Невідкладні дії, коли сверблять очі при алергії, та комплексне лікування при сильної алергічної реакції

Життя в сучасному світі диктує жорсткі умови по відношенню до організму людини. Агресивне середовище, продукти техногенного розпаду впливають на імунну систему, і якийсь момент, вона не справляється, тоді виникає алергічна реакція.

При цьому, в першу чергу страждають органи, безпосередньо стикаються із зовнішнім середовищем, у тому числі сверблять очі від алергії.

Симптоми та механізм виникнення

neotlozhnye dejjstviya, kogda cheshutsya glaza pri allergii, i kompleksnoe lechenie pri silnojj allergicheskojj reakcii7 Невідкладні дії, коли сверблять очі при алергії, та комплексне лікування при сильної алергічної реакції

Свербіж, почервоніння, рясне сльозотеча

Свербіж, почервоніння, рясне сльозотеча – це симптоми, на жаль, знайомі всі більш широкому колу людей. Алергени, тобто речовини, які сприймаються організмом як чужорідні, постійно навколо нас, в тому числі і в повітрі. Їх дія починається зі слизових носа, горла, очей. Типовим прикладом є пил, як на вулиці, так і вдома.

На вулиці вона містить органічні і неорганічні сполуки, такі як продукти цвітіння рослин, хімічні викиди підприємств, автомобілів. Будинку — це в першу чергу різні грибки, мікрочастинки від шкіри людини, тварин, хімічні засоби (лаки, спреї, емульсії, аерозолі) і так далі.

Інші алергени, що містяться в їжі, пиття та інших продуктах, що потрапляють в організм разом з їжею, зазвичай не роблять впливу на очі, викликаючи алергію на шкірі, або в інших місцях організму.

Так як є і інші механізми виникнення свербежу очі при алергії, доцільно їх представити списком:

 • частинки, які є алергенами, які потрапляють безпосередньо на слизову оболонку ока, або через організм (дихальні шляхи, стравохід);
 • людина користується препаратами для лікування очей, які є алергенами;
 • свербіти очі можуть при невідповідному використанні косметики або лінз. Це так само буде алергічна реакція;
 • не менш рідкісна причина – це занадто низька для слизової ока температура навколишнього середовища;
 • алергічна реакція, при якій око свербить, викликається також попаданням в нього яких-небудь дрібних предметів або механічне пошкодження;
 • при попаданні в око інфекції, алергічна реакція присутня практично завжди;
 • причиною свербіння в оці при алергії може бути також вплив ультрафіолету (в солярій ходимо в окулярах).

Види кон’юнктивітів

В медичній науці, всі види алергічних реакцій очі, поділяють на кілька видів кон’юнктивіту.

neotlozhnye dejjstviya, kogda cheshutsya glaza pri allergii, i kompleksnoe lechenie pri silnojj allergicheskojj reakcii8 Невідкладні дії, коли сверблять очі при алергії, та комплексне лікування при сильної алергічної реакції

Види алергічних реакцій очі

Кератокон’юнктивіт проявляється при зміні гормонального фонду, тобто у зв’язку з початком статевого дозрівання у хлопчиків. Симптоми: почервоніння і помутніння очі, падіння якості зору, сильний свербіж. Небезпечний тим, що при відсутності заходів реагування, може перейти в хронічну форму.

Папілярний кон’юнктивіт, проявляється при механічному пошкодженні ока, носінні лінз, попаданні в око найдрібніших сторонніх елементів – будівельна пил, мінвата. Симптоматика – свербіж і печіння в оці, набряк століття, червоні точки на поверхні ока, біль в очах, почервоніння всього очі, непереносимість світла. Крім того, з ранку важко відкривати очі, так як вони злипаються через гнійних виділень. Можливе погіршення зору, аж до появи туману в очах.

Поллинозный кон’юнктивіт є проявом сезонної алергії. Викликається пилком, під час масового цвітіння рослин. Симптоми: набряк повік, почервоніння ока, боязнь світла. Око може свербіти.

Контактний дерматит проявляє себе тим, що очі при алергії вкрай сильно сверблять. Можливо також почервоніння повік, висип навколо очей. Даний вид алергічної реакції слід на застосування косметичних засобів.

Атопічний кон’юнктивіт проявляється внаслідок генетичної схильності людини до алергічних захворювань. При цьому, даний вид кон’юнктивіту є побічним по відношенню до основного виду алергії, наприклад, до алергічного риніту. При цьому симптоми цілком звичайні: почервоніння повік, свербіж, печіння, відчуття чужорідного тіла в оці. Особливістю буде те, що для лікування даного виду алергії ока, необхідно усунути основну алергічну реакцію – риніт.

Кон’юнктивіт може перейти в хронічну форму, якщо алерген буде впливати на організм постійно.

Як лікуємось?

Що робити, якщо у вас почали безперервно свербіти очі? В першу чергу, звичайно, необхідно звернутися до кваліфікованого фахівця – лікаря. Швидше за все, вам допоможе офтальмолог і алерголог.

Схема лікування для цього виду захворювання типова:

 • здача аналізів крові, сечі;
 • дослідження ока (бактеріальне і цитологічне);
 • здача маркерів для визначення виду алергену;
 • в окремих випадках можуть знадобитися додаткові аналізи, наприклад, біохімія крові.

Далі лікар призначає лікування. Ідеальним варіантом буде, якщо алерген точно встановлений, тоді необхідно по можливості відмовитися від контакту з ним. Приміром, якщо свербіж в очах провокує алерген, що надходять з яким-небудь продуктом харчування, доведеться від нього відмовитися. Якщо причина в лінзах – доведеться носити окуляри.

neotlozhnye dejjstviya, kogda cheshutsya glaza pri allergii, i kompleksnoe lechenie pri silnojj allergicheskojj reakcii9 Невідкладні дії, коли сверблять очі при алергії, та комплексне лікування при сильної алергічної реакції

Засоби, що застосовуються при лікуванні алергії

Якщо ж ізолювати людину від впливу алергену неможливо, наприклад, сезонна алергія на пилок, то можливо знімати симптоми, що не виключає можливості повного одужання. Для цього, доведеться лягати в спеціалізований лікувальний заклад, де в особливих приміщеннях людина буде ізольований від контакту з алергеном.

При цьому, за спеціально розробленою індивідуальною методикою, пацієнту будуть вводити алерген в мінімальних дозах, щоб організм навчився на нього правильно реагувати.

В якості лікувальних препаратів зазвичай призначають гістамінові кошти, які можуть бути в тому числі у вигляді крапель. При інфекційних захворюваннях ока, крім препаратів, що знімають симптоми алергії, призначають антибіотики, а також гормональні (стероїдні) ліки.

Цікаві також народні засоби, що застосовуються при лікуванні алергії. Звичайно, при сучасному розвитку фармакології, ці кошти звісно будуть малоефективні в більшості випадків. Проте, бувають ситуації, коли звернутися до фахівця або дістатися до аптеки немає фізичної можливості, а полегшити свербіж ока при алергії необхідно.

Тоді, є кілька народних рецептів:

 • відвар цибулі, з подальшим додаванням меду. Отриманим засобом необхідно кілька разів промити очі;
 • відвар пшеничної крупи. Також промити очі;
 • закапати в очі сік рослини алое;
 • промити очі відваром ромашки.

Не варто при цьому забувати, що деякі натуральні засоби, як наприклад мед, самі по собі сильні алергени.

Обов’язковою складовою лікування алергії ока, є правильна гігієна. Необхідно кілька разів на день промивати очі чистою водою, не доторкатися до них брудними руками. При цьому, брудними руками вважаються руки, якими після миття щось чіпали, або якщо після миття пройшло більше 15-20 хвилин.

neotlozhnye dejjstviya, kogda cheshutsya glaza pri allergii, i kompleksnoe lechenie pri silnojj allergicheskojj reakcii10 Невідкладні дії, коли сверблять очі при алергії, та комплексне лікування при сильної алергічної реакції

Свербить очей при алергії

Ще один важливий елемент – це сухе і вологе прибирання будинку. Чим частіше вона проводиться, тим краще. Крім того, необхідно стежити за рівнем вологості в повітрі. Надмірна сухість, як і надмірна вологість, серйозні випробування для очей, навіть здорових. Час, проведений на свіжому повітрі, якщо немає протипоказань, потрібно збільшити до максимально можливого.

Окремо необхідно сказати про здоровий спосіб життя і здорової, правильної їжі. Навіть якщо лікар не призначив спеціальну дієту, завжди слід пам’ятати класичну фразу: «Ми те, що ми їмо». Споживаючи багато шкідливої їжі, алкоголю, тютюну, ми руйнуємо імунну систему людини, після чого, вона вже не може адекватно реагувати на захворювання, а також правильно розпізнавати шкідливі і корисні елементи зовнішнього середовища.

Також можна сказати і про здоровий спосіб життя в цілому: якщо людина хоча б мінімально не рухається, не займається фізкультурою, закаляємо, то імунітет такого організму так само ослаблений і не здатний протистояти алергенів.

Підводячи підсумки

80% інформації з навколишнього нас світу, людина отримує за допомогою зору. Вже одне це твердження вимагає ставитися до органів зору дуже акуратно. Свербить очей при алергії? Багато хто навіть не звернуть на це увагу, куплять в аптеці «що-небудь для очей», симптоми може відступлять, а може і ні. Такий підхід звичайно шкідливий, і може призвести до серйозного погіршення або навіть втрати зору.

При прочитанні цієї статті стає зрозуміло, що під однаковими симптомами ховаються абсолютно різні захворювання, види алергічних реакцій, що потребують своєчасного та адекватного лікування.

Тому: не треба лінуватися, не потрібно боятися лікуватися, не треба боятися лікарів!

У наступному відео з Оленою Малишевої ви дізнаєтеся про симптоми і лікування алергії на холод:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради