Одолень трава: оберіг – значення для чоловіків і жінок

Одолень-трава – це потужний оберіг відомий ще в Стародавній Русі, як потужний захисник від псування, пристріту і хвороб. Згідно з переказами, він має зв’язок із силами природи, звідки і черпає енергію. Вважається, що спочатку «чарівна квітка» був створений виключно для жінок, але іноді талісман дозволено одягати і чоловікам.

f6abe087f6a37bb15653ad24f8b44d47 Одолень трава: оберіг – значення для чоловіків і жінок

Походження оберега

Одолень-трава – це не просто оберігальний символ. Згідно старослов’янським легендам, це лікарська рослина з особливими цілющими властивостями. Можливо, саме тому цей представник флори став своєрідною матрицею для амулета.

Одолень-трава – це біле латаття, яку здавна використовували на Русі для зцілення людей від різних хвороб. А також з її допомогою виганяли нечисть, яка була наведена людьми з недобрим оком.

З цією травою знайомі не тільки слов’яни, вона згадується в міфах і сказаннях греків, італійців, данців.

 • Згідно однієї з легенд, одолень-трава – це німфа, яка була відкинута Гераклом. Зі своїм горем, вона була не в змозі впоратися і втопилася, після чого перетворилася в білосніжна квітка.
 • Друга історія розповідає про те, що в цих кувшинках колись мешкали маленькі ельфи.
 • Третє надання розповідає про квітку, як про приманку, яку використовувало чудовисько для залучення в болото молодих дівчат.
 • Язичники вважають, що одолень-трава – це русалка, яка була звернена в прекрасний квітка. Кажуть, що з приходом темряви, бутони ховаються під водою, де знову набувають вигляду красунь з риб’ячими хвостами.

Оберіг одолень-трава не тільки лікує хвороби та захищає від недоброго ока. Він вважається надійним захисником для тих, хто вирушає в далеку дорогу, а дівчатам допомагає залучити бажаного чоловіка. Але це рослина далеко не кожному дається в руки. У народі кажуть, що воно саме визначає, хто потребує допомоги, іншим же просто не попадається на очі.

На думку вчених, одолень-трава – це не одне конкретне рослина, а збірний образ з групи цілющих трав. Серед них звіробій, молочай, купальниця, тимофіївка.

Значення оберегу одолень-трава

Одолень-трава виконаний у вигляді подвійного коловрата. Це солярний символ з рунами і язиками полум’я, які розташовані по колу сакрального орнаменту. Оберіг уособлює собою Сонце. Амулет часто виконаний з металу або дерева.

Основне призначення – лікування захворювань, але воно не єдине. Його дія поширюється і на інші сфери:

 • допомагає людині впоратися з неприємностями;
 • очищає розум, виганяє погані думки, внаслідок чого носій амулета позбавляється від негативних установок, блоків;
 • захищає від злих духів, підступів нечисті, псування, пристріту;
 • у моменти невдач наділяє людину силою, дарує витримку, зміцнює дух.

При цьому значення оберегу може змінюватися в залежності від того, де саме він зображений:

 • знак на посуді і кухонного начиння захищав господарів від отруєння;
 • будучи на зброю, оберіг забезпечував підтримку в битві і оберігав свого власника від смерті та каліцтва;
 • його вішали на вхідні двері, щоб сховатися від злого чаклунства: пристріту, псування, привороту;
 • їм вкривали колиску немовляти, щоб захистити його від темних сил.

Для жінок

Так як основним властивістю оберега є захист від різних хвороб, в основному носили жінки. Це пов’язано з тим, що представниці прекрасної статі частіше піддавалися захворювань, які ставили під загрозу можливість материнства.

b8bb43f96b025f5d4af9a2ed63a9fb8f Одолень трава: оберіг – значення для чоловіків і жінок

Однак навіть жінки не завдавали знаковий символ на свій одяг. Його було прийнято вишивати на фіранках, постільній білизні. При цьому дівчата завжди доповнювали малюнок бутоном троянди, жінки в зрілому віці – распустившимся квіткою. Одолень-травою не зловживали: захисний орнамент використовували тільки в самих складних життєвих періодах.

Для чоловіків

У жіночого оберега є пара – цвіт папороті. Це чоловічий символ, який є дзеркальним відображенням одолень-трава. Значення цих двох оберегів повністю збігаються.

В далекі часи подружні пари часто використовували такі амулети. Ододень-трава і цвіт папороті, перебуваючи поруч, забезпечували родині надійний захист від різних неприємностей.

Особливості носіння талісману

Одолень-трава відноситься до тих нечисленних оберегам, які не рекомендується постійно носити на тілі. Кажуть, що він приваблює злих духів, а тому здатна піддати людини серйозної небезпеки. Символ можна наносити на фіранки, кухонне начиння, на стіни будинків, паркани, хвіртки, а також на меблі.

У вигляді кілець і підвісок одолень-траву використовують вкрай рідко і тільки у виняткових випадках, наприклад, коли чоловік при смерті. У цій ситуації амулет допомагає зменшити борошна тяжкохворого, відводить від нього смерть. А також оберіг вишивають на одязі, якщо сім’ї загрожує серйозна небезпека. Іноді натільною символом користувалися люди, схильні до навроків, або той, хто вже став жертвою чорної магії.

05591b99a22a80d8a2be99b2866c811b Одолень трава: оберіг – значення для чоловіків і жінок

Але навіть в таких ситуаціях одолень-трава не повинна довго контактувати з тілом людини. Як тільки талісман виконає свою функцію, його необхідно відразу ж зняти і заховати в затишне місце.

Маги і чаклуни носили оберіг одолень-трава практично постійно, незважаючи на заборони. З його допомогою їх сила та здібності збільшувалися в кілька разів.

Активація талісману

Вважається, що найбільш сильний оберіг – це той, який зроблений своїми руками. В процесі виготовлення річ насичується енергетикою людини, вбирає думки і надії свого господаря. Якщо ж ви бажаєте додатково зарядити його, потрібно прочитати молитву, причому необов’язково, щоб це був конкретний змова, складений з певних фраз. Головне, щоб слова йшли з душі.

Активації зажадає оберіг, який ви придбали вже готовим. І в цьому допоможе сила чотирьох стихій.

 • У сонячний день (це обов’язкова умова) вирушайте за місто, краще в ліс.
 • Знайдіть відкриту галявину. Добре, якщо поруч з нею буде водойма.
 • Покладіть оберіг на будь піднесення, щоб він опинився під променями сонця.
 • Щиро попросіть вищі сили наділити талісман живою енергією і здатність оберігати вас і ваших близьких в складних ситуаціях.
 • В результаті одолень-трава вбере в себе силу повітря, води, землі і сонця.

  Якщо ж ви не маєте можливості активувати оберіг вищеописаним способом, то його можна залишити на деякий час на підвіконні, але обов’язково під прямими сонячними променями. Через деякий час промийте його чистою водою.

  Татуювання одолень-трава

  Езотерики і донині переконані, що наносити на своє тіло оберіг одолень-трава у вигляді постійної татуювання небезпечно. Могутній символ в цьому випадку може серйозно нашкодити.

  Якщо є гостра необхідність, то можна вдатися до нанесення тимчасової татуювання або зробити зображення на тілі за допомогою хни. При цьому символ повинен бути прихований від сторонніх очей, інакше він почне працювати у зворотному напрямку.

  Татуювання одолень-трава допоможе відвести хвороба, вбереже людину від дії чорної магії, не допустить в будинок недоброзичливців і вкриє родину від усього поганого.

  При цьому, перебуваючи на тілі лише тимчасово, вона збереже і психічне, і фізичне здоров’я свого носія.

  Виготовлення талісмана своїми руками

  Основою для оберега може стати обріз натуральної тканини, на якому роблять вишивку. Другий варіант – накреслити, випалити або ж випиляти сакральний символ на круглому, відшліфована дерев’яному спилі. І найпростіший спосіб – роздрукувати на папері і в особливих випадках брати з собою.

  Постійно носити при собі талісман не потрібно. Його залишають в машині, в сумці або в кишені лише на деякий час, поки не мине загроза.

  Ще один варіант – виготовлення ляльки-мотанки. Оберіг одолень-трава в цьому випадку може кріпитися ниткою у вигляді прикраси. До ляльки можна приробити пояс із сакральним символом або надіти підвіску. Нитка, на якій буде кріпитися талісман, обов’язково повинна бути зеленою (символ зцілення, родючості) або червоною (символ сонця і життя).

  0f4b6a6bba660cd79f234659d70c4c57 Одолень трава: оберіг – значення для чоловіків і жінок

  Оберіг вишивають і на фартуху ляльки-мотанки. Тут також використовуються нитки червоного і зеленого кольору. Можна за основу фартуха взяти зелену тканину і зробити на ній червоний візерунок. Щоб підсилити властивості оберега, до ляльки кріплять висушені лікарські трави і декоративні квіти.

  Пам’ятайте, що лялька-мотанка повинна обов’язково мати довге волосся, заплетене в косу. При цьому риси обличчя їй не наводять. Такий талісман зможе захистити ваш будинок і всіх членів сім’ї від різних напастей. А так як у такої ляльки немає особи, то в неї не зможе вселитися злий дух.

  Прийнявши такий вигляд, оберіг одолень-трава стане надійним захисником і відведе від людини важкі хвороби. Не забудьте при його виготовленні транслювати тільки добру позитивну енергетику, так талісман насититься нею і зможе чітко зрозуміти, що саме від нього вимагається.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради