Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Нічник — для більшості людей незамінний атрибут спальної кімнати. Причини для його придбання різноманітні: бажання почитати перед сном, необхідність вночі відповісти на телефонний дзвінок, підійти до плакав дитині, подивитися час і т. д. В цих ситуаціях використовувати загальне освітлення незручно, а часто і просто неприйнятно (яскраве світло на деяких діє як будильник).

І, звичайно ж, хочеться, щоб у світлий час доби дизайн каганця не вибивався із загального інтер’єру спальні, а гармонійно вписувався в нього, доповнюючи і перетворюючи приміщення.

09e8cc43a3d6619fc113a568dbdab12f Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Вимоги до ночникам

Даний вид освітлювальних приладів припускає наявність деяких критеріїв, яким він повинен відповідати.

До них відносяться:

 • безпека у використанні;
 • надійність;
 • м’який приглушене світло;
 • естетичність і відповідність загального інтер’єру.

Вимоги безпеки застосовуються до електричної ланцюга (ізольований шнур і вилка, надійна система кріплення патрона), так і до плафону нічника.

З яких матеріалів виготовляються

Матеріали, використовувані при виробництві нічних світильників, можуть бути найрізноманітнішими: основа виготовляється зі сталі, дерева, пластику, а плафон найчастіше — зі скла, металу, тканини.

Головна умова — щоб матеріал не був легко воспламеняемым. Він не повинен сильно перегріватися, так як у випадку перегріву можливий розкол плафона і навіть його вибух. Оргскло — найкращий матеріал для виготовлення плафонів.

Види каганців

Асортимент цієї продукції на ринку дуже великий — можна придбати нічник виробництва брендових компаній, великих масових виробників або маленьких дизайнерських студій. Великі й мініатюрні, класичні та екстравагантні — знайдуться моделі, які відповідають запитам навіть самого прискіпливого покупця.

51890faf3787be4887addd7330557871 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Щоб в цьому різноманітті правильно зробити вибір, необхідно вирішити, для яких цілей купується нічник, визначити ступінь відповідності інтер’єру, а далі виходити з власних уподобань. Розглянемо більш детально існуючі моделі каганців.

Настільний

Встановлюється, як правило, на приліжкову тумбу. Краще придбати два однакових і поставити по різних сторонах ліжка — так буде виглядати більш ефектно. Найчастіше такі світильники випускаються з плафоном «ліхтариком», спрямованих в стелю – так світло розсіюється і стає більш м’яким. Настільна лампа також може служити нічним освітлювальним приладом, але деякі її види не дуже підходять для цієї мети.

70f9bff496812994eedcf78e2291a077 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Надкроватный

До надкроватним ночникам відносяться бра та інші лампи, що кріпляться до стіни біля спального місця. Добре вписуються в інтер’єр маленької спальні.

89b93aa82791f74e6667cc5b509785f1 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Підлоговий

Нічний світильник для спальні, встановлюється на підлозі біля ліжка, може стати цікавим дизайнерським рішенням. Єдиний недолік — класичні підлогові лампи досить громіздкі, але якщо розміри спальні дозволяють, то варто задуматися про придбання такої лампи.

Сучасний ж дизайн такого освітлювального приладу допускає його встановлення і в порівняно невеликих приміщеннях — випускаються моделі більш компактні, абажур має витягнуту вгору конусоподібну форму.

7c6a1bbcc9ae274560ae2ca08b15cafe Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Цікавий варіант підлогового (настінного) нічника — підсвічування знизу або в середині стіни, прикрита обробним матеріалом. Таким же способом можна підсвітити ліжковий подіум.

8ccaf2f89c739d4cdf622785422338fe Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Нічник-годинник

Назва говорить сама за себе. Прекрасна з точки зору функціоналу модель, що поєднує в собі приглушений щільним плафоном світло і електронні годинники.

4acb3a5fda9d6309841bada2a66b9910 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

На прищіпці

Головна їх перевага — мобільність. Такі моделі в основі мають пристрій-прищіпку, з допомогою якої можна зафіксувати лампу в тій зоні, де освітлення потрібно на даний момент.

35be34c6866de379d9dc56ce3d2174ba Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Лампа з абажуром

Класичний варіант такої лампи складається з ніжки-основи і абажура. Підстава буває тонким, товстим, бочкоподібним, різьбленим, фігурним і т. д. Форма абажура теж різноманітна: усічений конус, куполоподібна, кубічна та ін. Обидві складові мають бути виконані з матеріалів, що відповідають нормам безпеки.

2fa2ed56c522fd8b87257c8f3c24569c Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Каганець і зволожувач

Незамінна модель нічний підсвічування для приміщень зі зниженою вологістю. Занадто сухе повітря в спальні ускладнює дихальний процес, що, природно, не сприяє хорошому сну. Освітлювальний прилад з зволожувачем виправить цю ситуацію, зробить відпочинок більш приємним і спокійним. Найчастіше такі нічні світильники купуються для дитячої спальні.

8a774c470794db878f036876971a63a6 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Світильники підвіси і з пультом управління

По суті, світильник-підвіс мало чим відрізняється від звичайної люстри — він так само кріпиться на стелі. Основною відмінністю є кількість — підвіси, виконані в одному стилі, розміщують або в різних місцях по стелі, або симетрично над узголів’ям ліжка.

Багато сучасні моделі освітлювальних приладів включаються і вимикаються простим натисненням кнопки на пульті. Таке управління освітленням в будинку напевно порадує любителів повалятися в ліжку.

e4515c4e30971cf7d085220c690cddd5 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Автономний

Він не вимагає підключення до електромережі, що дозволяє не тільки ігнорувати положення розеток в кімнаті і вільно переставляти його з місця на місце, але і економити на електроенергії. Найчастіше автономний світильник працює на батарейках, але зустрічаються і моделі з накопичувальними пластинами — днем їх потрібно поставити на сонце для поповнення запасу енергії.

c5c173416b926ff9f0000c79ffe9f4b5 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

З датчиком руху і сенсорні

Освітлювальний пристрій з датчиком руху дуже зручно — воно дозволяє не турбуватися натисканням будь-якої кнопки, а включиться самостійно, вловивши навіть помах руки. При купівлі такого світильника важливо правильно встановити його, щоб не довелося прокидатися від включення світла при кожному повороті на інший бік. Він краще всього підійде для передпокою і коридору, особливо, коли в будинку є маленькі діти.

Сенсорний нічник включається методом простого прикладання до нього долоні.

9be2ee484e0ac74b56a31fcf0b2d9227 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Розумний нічник

Технології не стоять на місці, і «розумний» нічник — тому підтвердження. Його можна підключити до телефону або гаджету і таким чином виробляти необхідну регулювання яскравості освітлення або його кольору, налаштувати час включення і виключення.

cf4a1dd638e690a6fe464db06a5acc86 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Світильники у вигляді рамки з фотографіями

Така модель світильника буде чудово виглядати в будь-якій спальні. Вдень нічник виглядає як звичайна об’ємна рамка з фотографією, а в темряві — підсвічується зсередини однією або кількома лампочками. Таку оригінальну річ цілком можна зробити самостійно, взявши за основу свої кращі або пам’ятні фотографії.

127a1fb65e4e1864dd38a5a42d2a4062 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Проектор

Надзвичайно популярний у малюків нічник — ціла казка, яка розгортається на стінах і стелі кімнати — надовго привертає увагу дитини, заспокоюючи його. Прожектори випускаються в різній колірній гаммі і з різними сюжетами — для спальні краще всього підійдуть спокійні, не надто яскраві відтінки. Зірки на стелі або райдуга через всю кімнату напевно сподобаються дітям.

1445c6f846b2efb2e4c4cac830326504 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Для малюків

Багато діти бояться темряви, особливо, коли залишаються одні на ніч в дитячій кімнаті. Який «світлячок» можна порадити вибрати для самих маленьких? Крім вищеописаного «проектора», існують і інші дитячі нічні лампи, наприклад, у формі милого кошеня, конячки або іншої тварини.

90ab6aef73a2bdc841c0fb3b39826957 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Нестандартні варіанти

При використанні незвичайних нічних ламп інтер’єр кімнати перетворюється, нічні лампи з цікавим освітленням подобаються і дітям, і дорослим, вони створюють неповторну оригінальну атмосферу.

Світильники можуть бути:

 • у вигляді місяця;
 • свічки;
 • квітки в горщику;
 • у вигляді сфери та інших геометричних фігур;
 • оптоволоконні;
 • з ілюзією 3d;
 • соляні (з кристалів солі);
 • воскові (лавові);
 • з бісеру;
 • кам’яні;
 • глиняні.

838d5249a69a92ff35539cfe085e30cd Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

bba8e68d64dfe0e25a5897d127ad9c29 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

535bbd45859670d2aa6fd986351c6b9a Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Різновиди лампочок для світильників

Відмінність нічних ламп не закінчується на їх дизайні – вибір лампочки також має неабияке значення. Одні з них світять жовтуватим, м’яким, «теплим» світлом, інші ж — білим або блакитним, «холодним». Ця відмінність визначається особливостями кожного виду лампочок, а також їх цільовим призначенням. Зупинимося докладніше на кожному з видів.

Лампи розжарювання

До недавнього часу найпоширеніший вид ламп. В залежності від розмірів потужність такої лампочки може становити від 20 до 300 Вт. Випускаються як прозорі, так і матові. Але термін їх служби недовгим — близько 1000 годин.

Люмінесцентні

Такий вид лампочок часто називають енергозберігаючими, так як вони служать в десять разів довше звичайних ламп розжарювання і споживають майже в п’ять разів менше електроенергії. Вони матові, але це ніяк не відбивається на кількості світла — навпаки, світять вони набагато краще, а саме випромінювання більш м’яке і рассеивающееся.

0ea8f0c5e618a5479e5208dfd4f6698b Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Галогенні та світлодіодні

Галогенні лампи — практично універсальний вид ламп. Вони можуть бути як звичної форми, так і спіральної, а часто і довгастої. Можуть застосовуватися як точкове освітлення або як спосіб декорування.

Світлодіодні лампочки не так давно знайшли свою популярність, але отримали широке поширення дуже швидко і цілком заслужено. Вони в кілька разів эргономичней стандартних, набагато довше служать і несприйнятливі до перепадів температур.

448f8fb603eae938ccb0b9a1d735440c Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Критерії вибору

Для того щоб нічник належною мірою виконував свою функцію і служив довгий час, перед придбанням необхідно ознайомитися з його характеристиками: допустимими для установки видами ламп, максимально можливою потужністю, експлуатаційним максимумом.

Крім того, потрібно враховувати:

 • Безпека всіх складових лампи.
 • Функціонал. Необхідно продумати, з якою метою він купується, яке завдання ставиться перед ним. Одні моделі призначені для разового включення в темряві по необхідності, інші — для постійного слабкого освітлення протягом всієї ночі.
 • Ергономічність.
 • Розмір. У маленькому приміщенні великий світильник буде виглядати громіздко, візуально зменшувати простір, а в просторому — невеликі моделі «загубляться» на загальному тлі.
 • Відповідність дизайну світильника інтер’єру спальні.

В дитячу

Крім цікавого або забавного зовнішнього вигляду каганця, який буде радувати дитини, при виборі нічної лампи в дитячу кімнату необхідно керуватися вимогами підвищеної безпеки.

Матеріал, застосовуваний для виготовлення дитячих моделей, повинен бути:

 • міцним, міцним при падінні;
 • не видає різкого або неприємного запаху (тим більше, не бути токсичним або алергенним)

Бажано вибирати прилад з підвищеною ізоляцією вилки, дроти та місць його з’єднання з нічником або віддати перевагу моделям з вбудованою виделкою.

Оригінальні ідеї для інтер’єру

Сучасні технології дозволяють встановити самі різноманітні освітлювальні прилади, є можливість втілити в життя практично будь-яку ідею.

Пропонуємо деякі варіанти оригінальних ідей:

 • Вбудовані точкові світлові вкраплення в стіну (можна у вигляді візерунка). Таке освітлення буде м’яким і ненав’язливим, сприяти відпочинку і розслабленню.
 • Ажурний абажур або плафон. Візерункові отвори дозволяють світлу створювати надзвичайно красиві, чарівні відображення.
 • Музичний світильник. Вбудований плеєр і світломузика дають можливість в повній мірі насолодитися улюбленими мелодіями в розслаблюючій атмосфері приглушеного світла.
 • Світильник-зірка. Обов’язково зацікавить малюка, якщо підвісити його над ліжечком.

05ed088fb38390b7fcda0c6e0dc049d3 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

b9978d89d58e8fcc94291b313ebe7465 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Ще більшу кількість варіантів можна зробити самостійно, наприклад, іграшок, скляних банок, паперу, тканини, дерева і з безлічі інших матеріалів.

1b78eaaa71edde692bbd93de221d4386 Нічні лампи в спальню: нічні світильники дорослим і дітям з цікавим освітленням

Відео

У цьому відео можна ознайомитися з варіантами виготовлення оригінальних світильників своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради