Оберіг Ладинец: значення для жінок слов’янського хреста Богородиці Лади

Старослов’янська амулет Ладинец – символ здоров’я, краси, щастя і розуму, призначений для жіночої половини людства. Властивості, якими володіє талісман, роблять його популярним і сьогодні.

2bd5baa79893988f3bdef772738d9d6b Оберіг Ладинец: значення для жінок словянського хреста Богородиці Лади

Історія і значення оберегу Ладинец

Один з найдавніших слов’янських оберегів Ладинец названий на честь богині весни Лади. Звідси походить і друге найменування амулета – Хрест Богородиці. Сила і могутність жіночого божества полягає в заступництві прекрасній статі.

Ладу шанують за те, що вона оберігає сімейне вогнище і подружні стосунки. Завдяки їй в хаті панують мир і благоденство. Гармонія в сім’ї і радість материнства – першорядне значення цього оберегу.

Основні властивості хреста богині Лади

Отримуючи в подарунок магічний оберіг, дівчина або жінка разом з ним набуває заступництво могутньої богині весни і польових робіт:

 • зміцнюється фізичне і психічне здоров’я;
 • підвищується тонус, поліпшується настрій;
 • організм омолоджується;
 • подружні відносини стають гармонійними;
 • підвищується добробут сім’ї.

Одягаючи на себе чудодійний амулет, дівчата просили захисницю-богиню послати багатого, красивого та працьовитого нареченого.

А заміжні жінки благали оберігати сім’ю від скандалів, злиднів і зрад.

Крім того, до Ладі зверталися бездітні і вагітні жінки. Одні просили у неї послати їм здорове потомство, а інші – легких пологів. Пізнали радість материнства дякували свою покровительку за щастя, яке вона їм дала.

Парність оберега

Значення язичницького хреста Богородиці Лади посилюється вдвічі, якщо його застосовують з іншим старослов’янським амулетом – Коловратом або Колядником. Обидва магічних знака дзеркально відбивають одне одного. І незважаючи на те, що промені на зображеннях дивляться в протилежні сторони, обереги ідеально взаємодіють.

Хрест Лади спочатку призначений для жінок. Він сприяє тому, щоб з них виходили дбайливі матері, господарські і поступливі подружжя. А коловрат Коляди відповідає чоловічої енергії і потребам. Глава сімейства разом з символом одержує якості, необхідні для турботи про рідних та забезпечення їм захисту.

Сукупність цих оберегів охороняє шлюбний союз і допомагає сімейним парам:

 • жити в мирі та злагоді;
 • народжувати і виховувати здорове потомство;
 • домагатися благоденства;
 • бути здоровими і щасливими довгі роки.

Потужна енергія, створювана парними оберегами, служить надійною опорою в повсякденному житті. Одночасно вона стає захистом від чаклунських обмов, псування, пристріту, заздрості і лихих людей.

Як підібрати матеріал амулета за віком

Носіння оберегів у відповідності з віком не передбачає яких-небудь строгих правил. Однак за неписаними законами, враховуйте такі аспекти:

 • Хоч предки сучасних слов’ян і надавали велике значення оберегам, носити маленьким дівчаткам Ладинец можна було тільки з трирічного віку. До цього терміну дитині одягали такий талісман, як Лельник, призначений для дівчаток.
 • Якщо батьки вважатимуть за необхідне захистити дитину жіночим оберегом, то Ладинец повинен бути виготовлений з деревини. Для того щоб зміцнити здоров’я дівчинки, знак робили з дуба. А захист від пристріту, псування і нечистої сили виготовлялася з осики. Березовий оберіг врівноважував характер і формував гармонійну особистість.
 • Для незаміжньої дівчини або підлітка краще всього підійдуть талісмани з срібла. Благородний метал підкреслить чистоту і непорочність юної діви, а заодно допоможе їй знайти судженого.
 • Дорослим заміжнім жінкам можна носити амулет із золота, колір якого співзвучна з енергією сонця. Містичний знак наповнить мати сімейства любов’ю і терпінням, що дозволить їй з гідністю виконувати своє призначення.

Насправді цінність оберега полягає не в матеріалі, з якого він виготовлений. В ту пору, коли цей сакральний знак і став використовуватися людьми для захисту, найбільш доступною для всіх була деревина. Дерева як живий організм заряджають людину позитивною енергією, чого не скажеш про дорогоцінних металах.

Як активувати силу оберега

Для того щоб талісман мав дієву силу, його заряджають за допомогою магічних ритуалів. Для цього застосовують проточну воду річок або струмків, вогонь багаття або церковної свічки. Іноді використовують природний світло – сонячне або місячне.

При цьому ритуалі потрібно подумки або вголос звертатися до покровителя відповідного оберегу і просити його про захист здоров’я і духу.

Слід розуміти, що зарядка амулета відбувається на ментальному рівні, тому образ думок повинен відповідати моменту.

Як правильно носити

З чого би ні був виготовлений оберіг, не варто плутати його з звичайним прикрасою. У кожної людини є своя причина надягати амулет, його не носять напоказ. Необов’язково, щоб всі знали, що у власника цього знака є проблеми зі здоров’ям або негаразди в сімейному житті.

Незаміжнім дівчатам

Юним особам ідеально підійде магічний символ, зроблений з дерева або срібла. Дівчатам не варто переживати з приводу того, що таку красу не буде видно під одягом. Своє головне призначення сакральне виріб виконає бездоганно: молода красуня буде захищена з усіх боків і в певний момент знайде собі жениха.

Заміжнім жінкам

Зрілими жінками обереги сприймаються дещо інакше, ніж юними дівчатами. Їм немає необхідності привертати загальну увагу в пошуках судженого. Та й вік з життєвим досвідом диктують інше поведінку.

Одягаючи на шию Ладинец, жінка просить допомоги у весняній богині не для себе одного, а для всієї своєї родини. Її благання про дітей, дружину і старих батьків обов’язково буде почута, тому що йде від душі. Вважається, що цей символ потрібно носити, не знімаючи. Чим довше він буде зігріватися теплом душі, тим сильніше його дія.

13fc9b5cee807ecea409bd4a4a0ed8c0 Оберіг Ладинец: значення для жінок словянського хреста Богородиці Лади

Як очистити оберіг

Ситуації, коли амулет потребує очищення, трапляються в житті нечасто. Буває так, що магічна річ, насичена енергією людини, потрапляє в руки сторонніх людей. Або зовсім вже банальна ситуація, коли рветься ланцюжок або нитка, на яку оберіг був підвішений.

Тоді виникає необхідність провести обряд очищення. Для цього можна використовувати полум’я, якщо оберіг виготовлений з металу. Для відновлення магічних функцій також застосовують чисту джерельну воду, яка змиває всю скверну.

Що робити, якщо оберіг зламається

В житті трапляються різні події, і зламаний або пошкоджений амулет – одне з них. Звичайно, таку ситуацію важко назвати приємною. Але зневірятися все одно не варто, бо оберіг прийняв на себе весь негатив, який повинен був дістатися людині. Така думка діючих екстрасенсів і магів.

Прийшов в непридатність символ богині Лади, якщо його неможливо відремонтувати, краще всього утилізувати.

Проте зробити це потрібно грамотно, з дотриманням необхідних ритуалів. Дерев’яний або вишитий на полотні оберіг слід спалити на вогнищі, а попіл розвіяти за вітром.

Металевий символ, який таким способом важко утилізувати, потрібно кинути на дно глибокого водоймища. Розлучаючись з річчю, оберегавшей і допомагала в різних життєвих ситуаціях, подумки або вголос дякуйте за надану добро.

Створення амулету

Бажання чоловіків майструвати обереги для жінок своїми руками цілком виправдано. Особливо це стосується подарункових екземплярів. Амулет, отриманий в дар від близьких людей, володіє потужною оберігає силою.

Проте не кожна людина, що бажає порадувати і убезпечити рідних людей, здатний виготовити магічний символ з дерева, а тим більше з металу. Набагато простіше знайти майстриню, яка може створити шедевр за допомогою швейних приналежностей і полотна.

Кожен старослов’янська символ наділене сакральним змістом, який забезпечує захист не тільки людям, але і їх домоволодінь. Досвідчені рукодільниці, що опанували містичної азбукою знаків, що можуть зашифрувати у своїй роботі метафори, що вказують на певні події.

Крім того, в цих сакральних «текстах» закодовані побажання здоров’я, любові, щастя, удачі і добробуту. Одночасно символи, що позначають божественних покровителів, служать захистом від чаклунських чар і недобрих людей.

d8f46c2db179c1a5051ad570b29de2e2 Оберіг Ладинец: значення для жінок словянського хреста Богородиці Лади

Нюанси вишивки

Знак, який забезпечує заступництво богині-веснянки Лади, не тільки символізує нескінченний рух, але і уособлює гармонію жіночого начала з природою. Цей символ ідеально підходить для жінок практично будь-якого віку і соціального статусу.

Беручись за вишивку оберега, рукодільниця слід знати, що на тканини символ жіночої краси і благополуччя виконується в двох кольорах. З восьми променів хреста Богородиці чотири повинні бути обов’язково яскраво-червоного кольору.

Інші чотири променя вишиваються іншим кольором. Цей відтінок визначається за знаком зодіаку, що належить жінці, для якої виконується робота:

 • Козерогам, Тельцям, Дівам у вишитому символі відповідає темно-зелений або чорний колір.
 • Овни, Леви і Стрільці повинні бути відзначені коричневим, сірим або жовтим відтінком.
 • Терезам, Водоліям і Близнюкам більше всього підходить волошковий колір.
 • Скорпіонів, Риб та Раків потрібно виділити ніжно-блакитним відтінком.

Орнамент, вишитий на одязі, подарує дівчатам любов і визначить їх подальшу долю. Заміжні жінки отримають можливість бути щасливими у шлюбі і виробляти на світ здорових нащадків. І тих і інших магічний візерунок захистить від пристріту і псування.

2c48d872c03087e22411d2e2c9fcc67f Оберіг Ладинец: значення для жінок словянського хреста Богородиці Лади

Заборони та рекомендації

Дуже часто у вишитих роботах сакральні символи сусідять із зображенням парних знаків або польових квітів. Однак незважаючи на загальну схему орнаменту, Ладинец повинен бути розташований в самому центрі узору.

Щоб вишитий оберіг мав не тільки привабливий вигляд, але й магічну силу, майстриням необхідно дотримуватися простих правил:

 • Робота повинна бути виконана акуратно. Ніяких заплутаних ниток або вузликів не повинно бути видно навіть на виворітній стороні полотна. Для цього досвідчені рукодільниці по закінченні процесу закріплюють кінці ниток особливим чином.
 • Беручись за вишивку, важливо вміти користуватися місячним календарем. Згідно з переказами, стародавні слов’яни вважали, що місячний цикл впливає на всі процеси, що відбуваються на землі. Робота, зроблена на зростаючу місяць, може вплинути на збільшення доходу сім’ї. У той час як щербатий буде діяти у зворотному напрямі.
 • Поєднання відтінків у візерунку мають певний сенс. Зелений колір – символ багатства і удачі. Червоний – уособлює любов і гармонію в сімейному союзі. А поєднання жовтого та оранжевого кольору служить ідеальним захистом від підлості і зради.
 • Крім місячного календаря, в процесі роботи повинні враховуватися і дні жіночого «нездоров’я». У цей період майстриням не можна торкатися до вишивання божественних символів.

Значення жіночого оберега Ладинец посилиться в кілька разів, якщо він виконується не тільки чистими руками, але і з чистими, що йдуть від душі побажаннями добра і здоров’я.

Татуювання зі знаком

Сучасне життя навіть старовинні традиції трансформує в інші форми. Можна довго сперечатися, чи є татуювання з зображенням оберега захисним символом чи це данина моді.

Проте сенс оберега полягає в тому, щоб людина ставилася до нього саме як до сакрального символу, впливає на долю, а не малюнкові, що прикрашає тіло. Знаки, що містять руни, не повинні використовуватися довільно, без всякої потреби.

Якщо вже чаша сумніви на користь переважує татуювання, то робити її повинен кваліфікований майстер. Зображення повинно бути чітким і точно передавати всі тонкощі. Природно, що оберіг на тілі не призначений для загального огляду.

Віра давніх слов’ян в стихії і божества, покровительствующие їм, передалася нащадкам. Амулети, традиційно використовувалися багато століть назад, можуть принести користь і сучасним людям. Потрібно тільки вірити в їхню магічну силу і застосовувати суворо за призначенням.

pinit fg en rect red 28 Оберіг Ладинец: значення для жінок словянського хреста Богородиці Лади

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради