Як правильно прати: вовняні, кольорові, світлі і термошкарпетки

Шкарпетки невід’ємна і обов’язкова частина будь-якого гардероба. Їх носять всі. Постійне і щоденне використання ставить їх на перше місце в плані забруднення і, відповідно, стираються вони частіше інших речей.

З цієї причини інформація про те, як випрати шкарпетки буде корисна кожному, незалежно від віку, статі і статусу.

Прання вручну і в пральній машині має свої відмітні особливості, а також різні за кольором і матеріалу вони вимагають різних підходів.

Ця стаття буде присвячена всім нюансам прання шкарпеток і дозволить придбати додаткові знання в цій області.

Як правильно прати шкарпетки — основні правила

Як писалося вище, різні шкарпетки вимагають індивідуального підходу, проте підготовка до прання та її основні правила єдині для всіх речей:

 • перед пранням їх потрібно розділити по колірній гаммі і виду тканини;
 • дитячі речі потрібно відокремити від дорослих;
 • світлі речі краще завчасно замочити: намочити, намилити господарським милом і залишити їх на ніч в ємності з водою. Це дозволить надалі відіпрати їх без великих зусиль і проблем;
 • вироби темних кольорів можна прати без попереднього замочування;
 • перед тим, як буде проведена прання шкарпеток, краще буде вивернути їх навиворіт і з’єднати один з одним затиском;
 • якщо шкарпетки надягали один раз і вони не дуже брудні, їх можна попрати в машинці, склавши їх кулькою один в один;
 • при ручному пранні зручним буде надіти шкарпетки на руки за типом рукавиць, гарненько їх намилити і потерти рухами як при митті рук, але з трохи більшим зусиллям;
 • сушити шкарпетки краще разом, повісивши попарно або скріпивши пару однієї защібкою.

Важливо! Не сушіть білі шкарпетки на батареї, вони можуть пожовтіти, кращим варіантом буде висушити їх на свіжому повітрі. Вироби темних тонів можна без побоювання сушити на батареї.

Чим прати

Щоб відіпрати шкарпетки від бруду немає однозначних рекомендацій щодо вибору прального засобу, а підбирати його конкретно під певну пару – це каприз.

Практичним варіантом і найпростішим, є прання з іншими речами, придатними за тканинному складу і колірною ознакою. А для цього збірного складу вже можна підбирати найбільш відповідний миючий засіб.

Щоб визначити до яких тканин віднести ту або іншу пару шкарпеток, потрібно не полінуватися і подивитися інформацію на ярлику виробу. Все ж, щоб правильно випрати шкарпетки є свої тонкощі:

 • Білі шкарпетки можна покласти у прання з іншими речами, до яких можливе застосування відбілювача і порошока з ензимами, який підсилює ефект відбілювачів;
 • з бавовняної тканини відмінно підійде господарське мило;
 • вироби з вовняних матеріалів зажадають особливого ставлення – до них необхідно застосовувати засоби для вовни;
 • синтетичні вироби з легкістю переносять прання будь-яким видом прального засобу.

Потрібно замочувати

Замочування завжди актуально при сильному забрудненні і шкарпетки не виняток. Якщо цього не зробити, бруд і пил можуть досить міцно вбратися в тканинні волокна і потім навіть кілька пральних процедур не допоможуть повернути їм свіжості. Замочити сильно брудні шкарпетки можна двома методами:

 • за 10-12 годин до прання занурити їх у таз з теплою водою, в якій заздалегідь розмішується пару столових ложок порошку призначеного для ручного прання. Сильні забруднення на світлій тканині варто замочити із застосуванням відбілювача.
 • інший «бабусин» спосіб: ділянки, які дуже забруднені, намыливаются господарським милом і на ніч загортаються в целофановий пакет.
 • Слід знати, що замочування не повинно відбуватися в дуже гарячій воді, вище 40 градусів. Надмірно гаряча вода не тільки не сприятиме виведенню забруднень, а навпаки посприяє абсорбції грязьових частинок з тканинними волокнами.

  Дуже забруднені шкарпетки білого кольору замість замочування краще помістити в розчин води і борної кислоти на пару годин. Зробити розчин можна розбавивши 3 грами кислоти на літр води.

  Як прати шкарпетки вручну

  Так як запуск повного циклу пральної машини не раціональний, з точки зору економії води та електроенергії, а завантаження 5 кілограмового барабана одними шкарпетками справа дуже рідкісне, їх часто доводиться прати руками. Опишемо кілька швидких і дієвих методів.

 • Найпростіший спосіб, при якому виріб, ретельно намыливается, і подібно рукавичкам надягають на руки. В такому стані шкарпетки посилено труться один об одного. Якщо немає бажання одягати шкарпетки на руки, зімніть їх у кулю і потріть долонями.Ідеальна температура води при цьому – 40 градусів. Однак, надто довгого тертя тканина тканина краще уникати, тому що це призводить до пошкодження волокон і їх розшарування і наступного розриву.
 • Цей метод дещо незвичний, але результативний. Підходить він власникам автомобілів. Для цього знадобиться ємність з кришкою, що не пропускає воду. Наповніть ємність мильною водою, і покладіть туди шкарпетки. Після чого її потрібно помістити в багажник, і деякий час поїздити. Ця лінива прання дає досить хороший ефект.
 • Як прати шкарпетки в пральній машині

  Перед машинної пранням, шкарпетки подібно іншим речам, розсортовуються згідно кольором і тканинному матеріалу.

  Режим встановлюється за типом тканини. Якщо забруднення не є надто сильним, їх прийнятно прати з іншими речами.

  Варто знати, що кольорові вироби, виконані з синтетики сильно схильні до линяння, з-за чого їх краще прати вручну або окремо.

  Для бавовняних шкарпеток температура машинного прання повинна бути не вище 60 градусів. В даній пранні можна застосовувати будь-які пральні речовини. До білим речам незайвим буде додати трохи харчової соди.

  Щоб зробити прання ефективніше в пральну машину можна покласти кілька тенісних м’ячиків.

  Як випрати вовняні шкарпетки

  Вовняні шкарпетки подібно іншим речам з цього матеріалу краще прати вручну, щоб уникнути деформації і освіта катишек.

  Але при дотриманні певних умов їх можна помістити і в пральну машину. При цьому слід налаштувати її на «делікатне прання» або режим «шерсть», а температуру води на 30 градусів.

  При ручному пранні вовняних шкарпеток їх потрібно акуратно і дбайливо запирати у спеціальних миючих засобах, віджимати легким здавленням в долонях і сушити, розклавши по всій довжині на горизонтальній поверхні.

  Для запобігання катишек у воду слід додавати кондиціонер для делікатних тканин.

  Як прати термошкарпетки

  Термобілизна відноситься до особливих виробів, і прати його потрібно відповідно. Відмінними рисами таких шкарпеток є менше тертя при русі, підвищений влагоіспареніе і теплозбереження. Неправильна прання та сушка може позбавити їх цих якостей.

  • Прати водонепроникні шкарпетки можна в будь-якому режимі, але з дотриманням делікатності, при цьому якщо в ручному пранні температуру можна зробити 40 градусів, то у машинній не більше 35;
  • з пральних засобів не варто вибирати порошки і засоби з хлором або іншими агресивними хімічними добавками. Стираючи руками можна обмежитися звичайним милом;
  • викручувати такі вироби при віджиманні не рекомендується, краще не сильно стиснути долонями, а в режимі автомат відключити віджим або виставити його на малі обороти;
  • сушити їх слід при кімнатній температурі. Використання теплоносіїв, сушарок та сушіння в машинці з великою ймовірністю призведе до втрати форми і порушення термосвойств. Прасування заборонена з цієї ж причини.

  Стираємо світлі шкарпетки

  Світлі кольори шкарпеток досить швидко втрачають свою чистоту і свіжість, незважаючи на період шкарпетки і ретельну турботу про них.

  А кілька пральних циклів і зовсім ведуть до втрати первісного вигляду – міняючи їх колір на сірий або жовтий, утворюються катишки.

  Так і відпираються вони важче, ніж інші кольори. Але володіючи деякими знаннями ці явища можна нівелювати:

  • білі шкарпетки в ідеалі потрібно прати після кожної шкарпетки;
  • аміак в купе з нашатирем допоможе зберегти зуби і того ж пом’якшить воду. Змішувати їх потрібно по дві ложки на літр води;
  • намилити їх милом і залишити на певний час (мило можна замінити на ароматизовані відбілювачі);
  • при небажанні використовувати хімікати, їх можна замінити лимоном, вичавивши кілька крапель на забруднені місця. Через час лимонна кислота відбілити шкарпетки;
  • Кип’ятіння – старий метод прання світлих виробів. У воду занурюються кілька часточок лимона і трохи прального порошку. Шкарпетки повинні бути поміщені в воду на перших стадіях її нагрівання. Кип’ятіння не повинно тривати більше 15 хвилин;
  • зберегти білизну шкарпетковим виробів допоможе замочування у суміші води і борної кислоти з розрахунку одна столова ложка кислоти на один літр води. Шкарпетки опускаються в цю суміш на пару годин, після чого стираються.

  Як прати шкарпетки при грибку нігтів і стопи

  Головною причиною поява грибкових захворювань на ногах є недотримання особистої гігієни.

  Грибок може жити лише в теплій вологій середовищі. Навіть після початкового лікування, заразитися їм вдруге простіше простого, так як він продовжує жити в найдрібніших частинках шкіри і накопичується на одязі, зокрема в шкарпетках.

  При пранні вручну можна приділити підвищену увагу місцям, які контактують з основними грибковими вогнищами.

  Брудні шкарпетки, не плановані відразу прати, повинні поміщатися в целофановий пакет з додаванням антисептика або прального порошку, зберігання таких елементів одягу з іншими речами неприпустимо.

  Також при ручному пранні слід дотримуватися обережності, так як є ризик потрапляння грибка на руки.

  Для цього прання повинна відбуватися в гумових рукавичках і їй має передувати замочування в розчинах нейтралізуючих грибок.

  Основні правила прання:

  • замочувати не менш чим на годину;
  • не можна прати шкарпетки з іншими речами;
  • бажана прання при максимальній температурі 90 градусів;
  • антисептичний розчин можна додавати прямо в барабан, що дозволить знищити основну частину бактерій;
  • після прання шкарпетки потрібно піддати тепловій обробці через прасування;
  • поки грибок не вивівся шкарпетки бажано кип’ятити кожні 3 дні.

  Потрібно пам’ятати, що звичайні пральні засоби без додаткового замочування та прасування при ручному пранні не знищує спори.

  Можна прати шкарпетки з трусами

  На перший погляд начебто не значна дилема, проте при належному ставленні до гігієні це питання актуальне. Якщо міркувати з точки зору чистоти, то будь-які речі досить забруднені не слід стирати з натільною білизною.

  Також замочувати шкарпетки, які мають контакт з взуттям, пилом і вуличною грязюкою, з трусами не цілком гігієнічно.

  Що стосується прання в машинці, то тут все інакше. Після циклу повної прання, полоскання і віджимання трусів з шкарпетками, всі речі будуть чисті однаково. Тому така спільна прання справа суто особиста і залежне від уподобань.

  Як швидко висушити шкарпетки

  Сушити шкарпетки краще на білизняний мотузці і при хорошій повітряної циркуляції. А ось постійна сушка на різних сушарках або батареї опалення виснажує волокна і нитки. Вироби з вовни розкладаються і сушаться на чистій горизонтальній поверхні.

  Якщо шкарпетки терміново знадобилися є кілька способів експрес-сушіння:

  • обернувши бавовняною тканиною, їх можна пропрасувати, розігрів праска до граничної температури;
  • вологі вироби допоможе висушити вентилятор, закріпивши їх на захисній решітці пропелера;
  • Так само можна скористатися феном, натягнувши носок на сопло і включивши гарячу подачу повітря.

  Як позбавитися від запаху

  Проблема запаху від несвіжих шкарпеток поширена і знайома всім. Однак, не багато хто знає як позбутися від цього «амбре». Для нейтралізації неприємного запаху знадобляться: плід лимонного дерева, апельсинова шкірка і мило.

 • Першим ділом шкарпетки замочуються, потім випираються у відкритій ємності з теплим мильним розчином. Бажано провести кілька циклів з частою заміною води і використанням білизняного кондиціонера.
 • В процесі сушіння можна обробити річ лимонним соком і розчином води і оцту. На три літри води потрібно четвертинка лимона або 3-5 крапель оцту.
 • В самому процесі шкарпетки приглушити неприємний запах можна розрізавши шкірку апельсина на шматочки, покласти в носок. Це допоможе прибрати запах поту.
 • А взагалі, щоб не відчувати таких проблем і не потрапляти в незручне становище, коли потрібно роззутися, слід постійно прати шкарпетки, мити ноги і якщо запах все одно присутній, перевірити ноги на наявність грибкового захворювання.

  І трохи рекомендацій

 • Часто при пранні чудесним чином у шкарпеток втрачається пара, запобігти цьому можна, використовуючи спеціальні сітчасті мішки для прання або скріплювати їх пластиковими затискачами.
 • Затягувати з пранням, як кольорових так і білих шкарпеток не слід. Свіжу бруд завжди легше вивести, ніж застарілу.
 • Застарілі забруднення дозволить прибрати обробка харчовою содою, гліцерином, перекисом або сіллю.
 • Для презентабельного вигляду світлих шкарпеток їх краще прати відразу після того як вони знімаються.
 • Закріпити білизну при автоматичному пранні можна додавши у потрібний відсік машинки пів склянки соди або засіб для миття посуду.
 • Якщо після пральних процедур вироби сильно потягнулися або сіли, не варто засмучуватися, вони після надягання на ногу незабаром приймуть свою початкову форму.
 • Після кожного прання бажано прасувати шкарпетки, це буде хорошою профілактикою від грибка.
 • Відіпрати дитячі шкарпетки в домашніх умовах можна із застосуванням дитячого мила і робити це рекомендується окремо від дорослих речей.
 • Такий гардеробна елемент як шкарпетки – атрибут щоденного одягання, а значить і забруднюється він частіше інших речей.

  Стежити за їх чистотою, це не тільки зберігати пристойний зовнішній вигляд, але й убезпечити себе від несподіваного прояву неприємного запаху в невідповідний момент, а також турбота про здоров’я ніг.

  З чистими і красивими шкарпетками можна відчувати себе впевнено в місцях де прийнято знімати взуття.

  А як ви перете свої шкарпетки і боретеся з неприємним запахом? Поділіться в коментарях.

  Поділіться цією інформацією з друзями і приєднуйтесь до нас у соціальних мережах.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради