Посадка моркви під зиму. Переваги, сорти моркви, строки посадки

posadka morkovi pod zimu preimushhestva, sorta morkovi, sroki posadki21 Посадка моркви під зиму. Переваги, сорти моркви, строки посадки

Все більшу популярність набуває подзимняя посадка овочів. Не виняток морква, багато дачники та городники воліють її сіяти саме восени. Посадка моркви під зиму має чимало переваг. Посіяти морквину не складно, але в цій справі є свої хитрощі і нюанси. У цій статті я розповім, як при мінімумі зусиль виростити смачний коренеплід.

Переваги підзимового посіву

Що дає посадка моркви під зиму?

 • Отримання раннього врожаю у наступному році;
 • Коренеплоди виростають більш сильними, великими, менше схильні до хвороб.

Найважливішою перевагою посадки восени вважається економія часу. Підготовка насіння навесні полягає в попередньому замочуванні, протравленні садивного матеріалу, та й сам посів займає певний час. А посаджені восени, самостійно насичуються вологою з грунту, проходять природну загартування під час зими, а навесні будуть дружні і ранні сходи.

posadka morkovi pod zimu preimushhestva, sorta morkovi, sroki posadki22 Посадка моркви під зиму. Переваги, сорти моркви, строки посадки

Яке насіння краще вибрати?

Далеко не кожен сорт моркви сіють під зиму. Важливим критерієм для вибору є стійкість садивного матеріалу до холодів. Найпопулярнішими і перевірені часом і садівниками сортами, підходящі для підзимового посіву, вважаються:

 • Нантська (сорту червона, покращена) – середньостиглий сорт, дуже популярний і один з кращих для підзимового посадки. Строк достигання 80 днів. Стійкий до цвітушності та основним морквяним хвороб. Має солодкі соковиті плоди. Районований сорт повсюдно.
 • Нандрин F1 відмінно підходить для вирощування в північних і центральних районах. Самі насіння оброблені спеціальним фунгіцидом, защишающим від різних захворювань, а також відлякує морквяних шкідників. Період від сходів до дозрівання – 100 днів. Плоди дуже тверді, соковиті, багаті каротином.

posadka morkovi pod zimu preimushhestva, sorta morkovi, sroki posadki23 Посадка моркви під зиму. Переваги, сорти моркви, строки посадки

 • Вітамінна 6, високоврожайний сорт з чудовим смаком. Володіє підвищеним вмістом каротину, стійкий до розтріскування. Зберігається довго, не псується під час зберігання.
 • Шантане 2461 – високоврожайний сорт з відмінною транспортабельністю. Плоди дуже стійкі до розтріскування. Вегетаційний період – до 125 днів.
 • Незрівнянна – середньостиглий сорт, солодкий, соковитий. Характеризується чудовою лежкістю, відмінним смаком. Містить багато каротину. Період до технічної стиглості до 125 днів.
 • Московська пізня – відноситься до середньостиглих сортів. Володіє прекрасним смаком, високою врожайністю, стійкістю до хвороб, невибагливістю.
Зміна ширини кнопок панелі завдань в Windows 10

Терміни посадки

Моркву висівають в середині – кінці листопада, залежно від погоди. Головне, щоб були постійні мінусові температури, а земля вже була подмерзшая. Сіють її, коли земля покрилася крижаною кіркою, так як при найменших відлизі (+2 +3º) насіння проростає, а при подальших морозах сходи можуть загинути.

Підготовка грядки

Готують ґрунт також, як і для лука. Грядка повинна бути піднята, щоб навесні не затоплювалася талими водами. На грядці не повинно бути ухилу, інакше навесні насіння може змитися при таненні снігу.

Посів моркви можна поєднувати з підзимового посадкою цибулі-сіянки. Це дві культури, чудово захищають один одного. Лук захищає моркви від морквяної мухи, а морква – від цибулевої мухи.

Грунт перекопують з додаванням перегною або компосту. Потім на грядці роблять борозенки глибиною 5-7 см. Дно грядки утрамбовують, наприклад, ребром дошки, накладають туди родючої землі або компосту, ще раз борозенку утрамбовують. І так залишають до морозів.

Посів насіння

Кількість насіння при посіві збільшити приблизно на третину, на випадок якщо не всі вони зійдуть. Зверху борозенки присипають сухим грунтом в 2 см, це дуже важлива умова. Тому суху землю заготовляють заздалегідь і зберігають під навісом або в сараї. На ділянках з важким глинистим грунтом, на дно борозенки кладуть пісок для дренажу.

Якщо борозенки на момент посіву припорошило снігом, його потрібно обов’язково змести щіткою або віником, насіння висаджуються безпосередньо на мерзлу землю, а не на сніг.

Зазвичай під зимовий посів грунт завжди мульчують будь органікою (компост, опале листя тощо). Але якщо висаджують в сидерат, то він і буде служити мульчею і своєї бадиллям він оберігає посадки від промерзання. Торфом і тирсою мульчувати не слід, земля під ними навесні дуже довго залишається скутою льодом і не прогрівається. А це сильно затримує проростання зародків. Рано навесні мульчу з грядки, де була посіяна морква, обов’язково прибирають.

Томат із симпатичною назвою Сызранская пипочка: детальний опис, секрети вирощування, відгуки


Як бачите, нічого складного в посадці моркви під зиму нанівець. Головне, дотримуватися терміни посадки і правильно вибрати сорт. Це допоможе отримати багатий врожай моркви в наступному році.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!