається, що не можна перетинати кордон огорожі. Навіть була складена спеціальна приказка, яка говорить «На Єрему сиди вдома».

Прикмети на 17 листопада свідчили, що треба перебувати вдома, інакше якщо порушити це правило, то на вулиці людину чекати всяка нечисть, яка може навіть спробувати проникнути в хату, щоб вугілля вкрасти або вогонь. В цей день також заборонялося ділитися вогнем або вугіллям з сусідами, інакше можна втратити щастя в своєму будинку. Природно нечисть може шукати для себе легкі шляхи, щоб проникнути в будинок, а найчастіше це трапляється, коли в будинку не замкнені двері. В цей день особливо пильнували за тим, щоб всі двері були замкнені. Двері закривали на засуви і не впускали навіть сусідів і родичів.

ab209953e4add3d5289cc5718c2a06d1 Правдиві прикмети на 17 листопада 2020 року | звичаї і традиції

Природно, що молодь ставиться до цього дещо легковажно, тому на батьківські заборони вони не звертали увагу. Парубки і дівчата збиралися в цей день на традиційні вечірні посиденьки, там молодь грала і займалася ворожіннями до тих пір, поки не заспівають перші півні.

Прикмети на погоду

У цей день багато уваги приділяють прикметами:

 1. Якщо стелиться туман, то скоро може потеплішати.
 2. Якщо на вітах іній, то буде холодно.
 3. Якщо в цей день побачити комара, то буде тепло.
 4. Качки залишилися зимувати, буде тепло.
 5. Якщо сніг ліг на землю, коли на небі утворилася нова місяць, то буде хороший урожай.
 6. Якщо за прикметами сніг не розтанув, то весна буде багата пролісками.
 7. Якщо річка до цього часу покрилася льодом, то буде хороший урожай зерна.
 8. По небу пливуть хвилясті хмари, то буде погана погода.
 9. Зоря набуває зелений відтінок, значить ще буде тепло.
 10. Курка чистить свої пір’я — до снігопаду.
 11. Чорніє ліс, то чекати тепла.

bf05a762279f887fb5b111f456d318fb Правдиві прикмети на 17 листопада 2020 року | звичаї і традиції

Враховуючи те, що в цей день забороняється виходити з дому, то гуляння тривають до самого ранку. Єрема – це свято, яке має пряме відношення до домашнього вогнища і сім’ї, тому небажано гнівити покровителя і не треба намагатися зловити нечисту силу, вечірні посиденьки в цей день треба влаштовувати тільки вдома.

Прикмети

В цей день суворо забороняється щось виносити з дому, так як можна назавжди втратити своє щастя. Небажано давати гроші в борг, навіть самим близьким своїм родичам. Найкращим захистом від нечисті вважаються хрести, їх креслять над дверима і вікнами, так нечисть точно не проникне в будинок. Щоб захистити свій будинок, в цей день на підвіконня насипали ягоди горобини. Є кращий захист від духів, наприклад, використовують зміїний виповзок, саме шкуру змії, яка була скинута в процесі линьки. На Єрему заборонено грати весілля, судитися і укладати важливі угоди, небажано знайомитися з новими людьми.

Звичаї та традиції

У народі В цей день намагалися сидіти вдома. 17 листопада – день, коли виповзає нечиста сила, вона є на землю з небес і ходить по вулицях. Нечисть може заглянути в будинок через вікно, головна мета – це вкрасти вогонь або вугілля. Є навіть повір’я, що якщо дати в цей день хоч один маленький вуглик, то будинок, з якого він буде взятий, назавжди втратить щастя. Забобонні і віруючі люди стежили за тим, щоб 17 листопада двері були зачинені і не виходили з дому. Жінки і чоловіки можуть займатися домашньою роботою, наприклад, готувати, топити піч, прибирати, а дівчата і молоді люди могли в цей день веселитися до самого ранку.

Заборонено в цей день перебувати на перехрещуваній дорозі, адже це місце може стати притулком надприродної сили. Щоб захистити себе від негативу, треба на перехресті похреститися і прочитати молитву.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради