Як прати краватка в домашніх умовах: підготовка

Деякі речі вимагають делікатного ставлення. Випрати краватка в домашніх умовах і не зіпсувати зовнішній вигляд цього елемента ділового костюма можливо. Проте варто пам’ятати, що аксесуар вимагає дбайливого очищення, яке проводиться в кілька етапів. Перш ніж приступити безпосередньо до основної чищенні, матеріал потрібно підготувати, вирішити питання про необхідність попереднього замочування, вибрати миючий засіб і спосіб чищення. При недотриманні правил прання і сушіння дорога матерія втратить привабливий зовнішній вигляд і стане непридатною до шкарпетці.

kak stirat galstuk v domashnikh usloviyakh: podgotovka45 Як прати краватка в домашніх умовах: підготовка

Підготовка

Чоловічі краватки на гумці з синтетики можна прати без попередньої підготовки. Щоб правильно почистити річ з натуральних матеріалів при підготовці враховують такі нюанси:

  • Перед пранням уважно вивчити етикетку з рекомендаціями виробника. Якщо її немає враховують тип тканини.
  • При наявності маленької цятки, не потрібно прати всі виріб. Це призведе до зносу матеріалу.
  • Линяющий аксесуар прати тільки вручну при низьких температурах.
  • Для прання краваток варто вибирати тільки миючі у вигляді гелів. Кристали порошку пошкоджують волокна матерії.
  • Попереднє замочування потрібно у випадку в’їдається, стійкою бруду.

Як прати?

Пральна машинка

 Як прати краватка в домашніх умовах: підготовкаДорогі ділові аксесуари не рекомендується піддавати автоматичного прання.

Сучасні домогосподарки мають звичку піддавати речі машинному пранні. Що стосується краватки такі маніпуляції проводять тільки з недорогими синтетичними тканинами, які найчастіше використовують для виготовлення товарів для школярів. Для цих цілей в пральній машині використовують делікатний режим. Більшість матеріалів, з яких шиють ділові аксесуари, цей спосіб не сприймають. Особливо це стосується шовку. Грубе механічне вплив на нього призведе до зламів і пошкоджень волокон, зіпсує колір виробу.

Ручне прання

Стандартні забруднення застирывают вручну без замочування. Таким способом можна вивести свіжі плями від соуса, помади, кава, чорнила. Щоб позбутися від забруднень, досить приготувати мильний розчин. Для цього в 500 мл води з температурою не вище 30 градусів, слід розвести 50 мл рідкого мила. При необхідності — прати краватка в мильному розчині щіточкою з м’яким ворсом. Після очищення воду злити, а аксесуар сполоснути. Шовк прополоскати поетапно, краще 3 рази, поступово зменшуючи температуру.

Для того щоб кольори речі не зблякли, можна додавати у мильний розчин 1 ложку кухонної солі. Краватки з будь-якого матеріалу віджиманню не підлягають. Після прання виріб слід обтрусити від зайвої вологи. Якщо краватка виготовлений з дорогих матеріалів і виробник забороняє очищення необхідно скористатися послугами хімчистки.

Чим прати?

kak stirat galstuk v domashnikh usloviyakh: podgotovka47 Як прати краватка в домашніх умовах: підготовкаДля кожного типу плям існує відповідний метод очищення.

Щоб почистити локальні забруднення, рекомендовано використовувати кошти, що описані в таблиці:

Речовина Вид плями Особливості
Кухонна сіль Вино, жир Засипати забруднення відразу після його появи
Через 20 хвилин відіпрати в розчині мила
Гліцерин і винний спирт Засохлі плями вина Змішати в рівних частинах і нанести локально за допомогою ватного тампона
Через 2 години випрати вручну
Перекис водню Свіжа кров Нанести ватою
Через 15 хвилин запрати в крижаній воді
Нашатирний спирт Кров Промокнути ватною кулькою, змоченим в спирті
Прати вручну при температурі 10-20 градусів
Лимонна кислота Чорнило Можна використовувати сік лимона або розвести 1 ложку порошку в склянці води
Витримувати більше 15 хвилин заборонено, так як кислота зіпсує тканину

Спеціальні засоби для виведення плям широко представлені на ринку. Найбільш популярні запропоновані в таблиці:

Засіб Особливості
Vanish Засіб представлено у вигляді гелю і порошку
Вимагає попереднього замочування
Lion Гелевий універсальний плямовивідник для будь-якого типу тканини
Udalix U-MAX Має вигляд порошку, спрею і олівця
Підходить для виведення свіжих плям без прання

Перед застосуванням будь-якого засобу для чищення необхідно нанести невелику кількість на матеріал з задньої сторони аксесуара, щоб спрогнозувати реакцію матеріалу на очищувач.

Як сушити і прасувати річ?

kak stirat galstuk v domashnikh usloviyakh: podgotovka48 Як прати краватка в домашніх умовах: підготовкаПісля чищення вироби розташовують у місці з гарним повітрообміном, але без сонця.

Під час сушіння можна припустити кілька помилок, які здатні вплинути на зовнішній вигляд виробу. Віджимати аксесуар не можна, а можна обтрусити і повісити сушитися на відкритому повітрі або в добре вентильованому приміщенні, наприклад, на балконі. Доступ прямих сонячних променів обмежити, так як вони псують структуру і колір тканини. Якщо немає можливості розвісити досить розкласти краватку на аркуш паперу на горизонтальній поверхні. Важливо не зім’яти його після чищення, так як такі злами неможливо розгладити.

Якщо виробник дозволяє погладити річ, то зробити це можна кількома способами:

  • З допомогою пара спеціального парогенератора.
  • Праскою на низькому температурному і делікатному режимі через вологу ганчірку.
  • Розвісити в наповненій парою ванній.

Щоб річ виглядала краще, її можна накрохмалити. Така краватка добре тримає форму. Для цього в 3 літрах води розводять 3 ложки картопляного крохмалю. Полощуть, а потім висушують згідно з правилами. Зберігати аксесуар краще в спеціальному чохлі або футлярі. Щоб уникнути заломів і не пом’яти тканину можна згорнути виріб в трубочку, так як при звичайному зберіганні в шафі на нього осідає пил.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради