Чи можна дарувати хрестик: на день народження, коханій людині, комусь іншому

Іноді люди замислюються, чи можна дарувати хрестик, адже це символ віри, досить інтимна річ. І за століття християнства на Русі у людей склалися певні прикмети про такий подарунок. Але і позитивні, і негативні забобони свідчать про недостатню віру в Бога, тому порицаются церквою.

87dce9991bcfc7bdd23e985f2e486c97 Чи можна дарувати хрестик: на день народження, коханій людині, комусь іншому

Чому не можна дарувати хрестик

У народі вважається поганою ознакою отримати хрестик не від того чоловіка. Виняток становлять тільки хрещені батьки, які за традиціями і звичаями вручають його хрещеника або хрещениці. В інших випадках прикмети рекомендують утриматися від такого презенту, щоб не забрати разом з ним горе і сльози дарувальника.

Також народні повір’я радять утриматися, якщо хрестик не новий. При цьому за прикметами передається життєвий хрест людини, гріхи, труднощі, хвороби. З іншого боку, віруючий, благочестива людина може таким чином віддати свій захист і удачу. Також не завжди варто бути впевненим в щирості дарувальника, забобони попереджають про темних помислах, наведення псування і проклять.

Слід зазначити, що церква це заперечує і засуджує. Хрестик можна і потрібно дарувати, оскільки даний аксесуар – символ християнської віри, допомагає людині у скрутну хвилину, нагадує про вічне. Такий подарунок завжди вітається, особливо в церковні свята. Винятком є люди іншого віросповідання чи атеїсти. Їм рекомендується вибрати інший варіант.

Чи можна дарувати близьким людям

Народні прикмети не всім обіцяють неприємності від такого презенту. Деяким людям подарунок принесе тільки благополуччя і доброту. В першу чергу це:

 • любі;
 • хрещеники;
 • власні діти;
 • члени сім’ї;
 • близькі друзі.

Можливість вручити хрестик рідним людям пояснюється щирим ставленням до них. У цьому випадку аксесуар грає роль оберега.

Доброзичливий настрій, що йде від душі і серця бажання подарувати найріднішій людині освячений предмет – головні підстави це зробити.

Чоловікові

Не прийнято презентувати хрестик малознайомому, чужого чоловіка. Не рекомендується робити подібний подарунок навіть хлопця, за якого планується вийти заміж. Людина повинна перебувати у родинних стосунках або тривалих дружніх відносинах. Припустимо подарувати хрестик коханій людині в день весілля або через деякий час після неї. Так жінка говорить своєму обранцеві про світле сьогодення почуття, готовність прожити з чоловіком все життя.

Жінки

Підносять тільки у випадку родинних або тривалих дружніх зв’язків. Небажано дарувати хрестик малознайомим жінкам, оскільки вони більш забобонні, ніж чоловіки, можуть невірно витлумачити подібну поведінку. Подарунок має йти від душі, з благими намірами. Бажано уточнити, чи є у жінки хрестик. Носити відразу 2 аксесуара на собі не прийнято, а лежати в скриньці даний предмет не має.

64e83fa5258aed5a1ee7dbdc5d182175 Чи можна дарувати хрестик: на день народження, коханій людині, комусь іншому

Дитині

Дітям можуть дарувати хрестики хресні і рідні батьки. Перші повинні це зробити в день хрестин, а також після втрати аксесуара з яких-небудь причин. Вік дитини не має значення. Відразу кілька хрестиків бути не повинно, тому слід переконатися в необхідності нового. Винятком є тільки сильне незрозуміле на перший погляд бажання, йде від душі.

Мамі

Якщо з якихось причин аксесуар втрачений, жінка може отримати подарунок від сина чи дочки. Хрестик слід обов’язково освятити в церкві, піднести мамі з добрими побажаннями і благочестивими думками. У відповідь дарує потрібно подякувати від душі, благословити, побажати всього найкращого. Такий презент можливо зробити в знак примирення, при важкої хвороби самого близької людини.

На які свята прийнято дарувати хрестики

Якщо задати це питання церковним служителям, відповіддю буде, що аксесуар може стати подарунком навіть в звичайний день. Тим не менш в народі прийнято дарувати хрестик на християнські свята.

Гарним приводом стане повернення з подорожі по святих місцях, коли даний предмет є сувеніром, призначеним для рідних людей.

Основні дати, на честь яких рекомендується піднести хрестик:

 • хрестини;
 • іменини, день ангела;
 • напередодні великих християнських свят.

Чому не можна дарувати на день народження

Забобонні люди вважають, що разом з прикрасою дарувальник здатний передати імениннику свої гріхи, проблеми, хвороби, невезіння. Основною причиною називають також невідповідність гостя образу віруючої людини. На день народження хрестик не можна дарувати чужим, малознайомим людям, оскільки символ віри зближує, може зробити духовно взаємозалежними. Піднісши подібний подарунок, людина ніби намагається стати ближче. Іменинник може відмовитися від презенту, в результаті виникне незручна ситуація.

7226c0c67cc52e074fc38d7482115922 Чи можна дарувати хрестик: на день народження, коханій людині, комусь іншому

В яких випадках можна дарувати на день народження

Заборона не поширюється на родичів і близьких знайомих, з якими склалися дружні відносини. Люди, яким можна подарувати хрестик на день народження:

 • власні діти;
 • хрещеники;
 • батьки;
 • подружжя;
 • духовні брати і сестри.

Важливо, з чого зроблений хрестик

Священнослужителі запевняють, що матеріал хрестика не має ніякого значення. Свої функції предмет буде виконувати однаково, незалежно від того, з чого зроблений, якого розміру і наскільки новий.

Найбільш поширені матеріали:

 • срібло;
 • золото;
 • дерево;
 • кость;
 • дорогоцінні камені;
 • алюміній;
 • нержавіюча сталь.

На велике свято дозволяється подарувати золотий хрестик. При цьому дарувальник повинен бути близьким і рідним, в іншому випадку людина може відмовитися від презенту.

Найкращим матеріалом вважається срібло. Металу здавна приписуються містичні властивості відлякувати нечисту силу, захищати від негативного впливу. Що відомо точно – срібні предмети володіють дезинфікуючими властивостями.

Можна дарувати свій хрестик

Ношенному символу віри приписують здатність забирати на себе тяготи, гріхи, проблеми, невдачі господаря. При цьому на Русі вважалося вершиною довіри і близькості з людиною обмінятися натільними хрестами. У такі моменти люди ставали духовними братами до кінця життя, несли один за одного відповідальність перед Богом і людьми.

Свій хрестик допустимо подарувати тільки дуже близькій і рідній людині за обопільною згодою. Ще одна причина – добрий душевний порив, коли інтуїтивно відчувається, що цей предмет необхідний зараз комусь іншому набагато більше, ніж раніше господаря. При цьому потрібно дійсно хотіти. Не відчувати момент підношення подарунка негативних емоцій, думати тільки про хороше і бажати всілякого благополуччя.

Приймати чи хрестик в якості подарунка

Священики в цьому питанні одностайні – відмовлятися приймати символ віри не можна. Єдиним допустимим винятком вважається приналежність подарував хрест людини до іншого віросповідання або неблагочестивий спосіб життя. Хоча останнє цілком умовно, оскільки судити про поведінку і життя людини – гріх, простим смертним цим займатися не варто.

Відразу ж починати носити прикрасу небажано. Спочатку необхідно уточнити, освячений чи хрестик чи ще немає. Потім рекомендується віднести подаровану річ у церкву. Якщо ритуал над ним проводився, досить окропити святою водою, при необхідності попросити священика освятити. Після цього дозволяється надягати на себе.

Як прибрати негативну енергетику

Використовувати сумнівні обряди і ритуали, всілякі змови і перешіптування по відношенню до освяченої речі неприпустимо. Зробивши щось подібне можливо лише зарядити хрест на невдачу і негатив. Якщо подарунок від чужих людей і з якої-небудь причини довіри підвіска не викликає, дозволяється віднести до церкви і залишити там в якості благодійності.

При бажанні забрати символ віри собі, рекомендується попросити священика освятити предмет. Якщо цей обряд вже був здійснений раніше, досить окропити святою водою. При цьому нейтралізується весь негатив, навіть при спробі дарувальника навести через святий предмет порчу або прокляття. Якщо подарунок від близького, в благочестивих помислах якого немає приводу сумніватися, прийнявши його, дозволяється відразу ж надіти або покласти поруч з іконами.

Забобони з приводу того, що натільні хрестики дарувати не можна, надумані і не мають під собою нікого обґрунтування. Священнослужителі радять менше вірити у всякі забобони і з вдячністю приймати символ віри. Якщо подарунок викликає сумніву і негативні передчуття, його слід віднести до церкви і нейтралізувати негатив. В крайньому випадку – залишити в якості пожертви.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради