Народні прикмети на 14 серпня: Медовий Спас, Маковей, Мокрий Макавей

Медовий спас-відзначається 14 серпня і з цим днем пов’язано безліч народних прикмет, звичаїв і обрядів. З цього часу починається Успенський піст, який триває до 28 серпня. Багато хто називає це свято Маковим спасом, бо у цей час ця рослина починає дозрівати.

4021ee83645224816dcbb10a730ac67c Народні прикмети на 14 серпня: Медовий Спас, Маковей, Мокрий Макавей

Звичаї

В цей день в народі прийнято освячувати нові і очищати старі колодязі, а також ходити всім селом на річку або джерела, для освячення проточної води.

Люди купалися самі в цей день в попередньо освяченій воді, і чистили домашню худобу – прикмети стверджували, що це допоможе вилікуватися від хвороб, зніме псування або пристріт. З освячених джерел несли воду додому і регулярно її пили – вона також допомагала зцілитися від різних захворювань.

Люди, що дотримували двотижневий піст, відмовлялися на цей час від дозвільного проведення часу – вони щодня молилися, допомагали бідним, сиротам, вдовам та людям похилого віку.

Обряди з маком

Макові повір’я:

 • В Медовий спас прийнято пекти млинці, пряники або пироги, заправляти їх медом або маком, і пригощати близьких людей.
 • Напередодні 14 серпня дівчата збирали букет з різних квітів, додавали в нього кілька макових головою і освячували у храмі. Потім головки маку висушували і зберігали вдома – це допомагало сім’ї знайти благополуччя, позбутися конфліктів і безсоння.
 • Щоб захистити будинок від нечистої сили і недоброзичливців, поріг посипався зібраним перед святом маком.

Думка экспертаМарина ГончарЦелитель, ясновидящаяСуществует прикмета для успішної торгівлі: необхідно придбати 300 г маку і відразу помістити його в новий носову хустку. Потім він поміщається на прилавок зі словами: «Наступив на мій мак нехай купить весь товар». Кожен день з хустки береться жменю маку і насипається перед входом у торговельну точку.

Ритуали з медом

На мед також робилося безліч ритуалів і змов:

 • Пасічники в цей день збирали перший нектар у новий посуд і освячували в церкві – цим продуктом було прийнято поминати покійних родичів. Також вони підрізали стільники, щоб інші бджоли не тягали продукт.
 • Незаміжні дівчата проводили на освяченому продукті ритуал на швидке заміжжя – цей продуктом малювали хрестик на щоках, носі і підборідді, після чого розпускали косу і говорили: «Як міла всім зоря червона, як міла всім зірка яскрава, як милий бджолі мед, так і вся любов до мене. Амінь».
 • Для примирення свіжозаварений чай додавали 1 ч. л. освяченого меду, і перед вживанням говорили: «Мед остуди разгневавшихся і визволи їх від усіх образ».

Прикмета свідчить, щоб відновити життєві сили, треба було вийти опівдні у двір з банкою свіжого меду і вимовити: «Як мед тане у мене в роті, так нехай мене наповнюють небесні сили. Нехай його солодкість вилікує моє тіло і вилікувати душевні рани».

Прикмети

Народні прикмети на свято 14 серпня:

 • лісові тварини входять у ріки й озера – більше цим влітку купатися не рекомендується;
 • великі ягоди малини – до раннього посіву жита;
 • ясна погода – до урожайному році;
 • виползли з річок на сушу п’явки – до швидкої грозі;
 • яка погода 14 серпня, такою вона буде і 28 серпня;
 • сильний вітер – до сніжної і морозної зими;
 • троянди обсипалися – до швидких холодів.

Щоб нечиста сила не змогла потрапити всередину будинку, господар клав на порозі сокиру, а всі кути житла окуривались чортополохом та кропивою.

Тлумачення снів

Сновидіння на Медовий спас мають безліч тлумачень:

 • побачити комарів – до конфліктів з родичами, які будуть вирішені в короткі терміни;
 • жалкі оси – сильна образа на представницю слабкої статі;
 • безліч мурашок – слід перевірити здоров’я, інакше в недалекому майбутньому на вас чекає сильне погіршення самопочуття.

Прикмета свідчить, якщо уві сні ви побачили, як спливає кров’ю – відбудуться події, які спричинять за собою нервовий зрив.

Обереги й талісмани на Медовий спас

Гарним захисним талісманом для народжених 14 серпня стане корал або флюорит. Захиститися від недоброго ока і набути впевненості у власних силах можна за допомогою персня, прикрашеного зображенням ведмедя.

Невелика фігурка кішки золотистого відтінку захистить свого власника від негативу, спрямованого на розлад у стосунках з родичами, і вбереже від обману з боку близької людини.

Щоб уберегти будинок від людей, що мають недобрі наміри, потрібно слідувати наступній приймете. Наповнити 3 сірникових коробка насінням маку і зав’язати на них червону, жовту і зелену нитку – такий оберіг вішається над входом у житло.

Після Медового спаса починали готувати поля для посадки озимих, а перед початком посіву старий орач повинен був кинути в землю першу жменю насіння – за прикметами це символізувало багатий урожай.

Медовий спас ” 14 серпня багате на обряди та прикмети, і практично не має заборон. Але варто пам’ятати, що їх потрібно дотримуватися з чистими помислами і відкритою душею, інакше вони можуть не спрацювати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради