Чи можна хрестити дитину вагітній жінці – відповідь церкви

Хрещення дитини – важлива подія в житті кожної віруючої сім’ї. Воно може вплинути на життя як підопічного, так і хрещених батьків. До наших днів дійшло чимало правил, які вказують на те, як необхідно здійснювати православний обряд і готуватися до нього.

6c86d82fbd7c6fd96ae01f955716c487 Чи можна хрестити дитину вагітній жінці – відповідь церкви

Крім церковних порядків існують народні прикмети, по-своєму трактують цю подію.

Спираючись на народну мудрість і християнські моралі, можна точно сказати, чи можна вагітній жінці хрестити в церкві дитини.

Чи можна вагітним жінкам хрестити дитину в церкві

Щоб зрозуміти, чи можна вагітним жінкам хрестити дитину в церкві, необхідно звернути увагу на деякі фактори. Особливе значення має термін і той, від кого майбутня мати чекає дитину.

 • 1-3 місяці – можна хрестити дитину, однак цього не рекомендують робити. У жінці тільки починає розвиватися жива істота, на нього витрачається більша частина енергії. Православний обряд може забрати багато сил, що негативно позначиться на розвитку дитини.
 • 5 місяців – час, коли жінка вже може хрестити дитину без побоювань. Її плоду нічого не загрожує, так як на його розвиток вже не потрібно такої кількості енергії. Тому сили можна направити на православний обряд хрещення.
 • 6 місяців – прикордонний момент. Жінка все ще може хрестити дитину, якщо у неї не почався токсикоз, або він вже пройшов в першій чверті вагітності. Якщо ж дама відчуває себе погано через виношування ембріона, не рекомендується хрестити дитину.
 • 7 місяців – час, коли хрещення дитини може обернутися трагедією. В цей час вагітна жінка стає сприйнятливою, так як маленька людина усередині починає цікавитися навколишнім світом. Хрещення може спричинити за собою емоційне перевантаження, що негативно позначиться на розвитку дитини.
 • 8-9 місяців – термін, на який не можна хрестити дитину. В цей час жінка повинна готуватися до появи немовляти на світ, тому духовний обряд, спрямований на іншу людину, може викликати дисонанс і неприємне відчуття всередині.
 • Якщо хрещена мати дітей від неофіційного шлюбу, то ні в якому разі не можна здійснювати таїнство. За православним звичаєм, подібний вчинок приведе до невдач в житті хрещеника. Він не зможе впоратися з життєвими труднощами без допомоги навколишніх.
 • Вагітною від офіційного чоловіка можна хрестити дитину в церкві. Це не заборонено правилами, головне – це зіставити термін вагітності з вказівками вище. Хрещеною може стати тільки та жінка, яка сама пройшла це таїнство.
 • Якщо дитину хоче хрестити вагітна від чоловіка, який кинув родину, то їй також не забороняється це зробити. Однак у майбутньому у хворого можуть з’явитися проблеми з особистим життям. За прикметами, подібна подія негативно позначиться на його взаєминах з протилежною статтю.

9a828246b7a6e914dc9ae5a969f42cc6 Чи можна хрестити дитину вагітній жінці – відповідь церкви

Чи можна хрестити, якщо хрещена вагітна – порада від батюшки

Відповідаючи на питання, чи можна хрестити чужої дитини вагітній жінці, батюшка зазвичай звертає увагу на наміри жінки, яка чекає на народження дитини.

 • Бажана вагітність і радісне очікування дитини – ті чинники, які характеризують хресну з позитивної сторони. Тому такий дамі не заборонено брати участь у православному обряді. Вона позитивно вплине на майбутнє підопічного. Хрещеник зможе швидко стати самостійним і взяти частину батьківських обов’язків на себе.
 • Хрещена мати, яка завагітніла, але не збирається виховувати самостійно, негативно позначиться на майбутньому підопічного. Хрещеник перетвориться в інфантильного людини, яким нічого не цікаво. Тому не рекомендується вибирати таку жінку, яка очікує народження немовляти, як хресної.
 • Під час незапланованої вагітності не можна бути хресною. Це призведе до нещасть в житті не тільки хрещеника, але і самої жінки. Також не слід вибирати в якості духовної матері даму, яка робила аборт. Це також призведе до негативних прийдешніх подій.
 • Виношувати чужу дитину, а потім віддати його батькам – характеризує жінку з негативної сторони, на думку церковнослужителів. Тому вона не може стати гідною духовною матір’ю, так як подібна зв’язок негативно вплине на майбутнє хрещеника.
 • Якщо дівчина завагітніла не традиційним шляхом, а за допомогою сучасної медицини, то це не заважає їй стати духовною матір’ю. Вона може хрестити дитину, і це не буде мати негативних наслідків.
 • На питання, чи можна при вагітності хрестити власної дитини, батюшки відповідають позитивно. Головна умова – мати сама повинна бути хрещеною. Інакше їй необхідно пройти цей православний обряд за кілька днів до свого чада.

  Народні прикмети про вагітної хресною

  До наших днів дійшло чимало прикмет і забобонів про те, що варто чекати хрещеника і його духовної матері в положенні. В залежності від того, що відчувала вагітна під час хрещення, можна сказати, що чекає її і підопічного:

  • Якщо жінку нудило, то їй доведеться зіткнутися з нерозумінням оточуючих. Під час виношування дитини її чекають розчарування в оточуючих і необхідність в самостійному прийнятті рішень. Дама буде чекати допомоги від близьких людей, проте замість цього отримає лише насмішку і приховане презирство.
  • Паморочиться голова церкви – значить з’явився на світ дитина буде життєрадісною і допитливим. Він з радістю почне пізнавати світ з перших років життя, проявить себе як активний і розумний малюк. Ця риса характеру буде відрізняти його від однолітків, а в подальшому стане мотивацією до успішного навчання та якісній роботі над завданнями.
  • Сильне почуття туги при хрещенні – передвістя неприємностей у хрещеника. По чужій вині він потрапить у ситуацію, яка негативно позначиться на її репутації. Також проблема, яка з’явилася в результаті помилки оточуючих, стане причиною погіршення здоров’я. На відновлення доведеться витратити чимало часу і коштів із сімейного бюджету.
  • Благоговіння перед православним таїнством – до приємного сюрпризу. За збігом обставин, і вагітна хрещена, і її підопічний стануть свідками дивного події, спогади про який залишаться на все життя. Те, що трапилося буде неодноразово обговорюватися, що ще більше зблизить духовну матір з хрещеником.
  • Якщо пологи почалися під час таїнства, то з’явився малюк буде духовно пов’язаний не тільки з матір’ю, але і з хрещеником. Надалі це стане основою добрих взаємовідносин між сім’ями.
  • Сильно переживати або відчувати нічим не обґрунтоване почуття тривоги під час православного обряду – поганий знак. Хрещена мати отримає погані звістки від далеких родичів. Ця інформація стане причиною тривоги, що виллється в ментальні проблеми. Інцидент негативно вплине на розвивається ембріон.

  Перед тим, як піти на православний обряд, у батьків виникає питання, чи можна вагітній хрестити дитину. Щоб зрозуміти, чи правильно це, необхідно звернути увагу на різні фактори, а також звернутися до народних прикмет. Тільки після цього можна з упевненістю йти на православне таїнство або перенести його дату.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради