Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Одна із поширених народних прикмет — метелик залетів у квартиру — означає позитивні зміни в житті людини. І це незважаючи на неоднозначне ставлення до літаючим красуням. Деякі вважають їх вісниками нещастя. Таке повір’я відноситься головним чином до метеликам з темними крильцями. Але все ж у більшості людей метелики викликають позитивні емоції. Більш того, комахи різних кольорів передвіщають різні позитивні зміни в житті.

88b1b6bfb7548eb5ea0be4ed40aec0a4 Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

До чого метелик залітає в будинок

Люди здавна вірили в прикмети, приділяли увагу «знаменням», предвещавшим погані або хороші події. Метелик ж сприймалася як вісник щастя, символізує зміни на краще. Доброю прикметою вважалося, якщо метелик залітала в будинок. При цьому приділялася увага часу, в яке комаха відвідало людське житло:

 • Ранній візит в ранкові години сприймається як провісник вдалого початку дня. Після такої події людей чекав успіх в роботі, легке вирішення виникаючих протягом дня проблем. І ще це вважалося ознакою фінансового успіху.
 • Якщо метелик влетіла в кімнату у вечірній час, то такий візит обіцяв успіх і щастя в особистому житті.

На переконання людей, поява метелика в приміщенні означає, що гряде спокійна і мирна життя без сварок.

Якщо яскрава гостя влітає у вікно кімнати вагітної жінки, це вірна прикмета, що говорить про швидке народження спадкоємця.

У народі вірили, що крилаті комахи, залітають у будинок, допомагали виконання бажань. Для цього метелика спочатку потихеньку ловили і, тримаючи в долонях, шепотіли заповітні слова. Потім метелика відпускали з упевненістю, що мрія здійсниться.

Тлумачення за видом

Візит метелики в будинок — прикмета, найчастіше пророча позитивні зміни в людському житті. Це стосується і професійної, і особистої сфери. Однак «відтінок» сприятливих змін або прийдешніх нещасть залежить від виду яка пурхає красуні.

У більшості випадків люди раділи, помітивши в оселі літаючу метелика. Але при цьому важливим вважалося звернути увагу на різновид крилатою відвідувачки. Не всі метелики несли благі вісті. Комахи певних видів вважалися небажаними гостями.

З побоюванням сприймалися візити метеликів, чиї крильця пофарбовані в темні відтінки. Яскраві красуні приносили тільки радість і очікування позитивних змін.

Кропив’янка

Метелик з крильцями оранжевого відтінку, прикрашені візерунком з чорних і білих смуг. Згідно з народною прикметою, якщо метелик-кропив’янка залітає в квартиру, то мешканців чекає щастя, удача у всьому і радісне життя. Таких людей часто називають щасливцями, тому що після візиту крилатою гості успіх починає супроводжувати щасливчика всюди.

Відвідування кропив’янкою людського житла — «грошова» прикмета, що означає успіх в професійній сфері і отримання фінансового прибутку.

60b09585b55668da0243573b8ce7e43e Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Шоколадниця

Темна шоколадниця — виключення з правил. Такий метелик спростовує поширену народну прикмету про щастя. Якщо темнокрылая метелик прилетіла в житло людини, то це віщує нещастя. Можливо, люди, які проживають у квартирі, отримають неприємні вісті.

В здатність шоколадниц передбачати невдачі і біди ще вірили жителі Русі. Але наші предки знали спосіб «боротьби зі злом». Якщо будинок залітав темний метелик, його обережно ловили і випускали з вікна. При цьому говорили: «З чим прилетіла, з тим і відлітай».

7e869f9d50e8c423561155e6bb0a3c59 Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Нічна

Ще один вісник нещастя. У народі крилата нічна красуня ототожнювалася з душею померлого, яка не потрапила на небеса і мучиться, перебуваючи між небом і землею.

Люди вірили, що якщо така метелик залетів у вікно, то це віщує біду. Згідно приймете, візит нічний відвідувачки пророкував смерть когось із членів сім’ї або близьких родичів. Також це сприймалося як попередження про прийдешні неприємності або про одержання дурних звісток.

9b1a45a987d15f20c109320f78308fe8 Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Павичеве око

Крилата комаха — метелик павичеве око — характеризується темним забарвленням нижньої частини крилець. Візит цієї гості також не віщував нічого доброго. Люди вірили, що комаха, в народі зване павиним оком, несе на своїх крильцях проблеми і нещастя.

У разі візиту такого метелика люди намагалися звертати увагу на його поведінку. І якщо вісник бід швидко вилітав назад, то це означало легке рішення прийдешніх труднощів. В іншому ж випадку метелика намагалися зловити і випустити у вікно.

102379281d256d6455c7f28bafff0a65 Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Прикмети про метеликів різних кольорів

Відомі народні прикмети про метеликів віщують щастя і успіх в житті. Від кольору комахи залежить, в якій саме сфері чекати добра і удачі:

 • Строкатий метелик несе удачу в сімейному житті. Якщо така метелик влітає в кімнату до холостого хлопцю або незаміжньої дівчини, то це означає швидку зустріч вірного супутника життя.
 • Чим яскравіше крила комахи, тим більший успіх і везіння чекають господаря оселі.
 • Бліді метелики пророкують швидкий, але короткочасний зліт у фінансовій і професійній сфері.
 • Залетевшая вранці у вікно красуня з зеленими крильцями обіцяє щастя й удачу. Крім того, це віщує прибутковий у фінансовому плані день.
 • Метелик з крильцями червоних відтінків (червоного, малинового, яскравого рожевого забарвлення) вважається сприятливою ознакою, що означає успіх в особистому житті. Це — майбутнє побачення, залицяння та проведення приємного вечора в романтичній обстановці.
 • Влетіла у вікно метелик блакитного кольору сприймається як добра прикмета, яка обіцяє вирішення складних ситуацій та настання гармонії в житті.

Якого розміру було комаха

У більшості випадків яскраві комахи несуть щастя і удачу в житті. Тому що залетів в будинок метелик часто викликає радість і очікування майбутніх позитивних змін. Звичайно, при цьому люди звертали увагу не тільки на колір нежданого гостя. Має значення і розмір комахи, впорхнувшего в квартиру.

Метелик, що відрізняється великими габаритами, приносить багато благ і позитивних подій в життя господарів будинку. Дрібні метелики хоч і сприймалися як вісник удачі, несли короткочасне везіння і щастя.

Розмір крилатих візитерів темного кольору сприймався так само. Маленькі метелики пророкували тимчасові неприємності, в той час як відвідувачки з великими розмірами вважалися дуже поганим знаком, що означає, як правило, серйозні втрати.

Метелик сів на людину: прикмети

Влітає у вікно комаха яскравих відтінків — добра прикмета і ознака скорого щастя і успіху. Особливо сприятливою ознакою вважалося, якщо метелик кружляв над людиною або сідав, наприклад, на руку або на голову. При цьому приділялася увага того, на яку саме частину тіла опускався нежданий відвідувач:

 • Влетевшее у вікно яскраве комаха почав кружляти над головою людини — позитивна прикмета, що означає швидкі зміни на краще.
 • Якщо крилате створіння, потрапивши в приміщення, сідає на кімнатні квіти, людей, які проживають у квартирі, чекає спокійне і мирне існування.
 • Запорхнувшая у вікно метелик сів на праву руку — прикмета, що говорить про швидке візит старого друга або знайомого. Той же сенс у повір’я про крилатою гості, приземлилася на плече.
 • Якщо метелик залетів у вікно і приземлився на ліве плече або руку, грядуть нові знайомства та зустрічі, найчастіше сприятливі.
 • Метелик, сівши на ніс, щоки або лоб, обіцяє довге щасливе життя.
 • Швидке подорож чекає тих, кому комаха село на ногу або голову. Швидше за все, поїздка буде з приємного приводу і принесе задоволення.
 • Метелик, який сидить на спині, підказує про те, що у людини є вороги, які творять темні справи у нього за спиною.
 • Молодим дівчатам і жінкам не варто проганяти метелика, сіла на живіт. Для незаміжніх дівчат це прикмета, що означає пропозицію руки і серця найближчим часом. Вагітним цей знак обіцяє легкі і безпроблемні пологи, а тим, хто нещодавно заміжня, — швидку вагітність.

e1d6c614b8b9841c821517f4a1e1b80a Метелик залетіла в будинок або квартиру – прикмети і забобони

Комаха б’ється у вікно

Прекрасні літаючі створення можуть не тільки запорхнуть у відкрите вікно, несучи людям добрі звістки і попередження про неприємності. Часто метелики просто б’ються об скло, не намагаючись потрапити в приміщення. Наші предки вважали таку поведінку поганим знаком.

Якщо метелик, що б’ється об скло, це означає прийдешні неприємності у відносинах між людьми, а точніше:

 • розлад в сім’ї;
 • сварка з друзями;
 • проблеми між коханими.

Однак у поганою прикметою намагалися знаходити і позитивні сторони.

Вважалося, що яскрава красуня перебувала за вікном, а не в приміщенні, тому неприємності пройдуть з мінімальними збитками». Можливо, так наші предки намагалися підбадьорити самих себе.

Метелик восени або взимку: що обіцяють прикмети

Літаюче створення з крильцями яскравих кольорів — не зимовий комаха. У холодну погоду метелики воліють перебувати в теплому місці, в укритті. Тому пізньої осені та взимку метелики залітають в квартиру нечасто.

З появою в будинку крилатою відвідувачки в невластивий час пов’язані народні прикмети:

 • у вікно незаміжньої дівчини залетів метелик — ознака швидкого візиту сватів і подальшої весілля;
 • опинилася в будинку взимку і перелітає по кімнаті гостя — прикмета, яка обіцяє щасливе життя, повне достатку;
 • метелик, що сів на стіну — отримання звістки від родичів.

Незважаючи на те, що візити крилатих комах в холодну пору року — подія нетипове, наші предки не вважали це поганою прикметою. Навпаки, побачити яскраву відвідувачку в своєму житлі означало прийдешні радісні події, що стосувалися відносин в сім’ї та з друзями.

Прикмети, пов’язані з яскравими крилатими комахами, можуть бути хорошими і поганими. Однак, побачивши темну метелика у себе в квартирі, не варто відразу думати про погане. Адже чим менше людина вірить в погані прикмети, тим менше ймовірності, що негативна подія відбудеться. А переконаність у гарному ще більше притягує щастя і удачу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради