Як випрати синтепонову ковдру в машині і вручну?

Домашня прання синтепонового ковдри — процес, який треба робити грамотно, враховуючи особливості матеріалу. Можливо зробити процес в пральній машині, при умові, що барабан розрахований на вагу від 8-15 кг Ручна процедура проводиться в ванній з допомогою ніг, а не рук. Миючі засоби повинні бути без відбілювачів, а сушка проводиться далеко від нагрівальних приладів в розправленому вигляді. За таким методом перуть і синтепоновую подушку.

kak postirat sinteponovoe odeyalo v mashine i vruchnuyu 12 Як випрати синтепонову ковдру в машині і вручну?

Особливості прання синтепонових виробів

Чим прати?

Синтепон — утеплюючий матеріал для постільних приналежностей, м’який, пухкий, гіпоалергенний. Однак його особливістю є те, що після намокання він втрачає об’єм. Випрати синтепонову ковдру можна в машинці і руками, дотримуючись ряд умов. Звичайні миючі засоби для тканин не підходять, потрібно придбати спеціальний гель для таких виробів. Головне його якість — в ньому немає відбілювачів, які згубні для синтепону.

Прати подушку з синтепону, який вже збився в грудки, бажано, поклавши в барабан кілька тенісних м’ячів.

Як прати?

Прання вручну

Тут є ряд правил, якими керуються для якісної очистки:

kak postirat sinteponovoe odeyalo v mashine i vruchnuyu 13 Як випрати синтепонову ковдру в машині і вручну?Для прання синтепонового ковдри використовують ванну, таким чином воно повністю промокає водою.

  • Замочування синтепонових виробів при ручному пранні не допускається.
  • Для процедури використовується ванна, оскільки в тазику об’ємну річ якісно не промоешь.
  • Варто набрати води стільки, щоб вона покрила ковдра в розкладеному вигляді, і розчинити в ньому спеціальний гель.
  • Виріб розподіляється по дну ванни рівномірно.
  • Безпосередній процес прання відбувається способом перебирання ніг по поверхні протягом півгодини.
  • Виполіскувати слід кілька разів, а по закінченні просто спустити воду з ванни і залишити ковдру там же стікати на 1 годину.
  • Сушити без застосування яких-небудь обігрівачів. Час від часу ковдру струшують і перевертають, щоб швидше висохло, а синтепон рівномірно розподілився.

Прання у машині

По-перше, необхідно перевірити місткість барабана. Якщо в інструкції написано, що він вміщує 3-5 кг, не слід думати, оскільки ковдру легше, значить, можна прати. Намокаючи, синтепон вбирає в себе воду, стаючи неймовірно важким. Відповідно, вага мокрого матеріалу вже значно перевищує допустимий, і техніка ламається. Якщо барабан вміщує від 8 до 15 кг — користуватися пралка можна. По-друге, потрібно перевірити на бирці вироби, можливе машинне прання. Синтепон не витерпить температури води від 40 градусів і агресивних хімічних засобів.

Процес прання складається з декількох прийомів. Насамперед важливо перевірити цілісність самого ковдри, щоб запобігти потраплянню наповнювача в машину. Далі потрібно очистити барабан і кювету для порошку від залишків минулих прань, будь-яких забруднень і засмічень. Користуватися слід тільки спеціальними засобами для миття синтепону. Звичайний порошок не підійде. Режим потрібно встановлювати так, щоб вода була правильною температури, а оборотів було небагато. Жодної автоматичної сушіння і віджимання. Слід по закінченні прання просто відкрити дверцята, а ковдра залишити всередині на 1 годину. Вода сама стече. Синтепон можна прасувати при температурі не вище 110 °C.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради