Плющ кімнатний: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про квітку

Кожна рослина, яку людина приносить у дім, має певну енергетику. Одні — енергетичні вампіри, інші — донори, які дають сили своєму власникові. Але навіть про перші не можна сказати, що вони абсолютно погані. Це відноситься і до кімнатного плюща. Неоднозначний квітка здатна підживлюватися емоціями, прибирати негатив і приносити щастя. Плющ будинку може багато дати мешканцям, але треба знати особливості його змісту.

14c49a13a5f8af80f6267766dddabb2b Плющ кімнатний: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про квітку

Що символізує квітка

Завдяки своєму незвичайного виду і здатності покривати цілі стіни будинків у плюща багато значень. Те, що він тягнеться так далеко, не лякаючись відстаней, зробило його символом цікавості, прагнення до досліджень і підкорення нового. Сюди ж відноситься і бажання виділитися, адже рослина складно не помітити.

Сорти, що відрізняються поєднанням трьох кольорів, що символізують такі якості:

 • грайливість;
 • легкий флірт;
 • кокетство.

В результаті плющ, відомий також як бур’ян, став асоціюватися з юними, грайливими дівчатами, чия поведінка ще можна назвати дитячим. Але в той же час це — особи, які знають, чого хочуть досягти в житті.

Крім того, плющ як символ позначає наступне:

 1. Згідно давнім повір’ям, це в першу чергу безсмертя, адже рослина є вічнозеленим.
 2. За давньогрецькою легендою саме берізка вкрив бога Діоніса від вогню, тому став асоціюватися з родючістю, а також з поезією.
 3. Ще одне значення — вічна любов і вірність. Саме плющ і лоза зросли на могилах Трістана та Ізольди, чиї почуття не зникли навіть після смерті закоханих.

Чи можна тримати вдома кімнатний плющ

Це витка рослина здавна вселяло страх через форми і довжини своїх стебел. Так, вважалося, що якщо вирощувати його будинку, то по довгих ліанах прямо з пекла можуть прийти чорти або диявол. Сім’я опиниться у владі злих сил, з-за лиха або хвороб всі домашні загинуть і потраплять до пекла. В’юнка боялися і з-за того, що його тонкі стебла складно порвати.

Люди вірили, що ця рослина може оживати і нападати на всіх, хто до нього наблизиться, душити їх. Тому плющ не тільки не садили будинку, але навіть обходили стороною в лісі.

Насправді ця рослина не можна назвати поганим. Воно не приносить в будинок зло, проте вважається енергетичним вампіром. Якщо не дотримуватися обережності, то плющ може забрати у власника багато сил. Але зате рослина прекрасно вбирає і надлишки емоцій, наприклад, якщо в сім’ї часті конфлікти.

При придбанні квітки потрібно подумати, яку користь він може принести домашнім, а також вибрати правильне місце. Людина повинна орієнтуватися на власні відчуття. Якщо квітка йому подобається, не приносить незручностей, то і ніякого негативу не буде.

Де краще поставити рослину

Незважаючи на позитивні якості плюща звичайного, все ж він — не кращий квітка для дому. У першу чергу ставлять в офісах, особливо на робочому столі. Тоді рослина принесе своєму власникові удачу в будь-якій справі, адже відрізняється силою волі і стійко протистоїть дії зовнішніх чинників.

Живий оберіг додасть впевненості, навіть якщо до цього у людини нічого не виходило, і були постійні невдачі. Плющ піднімає настрій, допомагає ставитися до роботи позитивно, не боятися проблем. А якщо в колективі напружені стосунки, то берізка буде стримувати сплески емоцій і допоможе всім заспокоїтися.

Якщо все-таки з’явилося бажання поставити плющ в квартирі, то найкращий варіант — письмовий стіл. Там рослина допоможе налаштуватися на всі необхідні справи. Часто квітка поміщають на балконі, там він не буде віднімати сили у мешканців і при цьому захистить від зовнішнього негативу.

Берізка є потужним бар’єром на шляху будь поганої енергії. З цієї причини роблять живі огорожі і пускають його по стінах будинків. А от у спальні рослина напевно буде відбирати сили і завадить відпочинку.

Позитивні прикмети про плющі

В першу чергу берізка вважається захисником від злих сил і конфліктів:

 1. В будинку з такою квіткою завжди гарна, доброзичлива атмосфера.
 2. Члени сім’ї завдяки рослині стають більш спокійними, врівноваженими.
 3. Захищає від пристріту, псування, відводить будь-який негатив.
 4. Якщо в гості прийшла людина з поганим наміром, плющ завадить його планам.

Заспокійливі властивості плюща прикмети пояснюють тим, що він вбирає емоційні сплески людей. Якщо вдома постійні сварки, некеровані діти, то квітка зніме нервову напругу і тим самим усуне одну з причин конфліктів.

Добре впливає такий зелений оберіг і на особисте життя. Згідно з прикметами, плющ будинку зацвіте тільки у господині, чий чоловік їй абсолютно вірний і навіть не допускає думки про зраду. Якщо ж жінка не заміжня або розлучена, то вона скоро зустріне свою справжню любов.

Краще, якщо пара разом посадить цю квітку, тоді вони ніколи не будуть сваритися і проживуть рука об руку все життя. А квіточка, приколотий до грудей, збереже молодість, здоров’я і красу.

c6e42d3428eb18a8eedf55eb8e43a61d Плющ кімнатний: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про квітку

Негативні прикмети

Головна негативна властивість плюща — його енергетичний вампіризм. Причому спочатку рослина вбирає в себе весь негатив, тому і може позбавити від нього людини. Але якщо в родині і так панує спокій, немає бурхливих сварок, то берізка починає поглинати вже хорошу енергію. Слідом за цим люди відчувають занепад сил, починаються хвороби, псуються стосунки, постійно трапляються невдачі.

Тому езотерики радять все ж тримати плющ на балконі, щоб він діяв не так сильно. А ось під час сварки його заносять в будинок — і мешканці швидко заспокоюються. Квітка після примирення відправляють назад. Вважається, що небезпечним енергетичним вампіром стає тільки те рослина, яке принесли в будинок вже дорослим.

Є ще кілька причин не ставити квітку будинку:

 1. Згідно з однією з прикмет, квітучий плющ говорить не про вірності чоловіка, а про його швидкий відхід.
 2. Якщо всі стіни зарості цією квіткою, то це буде відлякувати від незаміжньої дівчини женихів.
 3. Така рослина в будинку зазвичай відштовхує чоловіків, руйнує стосунки.
 4. Коли відвалюється раптово одна з гілок, в сім’ю скоро прийде бідність.
 5. Не можна заводити плющ меланхолічного людині — він стане занадто вразливою і піде в себе.

Як і інші рослини, плющ вимагає спеціального догляду. Якщо поводитися з ним погано, він буде мстити і витягати з членів сім’ї всю ту енергію, якої йому не вистачає. Але навіть якщо добре доглядати, плющ, зацветший взимку, говорить про смерть когось із рідні.

Незвичайні забобони

Плющ здавна вважався рослиною, яке корисне для здоров’я та косметології, якщо його правильно приготувати. Існують і інші прикмети і забобони про цю квітку.

З допомогою плюща ворожать на кохану. Юнак повинен взяти 10 листочків, 9 покласти собі під подушку, а один винести на вулицю. Після цього йому присниться майбутня половинка, з якою молода людина і проживе все життя. Найкраще ворожіння спрацьовує в першу неділю після Трійці. А якщо дівчина вже є, то хлопець може дізнатися про її справжні почуття, прямо запитавши у сні.

Так як плющ прямо пов’язаний з успіхом, його загибель говорить про крах усіх планів. Скоро почнуться фінансові проблеми, розорення, злидні. Про це говорить і просто відвалилася лоза, і цілий засохлий кущ біля будинку.

b615ac360a0bf21972eff53bac048628 Плющ кімнатний: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони про квітку

Сам по собі плющ — досить сприятливе рослина. Воно допомагає позбутися негативу, налагодити мир в родині. Це хороший квітка для бізнесменів та для тих, хто тільки починає свій кар’єрний шлях і поки ще боїться помилок. Але все ж не можна забувати, що в’юн — енергетичний вампір. Не завжди варто залишати його будинку, особливо якщо всі в сім’ї і так спокійно. Обережність виявляють неодружені люди, адже наявність плюща будинку може позбавити щастя в особистому житті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради