Чому перед дощем ластівки літають низько над землею

Люди здавна вірили в прикмети. Особливу увагу звертали на тварин і птахів, зміни в їх поведінці сприймалися як провісники тих чи інших подій. Одне з популярних повір’їв — перед дощем ластівки низько літають. В даний час з розвитком науки знайшлися пояснення такого нетипового поведінки цих птахів.

ab7d9551ae6bf3099fd00a308ad13cad Чому перед дощем ластівки літають низько над землею

Прикмети, якщо ластівки літають низько над землею

З давніх часів на Русі ластівка була символом вірності і вважався провісником позитивних подій. Відомо, що ці пернаті воліють висоту. Птиці проводять більшу частину часу в небі. Навіть для відпочинку вони вибирають піднесені місця, наприклад, високі гілки дерев.

Ширяючі в небі пернаті служили вірною прикметою надовго встановилася ясною безхмарної погоди. Нетипова поведінка змушувало чекати погодних змін. Тому здавна в народі і кажуть, що перед дощем спостерігається низький політ ластівок.

З розвитком науки знайшлося пояснення популярному народним повір’ям. Поведінка цих бистрокрилих птахів пов’язане з особливостями життєдіяльності. Головна їжа ластівок — комахи. В ясну сонячну погоду комарі і мошки літають високо, і добути їжу не становить праці. Коли ж погода змінюється і небо затягується хмарами, рівень атмосферного тиску знижується. Комахи віддають перевагу опускатися ближче до землі або воді. Тому і ластівки, щоб добути їжу, змушені змінювати звичний високий політ на низький. Так що народне повір’я, що затверджує, що змінюють висоту польоту пернаті прогнозують дощ, має під собою наукове обґрунтування.

Містичний сенс поведінки птахів перед дощем

З ластівками пов’язані й містичні народні повір’я. Люди вважали, що птахи спілкувалися з душами померлих і приносили вісті з «того світу». Звичайно, принесена «інформація» носила позитивний характер.

Чому не можна зберігати черепашки будинку: прикмети про морських раковинах

Вважалося, що ластівки опускалися над землею, змінюючи звичну ширяння в небі на низький політ, щоб принести звістку. Люди раділи, отримуючи новини від померлих родичів. Ті ж, у свою чергу, плакали від щастя, бачачи наснагу залишилися на землі членів сім’ї. Таким містичним способом стародавні жителі Русі пояснювали вірну прикмету про те, що передбачити майбутню негоду можна за низького польоту пернатих.

Наші предки робили приблизно такі висновки: ластівки літають над землею — значить, вони принесли комусь звістки від померлих родичів, і незабаром піде дощ.

Прикмети про ластівок до дощу

Здавна люди вірили, що птахи здатні передбачити негоду. Прикмета, яка говорить про те, що ластівки низько літають, — не єдина ознака наближення негоди. В народі відомі й інші повір’я:

  1. Про швидкі зміни в погоді свідчить не тільки політ цих птахів низько над землею. Вважається, що якщо «небесні» жителі зачіпають поверхню водойми, то невдовзі піде дощ.
  2. Купання пернатих в озері або річці також віщує негоду.
  3. Ще одна прикмета «до дощу» — постійний переліт з гнізда і назад.

fdb7d94cb8a50821cba81ea690dd245a Чому перед дощем ластівки літають низько над землею

Найвідомішим є народне повір’я, що говорить про те, що політ ластівок низько над землею або водою — причина і ознака наближення негоди. Однак з пернатими пов’язані й прикмети, що відносяться до житла людини.

  1. Сприятливий ознака — поява під дахом будинку ластівчиного гнізда. Якщо ж «житло» спорожніє, то це загрожує господарям неприємностями або втратами.
  2. Предки вірили, що оселилися неподалік від будинку пернаті захищають від грабіжників і пожеж. А якщо все ж злодії проникли в житло людини, то розплата не змусить себе довго чекати.
  3. Здавна на Русі вірили, що поява ластівок на весіллі над головами молодят віщує новоспеченим чоловікові і дружині довге щасливе життя.
Чи можна дарувати квіти в горщиках на день народження – хороші і погані прикмети

Вірити чи не вірити

Жителі Русі завжди вірили в прикмети і вважали їх точним знаком прийдешніх подій. Як істина сприймалися та пророкування про зміну погоди, зроблені крилатими «листоношами». В наші дні збереглася віра в те, що якщо ластівки літають високо, то буде ясна погода, а якщо низько, то набіжать хмари і піде дощ.

Розвиток науки допомогло з’ясувати причину зміни в поведінці птахів, пов’язану з появою тих чи інших кліматичних явищ. Доведено, що на політ пернатих впливають:

  • перепади тиску в атмосфері;
  • зміна температури повітря;
  • рівень вологості повітря;
  • температурна різниця в денний і вечірній час доби.

Ці доводи і призводять скептики у відповідь на передбачення погоди «по птахах». Однак, незважаючи на наукове обґрунтування, знаходяться люди, не сумніваються в «перевірених» відомостях. Але й таким фактом є пояснення. Психологи вважають, що кожна людина приймає за істину те, у що хоче вірити. А в сучасному житті, напевно, все ж правильніше звертати більше уваги на прогнози, зроблені метеорологами, а не на народні прикмети.

Старе повір’я про висоту польоту ластівок служив помічником селянам, які намагалися передбачити насувається негода. В наші дні такі заяви, та ще й зроблені з упевненістю, викликають посмішку. Адже поведінка пернатих давно пояснено наукою. Та метеорологічні прогнози передбачать негоду вірніше, ніж быстрокрылые пташки.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!