Як підібрати рослини для живоплоту на дачній ділянці

Створення живоплоту – це досить популярний спосіб озеленення присадибної ділянки. Оскільки в ній використовуються різні рослини, що відрізняються декоративністю і габітусом, вона може служити для різних цілей. Зелена огорожа захищає двір від пилу, заноситься з дороги, приглушує шум, є гарним фоном для квітників. З її допомогою можна відгородити затишне місце відпочинку, зробивши його більш затишним.

Які бувають живі огорожі

Ряд дерев або кущів, посаджених з невеликим інтервалом і утворюють зелену стіну, – це і є жива огорожа. Якщо рослини не підстригаються, то це вільно зростаюча огорожа, а якщо систематично підрізають з метою надати огорожі певну форму, вона класифікується як формована. Також живі огорожі розрізняються по висоті (бувають високі, середні і низькі) і виду використовуваних рослин.

Класифікація за типом рослин:

  • вічнозелені;
  • хвойні;
  • листопадні;
  • квітучі;
  • кучеряве.

Крім цього, бувають колючі живоплоти, створюють суцільну непроникну стіну і захищають ділянку від небажаних відвідувачів.

Рослини для високих захисних посадок

Для створення високих стін (боскетів) застосовуються дерева, легко переносять загущенность посадок. Найбільш витривалим є граб. На ньому формується щільна крона навіть при значному затіненні. Липа також не примхлива щодо тісноти і використовується для формування огороджень висотою 3 м і вище. Інші дерева для живоплотів: берест, ясен, клен польовий, тополя, шовковиця.

В ландшафті присадибних ділянок боскеты зустрічаються досить рідко. В основному їх можна побачити у великих регулярних парках, де об’ємні композиції не створюють дефіцит простору.

Вічнозелені живоплоти

Хвойні рослини найбільш часто використовуються у вічнозелених огорожах, і лідером у цьому відношенні є тис ягідний. З усіх хвойних він виділяється тривалістю життя, тому огорожу виходить довговічне. Недолік тільки у високій вартості посадкового матеріалу.

Туя західна також ідеально підходить для живоплотів. Враховуючи, що вона чудово переносить обрізку, її можна з однаковим успіхом висаджувати в формированных і вільно зростаючих посадках. Це ж можна сказати на адресу ялівцю звичайного і віргінського. Вони мають жорстку колючий хвою, тому огорожу виходить досить колюче.

Вічнозелені листяні рослини використовуються в тій же мірі, що й хвойні. В першу чергу, це самшит. Правда, він росте досить повільно, тому для формування високої огорожі доведеться запастися терпінням. Якщо потрібно виростити огорожа середньої висоти, можна використовувати магонію падуболистную, красиві глянцеві листя якої добре зберігаються при мінусових температурах. Навесні кущі покривається яскравими жовтими суцвіттями, а в другій половині літа з’являються грона ягід блакитного кольору.

Листопадні чагарники для живоплоту

Листяних чагарників багато і вони дуже різноманітні по декоративності і габітусу, тому живоплоти найчастіше створюються саме з них. Серед цього типу рослин є досить поширені і недорогі види. Враховуючи, що для зеленого огорожі потрібно багато посадкового матеріалу, краще використовувати рослинність, властиву конкретного регіону.

Чагарники для формированных огорож

Густообліственние, добре розгалужені рослини з щільною кроною найбільше підходять для формованих огорож. Після обрізки листя швидко наростає і утворює суцільну, не має просвітів стіну. Бірючина звичайна в цьому списку стоїть на першому місці. Шкірясті листки зберігаються на кущах до пізньої осені, а в теплі зими не зовсім опадають. З бирючини можна зробити огорожу будь-якої висоти і ширини, причому, вона не дає розростається кореневої порослі, ускладнює догляд за садом.

Інші листяні рослини, які добре переносять формовку, це сніжноягідник, кизильник, спірея. Хоча дерен криваво-червоний і білий дають більш пухкі «стіни», у масових посадках виглядають досить красиво.

У формованих огорожах чудові хвойні рослини, а саме ялівці і туї. Крона багатьох видів хвойних має правильну форму, завдяки чому їх стрижка набагато спрощується. Часто обрізка зводиться лише до того, щоб підтримувати початкові контури рослин.

Чагарники для вільно зростаючих огорож

Для не формованих огорож вибір ширший. У них висаджуються кущі, застосовувані у створенні стрижених огорож, а також багато інших видів, включаючи красивоцветущие. З найбільш популярних видів можна назвати форсайтию, сніжноягідник, чубушник і бузок. Щоб приховати нижні частини оголених стовбурів, поруч з високорослими видами висаджуються низькі чагарники, наприклад, пузиреплодник, спірея японська, хеномелес або магонія.

Для створення декоративної огорожі застосовуються троянди, гортензії, гібіскуси і рододендрони. Їх присутність змиває кордону між живоплотом і миксбордером, перетворюючи її в розкішний квітник.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради