Чи можна дарувати хустки: носові, на голову або шию, що робити з подарунком

Останнім часом стало популярним дарувати хустки. Ця річ використовується для різних цілей, в тому числі і в якості аксесуару. Багато людей намагаються вибрати оригінальний подарунок, не надто замислюючись про те, чи можна взагалі дарувати хустки. Між тим в народі відомо безліч забобонів, згідно з якими такі дії не вважаються сприятливою ознакою.

1f140126b9ac849cc330062cd67cba47 Чи можна дарувати хустки: носові, на голову або шию, що робити з подарунком

Чи можна дарувати носові хустки в подарунок

Хустка — предмет, який є в гардеробі кожної людини. Шийні і головні аксесуари дозволяють урізноманітнити образ. У зв’язку зі зростаючою популярністю, ці вироби стали прекрасним варіантом для подарунка. Причому в якості презенту підносяться не тільки шалі або хустки для голови. Часто дарують і маленькі носові хусточки.

На думку езотериків, кожен предмет володіє магічною силою і несе певне значення. У багатьох світових культурах хустку не сприймається як річ, що приносить удачу і благо. Наприклад, в нашій країні часто роздають носові хусточки на похорон, так що вони ніяк не можуть асоціюватися з позитивом. Можливо, тому дарувати такі вироби не прийнято. Це вважається поганою прикметою.

У той же час дарувати шалі та хустки для покриття голови не забороняється. Враховуючи різноманітність сучасних аксесуарів, такий виріб може стати оригінальним презентом, який принесе радість і запам’ятається надовго.

Чому не можна дарувати носові хустки

У нашій культурі не прийнято дарувати носові хустки з якихось урочистих випадках. Такі дії сприймаються негативно і вважаються несприятливою ознакою:

 • якщо хустинку дарують нареченим, то шлюб не триватиме довго;
 • презент отримано дівчиною від коханого — до розставання;
 • тим, хто постійно носить виріб при собі, загрожують нещастя і невдачі.

За народним повір’ями краще відмовитися від подарованого носової хустки. Безневинний на вигляд подарунок принесе тільки сльози і печалі. Причому така думка побутує у багатьох світових культурах.

Знаменита провидиця Ванга говорила: «Подарований носовичок брати — незабаром сльози витирати». Цієї точки зору дотримуються і прихильники стародавнього китайського вчення фен-шуй. Вони стверджують, що разом з преподносимым в дар носовою хустинкою передаються всі біди, хвороби і сльози того, хто цю річ дарує.

На ситцеве весілля часто дарують текстильні вироби. Але не варто вибирати в якості презенту носові хустки, навіть самі дорогі і вишукані. Такий дар може негативно вплинути на стосунки подружжя. Ця ж ознака поширюється і на святкування заручин.

Хусточку може принести нещастя не тільки обдаровуваному, але і дарувальнику. Якщо вірити прикметам, незаміжня дівчина, зробила такий подарунок, може назавжди залишитися самотньою.

Чоловікові

Деякі люди вважають, що цілком допустимо подарувати чоловікам носові хустки з нагоди будь-якого торжества (як доповнення до основного подарунка) або просто в якості скромного презенту. Однак не кожен замислюється про те, що така невинна річ може стати причиною невдач і проблем в житті обдаровуваного людини. Народні прикмети не обіцяють нічого хорошого чоловіка, якого «ощасливили» подібним чином.

Вважається, що якщо хустинку подарований дружиною або подругою, то в майбутньому очікується розрив відносин. Такий презент, зроблений жінкою своєму партнеру, сприймається, як бажання розлучитися з хлопцем.

229ad3f23feb06aabba8d261e0c2228f Чи можна дарувати хустки: носові, на голову або шию, що робити з подарунком

Подарований чоловікові хусточку часто притягує невдачі у професійному житті. Це може проявитися погіршенням відносин з колегами, кар’єрним спадом.

На Кавказі, навпаки, носові хусточки, подаровані представнику сильної статі, зовсім не сприймаються як негативний знак. Вважається, що таким чином чоловік усуває з життя неприємності і невдачі.

Жінки

Часто носові хустки дарують жінці. Однак і тут народні прикмети не обіцяють нічого хорошого. Піднесена в дар штучка притягне в життя представниці прекрасної статі події, які стануть причиною сліз і смутку.

Вважається, що даму, яка отримала в подарунок носовичок, чекають невдачі і розчарування в особистому житті:

 • У заміжньої жінки почнуться конфлікти в сім’ї. Постійні сварки і напружена атмосфера можуть спровокувати розлучення з чоловіком.
 • Дівчина, що має коханого, помітить зміни у відносинах (причому не в кращу сторону). Результатом стане розрив з коханою людиною.

Незаміжнім дівчатам не можна приймати в подарунок носову хустинку. Крім того, вони не повинні робити такі презенти. В іншому випадку ця дама ризикує так і не знайти супутника життя і залишитися самотньою.

Чи можна дарувати на день народження

Зрозуміло, звичайні носові хустки не дарують на день народження. Але головні і шийні моделі, брендові шовкові хустинки з іменною монограмою можуть стати прекрасним подарунком. Бажано враховувати інтереси і смаки іменинника. Не кожен по достоїнству оцінить невеликий аксесуар, навіть якщо за нього заплатили велику суму.

Зараз хустки різних розмірів дарують по будь-якому випадку, в тому числі і на день народження. Однак народні повір’я закликають проявляти обережність при виборі подарунка. Наприклад, носові хусточки дарувати на свято небажано. Це вважається несприятливим знаком. Причому заборона стосується осіб обох статей. До того ж дарувати носову хустинку — поганий тон, особливо якщо мова йде про колег або начальства. Виняток — дорогі вироби ручної роботи, піднесені цінителю.

Що ж стосується головних і шийних хусток, то тут обмежень немає. Єдине, про що потрібно пам’ятати, бажано дарувати оригінальну, яскраву або навіть ексклюзивну річ. Тоді обдаровуваний неодмінно зрадіє подарунку, а людина, її той, хто припідносить, залишиться в пам’яті.

095051e37abc138eab44af77ebd0ff41 Чи можна дарувати хустки: носові, на голову або шию, що робити з подарунком

Головні хустки і шарфи можна дарувати

Народні забобони забороняють підносити в дар носові хусточки. Аксесуари на шию і голову можна дарувати жінці. Декоративні хустки презентують чоловікам в комплекті з краваткою.

Коли жінці дарують витончений аксесуар, це не сприймається як негативний знак. Навпаки, презент приносить позитивні емоції.

У народі немає забобонів, що забороняють дарувати шийні або головні хустки і тонкі шовкові шарфи. Такі вироби залишаються одним з найкращих подарунків представниці прекрасної статі. Не варто вибирати моделі чорного кольору. Це асоціюється з траурною пов’язкою і може бути неправильно інтерпретовано.

Деякі езотерики не радять приймати шийні хустки від малознайомих людей. Вважається, що такий виріб «прив’язує» людини до дарувальника. Безнадійно закохана дівчина може провести над хусткою магічний ритуал, здатний приворожити бажаного хлопця.

Для чого хлопці дарують хустки на Кавказі

Більшість жителів Кавказу сповідують іслам. Для прихильників цієї релігії хустку вважається обов’язковою частиною жіночого одягу. У Середні століття в кавказьких країнах це виріб сприймалося як дуже дорогий презент. Таке ставлення дійшло і до наших днів. Хустку на голову — обов’язкова частина подарунків нареченій. Цей аксесуар, як правило, подається дівчині родичами нареченого.

У свідомості жителів Кавказу платок пов’язаний з містикою і магією. Вважається, що подароване на весілля виріб з тканини відводить біди від нової сім’ї. Якщо вірити інший давньою прикметою, конфлікт між чоловіками припиняється, якщо жінка кидає між ними хустку.

Особливо цінуються в кавказьких країнах великі вироби з багатою вишивкою. Такі презенти підносяться близьким родичам або друзям і служать доказом поваги і вшанування.

Особливості вибору подарунка

Останнім часом хустки все більше входять в моду і стають відмінним варіантом для подарунка. Однак не всяка річ з тканини підходить на роль презенту. Носові хустинки не дарують, це вважається несприятливою ознакою. Крім того, це не найкращий варіант з-за скромної вартості. На тонкі шийні і головні хустки, з успіхом замінюють шарфи, заборона не поширюється.

Кожна жінка рада отримати в подарунок витончений хустинку, який урізноманітнює гардероб. Щоб піднесена з нагоди урочистого або без особливого приводу штучка обрадувала людини, при виборі потрібно дотримуватися ряду рекомендацій:

 • Дарувати головні або шийні хустки допустимо і молодим дівчатам, і зрілим жінкам.
 • При виборі варто віддавати перевагу яскравим аксесуарам.
 • Витончений подарунок — шовкові хустки на голову або шию.
 • Дарувати можна і авторський виріб, яке вважається ексклюзивним і вже точно виділить володарку аксесуара з натовпу.
 • Перед тим, як дарувати витончену річ, варто подбати про підходящої упаковці.

879bfdc72bc0de0e339ab1c79ee45547 Чи можна дарувати хустки: носові, на голову або шию, що робити з подарунком

Що робити, якщо подарували

Забобонні люди переконані в тому, що носові хустки приносять біди і сльози. Проте не всі вірять у прикмети і часто підносять в дар саме такі речі. Навіть якщо людина не вірить у народні передбачення, скромний презент у вигляді носовичка навряд чи обрадує.

Можливо, в забобони і криється частка істини. Та й до того ж езотерики хором стверджують, що брати хусточки — значить, залучати у власну життя сльози. Але іноді такий виріб підносять в дар, а відмовитися немає можливості. Тоді можна застосувати народні методи нейтралізації негативу:

 1. Потримати хустку в чашу з холодною водою, куди також міститься прикраса зі срібла. Після цього виріб необхідно прополоскати і висушити за допомогою праски.
 2. Потрібно подрібнити листочки свіжої м’яти. Залити отриману траву водою і окропити хустинку, читаючи при цьому змову.

Для нейтралізації негативу також радять відкупитися від дарувальника — при прийнятті подарунка треба дати пару монет натомість. Таким чином річ як би купується для себе, а в цьому нічого поганого немає.

Дарувати шийні або головні хустки дозволяється, це не сприймається як негативний знак. Однак забобонні люди можуть відкупитися від такого дару. У нижній частині виробу (там, де не кидається в очі) можна вишити маленький хрестик.

Хустки — популярні і доступні за ціною вироби з тканини. Такі речі дарують за будь-якої нагоди. Забобонна людина підносить в дар хусточки, не замислюючись про значення предмета. Але люди, які вірять у прикмети, навряд чи зрадіють такому подарунку, навіть зробленому від чистого серця. Щоб не образити того, хто дарує штучку, при прийнятті презенту можна дотримати необхідні народні ритуали, а вже потім вирішувати, як вчинити з подарунком.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради