Символ Білобог: значення оберга, знака слов’янського Бога

Бог білобог — один з давніх магічних істот. Він існував ще в часи язичництва, однак і після переходу до православної віри люди продовжували вірити в його допомогу. Завдяки наступності легенди про чарівника дійшли до наших днів.

ac1198f69f787dfb39d93605e8650d48 Символ Білобог: значення оберга, знака словянського Бога

Легенда про Белобоге

Історія нерідко залишає відбиток на віруваннях людей. Так сталося і у випадку з Белобогом у слов’ян. Однак у південних і в північних народів легенди різняться.

Протягом декількох років південні слов’яни страждали від голоду і неймовірною посухи. Природний катаклізм не тільки став причиною безлічі смертей, але і породив неймовірний міф. Ніби високий і худий старий, з сивим волоссям і довгою білосніжною бородою приходить до умираючого і стосується його грудей. Тоді людина знову знаходить сили.

Після дивовижних чуток багато увірували в те, що добрий дідусь Білобог — посланець богів. Він зійшов до людей, щоб допомогти їм пережити важкі часи. Голод пройшов, проте вдячність народу до незнайомої сивоусого пророку залишилася. Південні слов’яни повірили, що в образі старого мандрівника до них з’явився сам Білобог, з тих пір цей чарівник асоціюється у людей з милосердям, добротою та безвідплатною допомогою.

Північних слов’ян минув голод, однак на їх територію прийшла більш страшна біда. В одному за іншим селищах стали виявляти хворих з симптомами, раніше нікому не відомими. З’являлася висип, починався марення і галюцинації.

Переляканим людям навіть здавалося, що по ночах людина змінює своє обличчя, звертається в монстра з м’язів і кісток, неприкритих шкірою. Після такого перевтілення хворий помирав, однак вразливі члени сім’ї ще довго не могли позбутися від кошмарів. Незважаючи на народну медицину, лікарські трави і обереги, мор не проходив.

Тоді слов’яни звернулися до божествам. Молитви і жертвоприношення подіяли: хворі почали одужувати, недуга переставав турбувати людей. Ті, кому вдалося вилікуватися, розповідали, що неодноразово бачили, як по кімнаті ходить сивий дідусь у льняній сорочці і простому селянському одязі.

Він помахує снопом пшениці в правій руці і незвичайними, як ніби неземними квітами в лівій. Після кількох візитів він бажав хворому якнайшвидшого одужання і назавжди зникав. Північні слов’яни також побачили мудрого старого з білосніжними волоссям Білобога. Тому крім чесноти він став позначати одужання і довголіття.

Північні і південні слов’янські надання об’єдналися в єдине вірування, яке особливо яскраво розкрилася на рубежі XII—XIII століть. У період татаро-монгольського ярма славлення великого чарівника тривало. До наших днів дійшли літопису, що свідчать про видіннях, у яких до народу приходив сивочолий дідусь, забирав всі прикрощі, хвороби та нещастя, наділяв довголіттям та мудрістю.

Символ Білобога в міфології

Крім територіальної різниці між легендами про Белобоге, існують відмінності у тлумаченні символу цього божества. Кожна слов’янська країна по-своєму трактує знак Білобога.

 • В Чехії вважається, що символіка чарівника сприяє швидкому одужанню. Її рекомендується нашивати на одяг або носові хустки дітей, які часто страждають від недуг. Вважається, що завдяки божественної допомоги підвищується імунітет, знижується ризик розвитку серйозних захворювань і зараження при контакті з іншими зараженими.
 • Білобог, символ якого особливо поширений в Чорногорії, асоціюється у місцевих людей з захистом від негативного психологічного впливу. Вважається, що завдяки мітці божества можна з легкістю звільнитися від залежності, припинити неприємні взаємини і навіть зберегти себе від впливу енергетичного вампіра.
 • Хорватія — країна, де символіка Білобога сприймається як незвичайну вдачу. Людина, яка регулярно вранці і ввечері дивиться на руни, має везінням. Щасливчикам вдається спіймати удачу за хвіст без особливих зусиль.
 • Українська міфологія зазначає, що символ Білобог наділяє будь-якого небаченим працьовитістю. Завдяки такому символу людині не потрібно шукати мотивацію або ставити регулярні мети, так як ідеал життя, до якого господар талісмана прагне, завжди буде перед очима.
 • Жителі Словенії вважають, що особливий символ Білобога — запорука успішної кар’єри. За придане, людина, що опанувала сильної магічною ручною, зможе виконувати безліч завдань і домагатися успіху в короткі терміни. При цьому не потрібно вкладати сили в тривалу і выматывающую роботу.
 • Словаччина — країна, де символи білобородого старого оберігають господаря від заздрості і марнославства. Завдяки позитивному настрою і дружелюбності, яке поширюється на всіх оточуючих, людина зможе розташувати до себе велику кількість незнайомців. Зв’язку стануть опорою, завдяки якій вийде добитися кар’єрного росту.
 • Значення Білобога в Російській Федерації важко конкретизувати. На думку корінних народів цієї країни, чарівник дарує кожному сили і енергію, яка дозволяє відновитися і продовжити життєвий шлях. Втома і смуток пройдуть, адже поруч з людиною виявиться надзвичайно сильний талісман.
 • Серби дбайливо ставляться до Білобога символу, адже для них це оберіг для усієї родини і цілого будинку. Вважається, що цей знак зберігає близькі стосунки між родичами, а також дозволяє без збентеження обговорювати секрети і теми, табуйовані в суспільстві.
 • Польський Білобог — це покровитель лікарів. Так як він дарує своєму господарю довголіття і хороший імунітет, то лікар може працювати з пацієнтами без побоювань за своє здоров’я. Лікувальна дія символу поширюється і на пацієнтів.
 • У Болгарії прийнято прикрашати один з кутів спальні знаком Білобога. Вважається, що ця мітка підсилює сексуальний потяг, сприяє покращенню особистого життя. Також відмічається позитивний вплив на довгостроково відносин і ступінь прихильності партнерів один до одного.
 • Для білорусів сивобородий старий — символ мудрості і спокою. Такий знак рекомендується носити з собою тим, хто хоче стати розсудливим, а також тим, кому не вистачає життєвого досвіду для прийняття відповідальних рішень.
 • Молдавська Республіка і Македонія зберегли південнослов’янські уявлення про Белобоге. Тому в цих країнах чарівник асоціюється з безоплатною допомогою всім нужденним. Знедолені і невиліковно хворі таємно прикрашають свою подушку символом цього божества, адже в обіймах мудреця можна знайти спокій і умиротворення на кілька годин.
 • 3e98558bd42eec26a5933771065480ab Символ Білобог: значення оберга, знака словянського Бога

  Оберіг Білобог

  Оберіг Білобог — могутній талісман. Він необхідний тим, хто присвятив себе такими професіями:

  • Лікар. Завдяки лікарським властивостям, які вірили стародавні слов’яни, доктор зможе більш точно прописувати медикаменти. Також зменшиться кількість помилок у постановці діагнозу, ставлення пацієнтів до роботи лікаря в рази покращиться.
  • Мандрівник. Символ Білобог споконвічно слов’янська, тому він завжди вкаже людині шлях на батьківщину. Також він буде вбирати в себе тугу за домом, звільняючи господаря від цього почуття. Однак коли сама доля вимагатиме повернення в отчий край, талісман сильно вплине на серце і розум людини.
  • Бухгалтер. Белоблог наділить добротою і провидінням того, хто займається точним розрахунком даних, розподілом грошей і складанням фінансових планів. Такі особистісні характеристики дозволять більш вдало розподілити капітал, виділивши важливі витрати і уникнувши непотрібні.
  • Глава компанії. Амулет Білобог дозволить хазяїнові створити точне уявлення про те, до чого повинна рухатися організація.

  Руна Білобога

  Визначити вплив магічних символів на господаря можна в залежності від того, на якому матеріалі написана руна Білобог. З металу — до швидкого професійного успіху. Дерев’яний амулет — ознака несподіваних можливостей, які дозволять людині розвиватися як особистість.

  Пластмасовий символ принесе зосередженість, старанність і цілеспрямованість. А кам’яні руни стане запорукою сімейного щастя.

  Талісман Білобог — потужний помічник у справі професійного розвитку та життєвого самовизначення. Амулет з незвичайними легендами та історією, що йде в далеке минуле, захистить від зовнішнього впливу і допоможе в досягненні цілей.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради