Народні прикмети на 10 грудня (День ікони Божої Матері “Знамення”) – звичаї, приказки, іменини

dbe0763b40d87f2eae175a841b94bae4 Народні прикмети на 10 грудня (День ікони Божої Матері Знамення) – звичаї, приказки, іменини

Звичай відзначати 10 грудня церковне свято Знамення Пресвятої Богородиці пов’язаний з прикметами, які люди запам’ятовували ще з давніх часів. У цей день православні шанують і моляться іконі Богоматері «Знамення», а в храмах правляться святкові служби.

Основоположником церковного торжества став новгородський архієпископ Ілія після перемоги Великого Новгорода над суздальськими князями (1170 рік). Існує легенда, що місто був захищений молитвами жителів до ікони Пресвятої Богородиці «Знамення».

В заступництві образу Богородиці потребують для захисту від стихійного лиха чи війни. Божий лик допомагає знайти загублені речі, знайти сімейне взаєморозуміння або зцілити хворобу. До її заступництву волають, вирушаючи в далеку дорогу. Їй моляться бездітні жінки, щоб знайти щастя материнства.

До того ж це день, завершальний декаду першого зимового місяця. Тому 10 грудня на церковне свято Знамення за прикметами християни визначають погоду на майбутню зиму.

За народним календарем 10 грудня відзначають свято християнського подвижника преподобного Романа Антіохійського. За життя святий зцілював людей від хвороб і благословляв жінок на народження дітей.

9d5454270141062ae4518e7f5d373ae5 Народні прикмети на 10 грудня (День ікони Божої Матері Знамення) – звичаї, приказки, іменини

Звичаї

Якщо 10 грудня на вулиці тепло, за християнським звичаєм не можна фізично працювати. У свято Ознаки віруючі уникають в’язання, шиття, будівництва та ремонтних робіт. Вважається, що виконуються на Знамення фізичною працею можна тепло закрити, і тоді загине озимий урожай.

Рибалки з 10 грудня не ходять на промисел. Після Знамення риба ховається або йде вглиб, тому рибалка вважається безрезультатною.

Після Знамення в лісі лосі починають скидати старі роги, а ведмідь впадає у сплячку.

Прикмети і приказки Знамення

Народні прикмети на 10 грудня перевірені часом, тому християни в них вірять і сьогодні.

  • якщо стати обличчям на північ на світанку, разом з вітром підуть печалі і негаразди;
  • якщо яскраво світять зірки – буде морозно, якщо зірки тьмяні – чекай відлиги;
  • з труби дим стовпом – до морозів, дим стелиться низом – до відлиги;
  • зоря наливається багряним кольором – будуть сильні вітри;
  • худобу фиркає і сопе – до морознім дня;
  • якщо побачити в лісі плямистого зайця – чекати відлиги;
  • скіпки тріщать і багато від них нагару – до холоду;
  • горобці дружно цвірінькають і чути сильний шум лісу – до тепла;
  • якщо з лунки витягнути щуку з ікрою – в квітні будуть дощі.

Іменини 10 грудня

Народжені 10 грудня відрізняються життєвою стійкістю і міцним характером. Це вольові і самостійні люди з твердими переконаннями і сильними фізичними даними. Талісманом їм підходить камінь аметист, дає можливість пізнати внутрішній світ і розвинути творчі здібності.

Також 10 грудня день ангела святкують ті, кому при хрещенні дали імена Данило, Андрій, Олексій, Володимир, Дмитро, Микола і Роман. День позначає іменини у дівчаток, хрещених ім’ям Текля.

Свято Пресвятої Діви Богородиці шануємо не тільки старообрядцями. Будучи місцевовшановуваних, з XVI століття щорічне поклоніння образу Богородиці «Знамення» стає загальноросійським торжеством.

pinit fg en rect red 28 Народні прикмети на 10 грудня (День ікони Божої Матері Знамення) – звичаї, приказки, іменини

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради