Значення синіх троянд: до чого їх дарують дівчині

З давніх пір люди висловлювали свої думки й почуття за допомогою мови квітів. При складанні букета значення мала і форма, і кількість бутонів. Однак особлива увага приділялась увазі і відтінку квітів. Вибираючи букет, більшість людей мимоволі придивляються до трояндам, особливо мають незвичайне забарвлення.

4fda5b55211825fce8547d57e4c96930 Значення синіх троянд: до чого їх дарують дівчині

Що означає синя троянда

Традиційні і звичні всім кольору троянди — червоний, білий і жовтий. Проте вже протягом багатьох років уми селекціонерів і ботаніків займає питання про виведення квітки синього забарвлення. Такого відтінків в природі ніколи не існувало. Всі спроби виростити троянду з синіми пелюстками ні до чого не привели.

Але на прилавках квіткових магазинів можна зустріти шляхетні квіти незвичайного забарвлення. Сучасні флористи навчилися отримувати троянди блакитних і синіх тонів. Робиться це шляхом фарбування пелюсток за спеціальною технологією. У воду додають барвники, міняють зовнішній вигляд білих бутонів. При цьому на світло з’являються екземпляри всіх відтінків синього і блакитного.

Квіти з незвичайною забарвленням асоціювалися з особами «блакитної крові», тобто з аристократами і членами монархових родин. Звідси й одне з значень кольорів кольору неба — благородство і великодушність.

Відома й інша символіка. Незвичайна забарвлення благородної «королеви квітів» вважається уособленням таємних бажань і важкодосяжних життєвих цілей.

Троянди з неіснуючими в природі кольором пелюсток можна побачити у сні. Таке сновидіння тлумачиться по-різному:

 • Зрізані самостійно стебла — до болю і печалі.
 • Синій квітка поруч з бутонами червоних відтінків — до страждань, викликаним нерозділеним коханням.
 • Зів’яла квітка або зі зламаним стеблом — невдачі в особистому житті.

510aceac3f6540068d94f89d25ad69cc Значення синіх троянд: до чого їх дарують дівчині

Кому і коли можна піднести в подарунок

Значення подарованого букета, що складається з синіх або небесно-блакитних троянд, не залежить від того, кому зроблений презент. Сенс такої композиції, піднесеної в подарунок, завжди позитивний.

До того ж настільки незвичайний знак уваги вказує на неординарність мислення дарувальника.

Вважається, що троянди синіх тонів можна дарувати:

 • дамі серця;
 • близькому родичу або другу;
 • людині, до якого дарувальник відчуває повагу.

Якщо хлопець зробив такий подарунок дівчині, це свідчить про його трепетне ставлення. Молода людина вважає свою обраницю дивовижною і унікальною особистістю.

Троянди, що вражають оригінальним забарвленням пелюсток, підносять в дар з будь-якого приводу. Це може бути день народження, День святого Валентина, жіночий свято. Допускається дарувати такий букет навіть на Новий рік. Презент можна зробити і без особливого приводу. Такий оригінальний подарунок порадує і підніме настрій.

До чого дарують сині троянди

Квіти з блакитними пелюстками дарують з будь-якого приводу. Значення синьої троянди, піднесеної в якості презенту, — повага, уважне та дбайливе ставлення, любов і прихильність.

Молодій людині необов’язково чекати особливого приводу, щоб зробити такий подарунок своїй коханій. Оригінальний букет, на відміну від червоних троянд, символізує пристрасть і божевільну любов. Такий подарунок можна піднести і колезі і другу:

 • Подарунок зроблений впливової персони — ознака поваги.
 • Якщо букет піднесений близькому родичу або другу, значить, ця людина важливий і дорогий дарувальнику.
 • Якщо одержувач квіткової композиції — кохана, це означає захоплення з боку партнера.

Останнім часом стають популярними весілля, в оформленні яких переважають певні тони, починаючи від прикраси інтер’єру і закінчуючи вбранням гостей і молодят. Якщо домінуюча гамма — синя, то можна піднести нареченій троянди відповідної забарвлення. Це підкреслить весільний наряд і додасть краси церемонії.

e728944c7ba54a7850619b172838aed3 Значення синіх троянд: до чого їх дарують дівчині

Які букети можна скласти

В композиції із синіх троянд важлива не тільки загальна колірна гама, але і кількість бутонів в букеті. Від цього часто залежить і символіка зробленого презенту:

 • Один квітка унікальною забарвлення символізує боязку надію на розвиток відносин. Романтична синя троянда навіть в одному примірнику дивує і привертає погляд.
 • Букет з трьох бутонів говорить про особливі почуття дарувальника. Композиція доречна, якщо хлопець соромиться зізнатися в коханні або не може добитися прихильності від дівчини.
 • Чоловік, який подарував п’ять синіх троянд на першому побаченні, швидше за все, виявиться романтиком і творчою особистістю. Його супутниці точно не доведеться нудьгувати.
 • Букет із семи квіток прийнято дарувати колегам, старшим родичам. Незвичайні і рідкісні сині бутони можна піднести людині творчій професії.
 • Композиція, що включає 9 квіток, підкреслить радість від зустрічі. Такий букет дарують після довгої розлуки або сварки з близькою людиною.

При формуванні квіткових композицій допускається розбавляти синяву примірниками кремових тонів.

Містичний сенс блакитних кольорів

Троянда з бутонами відтінку неба не зустрічається в живій природі. Можливо, тому іноді рослина символізує недосяжні мрії і майже утопічні цілі. Адже для одержання квіток з незвичайною забарвленням людині доводиться докладати додаткових зусиль і витрачати багато часу.

Забобонні люди можуть сприйняти блакитні і сині троянди як натяк на нездатність досягти більшого в житті.

Бутони дивного забарвлення у багатьох народів вважаються знаком великодушності, душевної щедрості та благородства. Крім того, синя «королева квітів» символізує повагу і шанування. Небесно-блакитна композиція — показник дбайливого і трепетного ставлення до людини.

Не варто шукати в подарованому букеті особливий містичний сенс. Швидше за все, дарувальник просто вирішив здивувати таким незвичайним подарунком. Про його трепетне ставлення і щирих почуттях скаже готовність відшукати і придбати рідкісні і дорогі сині квіти.


В природі не зустрічаються з пелюстками троянди відтінку небесної синяви. Проте з розвитком технологій отримання таких примірників стало можливим. Такий букет підносять в дар, коли хочуть здивувати людину. Для людей, які розуміють квіткову символіку, такий презент стане показником відношення і думок дарувальника. Безсумнівно, сині квіти надовго запам’ятаються будь-який, навіть самої примхливої і розпещеною дівчині.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради