Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Останнім часом стало популярним дарувати рушник у подарунок з нагоди будь-якого торжества. Однак при цьому не кожен замислюється про народні прикмети. Адже забобонна людина отримає презент, значення якого трактується як негативне, це може серйозно вплинути на долю і навіть здоров’я того, кому подарунок зроблений. З приводу рушників думки і прикмети неоднозначні. Тому перед вибором такого дару краще розібратися у всіх тонкощах тлумачень народних забобонів.

74dad7fe37f4a9f6268a05b73e9a0cb2 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Чому не можна дарувати рушники

Рушник — річ, наявна в кожному будинку і необхідна в господарстві. Однак це не тільки предмет домашнього текстилю. Спеціальні вироби з тканини використовуються під час хрещення, на весільних і похоронних церемоніях. Останнім часом стало популярним дарувати рушники. Адже ця річ доступна за ціною, так і в господарстві завжди стане у пригоді.

У народі відомо безліч забобонів, пов’язаних з цим атрибутом домашнього побуту. Зміст тлумачень різний, однак поганих прикмет все ж більше, ніж хороших.

Поширена думка, що не можна дарувати рушник.Цю річ дозволяється купувати тільки для себе, але ніяк не для іншої людини.

Існує безліч видів рушників, призначених для різних цілей. З кожним пов’язані свої забобони і прикмети, що забороняють дарувати такі речі.

Банні

Жителі Русі двояко ставилися до бань. З одного боку, це місце відігравало важливу роль в людському житті. У давнину в лазнях стригли волосся і бороди, милися, очищаючи тіло, позбувалися «душевної бруду». Попарившись і помившись, чоловік виходив оновленим і зовні, і внутрішньо.

З іншого боку, лазня вважалася межею між двома світами (реальним і потойбічним) і пов’язувалася в народній свідомості з темними силами.

На Русі існували прикмети, що стосуються рушників. Наприклад, перш ніж прати таку річ, її попередньо добре просушували. Було неприпустимо принести додому після лазні мокре виріб.

Досі вважається, що людина повинна самостійно вибирати для себе банний рушник. При цьому потрібно прислухатися до внутрішнього голосу, адже річ повинна подобається і відповідати характеру. Добре, якщо при використанні виробу людина відчуває себе комфортно.

Дарувати подібний аксесуар для лазні не рекомендується, так як річ може не підійти того, кому робиться презент. В цьому випадку людина ризикує залучити в своє життя, душевний дискомфорт, сварки з оточуючими, конфлікти в сім’ї.

f46f0772ae61eaa76d9e3f2475c8088e Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Для рук і ніг особи

Рушники, використовувані для рук, обличчя та ніг, у кожного члена сім’ї індивідуальні. При цьому для конкретної ділянки тіла краще використовувати окремі вироби.

Такі рушники людина купує сам. Раніше дарувати їх вважалося поганим знаком. Зараз же заборона поширюється тільки на вироби білого кольору. Отримувати в подарунок або підносити в якості презенту подібні речі — прикмета з від’ємним значенням.

Не рекомендується давати рушник, яким регулярно користуються домочадці, які прийшли гостям, щоб ті витирали руки і обличчя. Для цих цілей краще взяти чисті вироби, якими після прання ще не користувалися.

Масажні

Використовуються в салонах краси, у медичних установах, в масажних кабінетах. Ці речі виготовлені з твердої тканини і не надто привабливі зовні і за текстурою. Напевно, мало знайдеться людей, які захочуть дарувати такі рушники.

Тканинні вироби для масажу стали використовуватися не так давно. Тому і народних прикмет на цей рахунок немає.

Масажне рушник — не найкращий подарунок, так що краще утриматися від дарування такого предмета.

Кухонні

Річ, яку легко знайти в кожному будинку. Останнім часом стало популярним дарувати такі вироби на свята, наприклад, на Жіночий день.

Незважаючи на модні нововведення, кухонні рушники — не найкращий подарунок дамі. Це може легко образити жінку. Адже подарунок може бути сприйнято як натяк на «прихильність» представниці прекрасної статі до кухні. Деякі вбачають в цьому пряма вказівка на домашні клопоти.

За народними прикметами вибирати аксесуари для кухні — справа самої господині, так як тільки той, хто користується рушником постійно, знає, яку річ краще вибрати. Однак ніяких особливих забобонів з цього приводу немає.

482645738f3a1d0ef1ef190d08d7aac8 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Крижма

Виріб з тканини, яка використовується під час хрещення, називається крыжмой. Дарувати таку річ дозволяється тільки хрещеної матері дитини.

Крыжмой витирають малюка після того, як проведено ритуал омивання святою водою. Потім рушник висушують і зберігають. Крижма стає оберегом людини на все життя.

Хрестильний аксесуар не можуть дарувати дитині навіть близькі родичі.

Вибирає річ тільки той чоловік, який безпосередньо бере участь в обряді, найчастіше це хрещена мати.

Дитячі

Традиційно призначені для дітей рушники купують батьки. Якщо ж таку річ дарують, то мати повинна уважно стежити за станом дитини. Адже через тканинні вироби часто передається негативна енергія. Наприклад, якщо в квартирі, де до цього перебувала річ, стався конфлікт, то сварки, можливо, почнуться і в оселі обдаровуваного людини.

Трапляється, що негатив навмисне передається через подарунок. Діти — енергетично слабкі і незахищені створення. Тому посланий таким чином негативний потік відразу позначається на здоров’ї малюка. Краще не дарувати і не приймати дитячі рушники.

f655a39e0d98924596f6b824515aec11 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Пляжні

Цей аксесуар для пляжу використовується, швидше, як покривало або килимок, на який людина лягає, коли засмагає. Тому дарувати таку річ не забороняється.

Однак ситуація змінюється, якщо людина витирається пляжним рушником. У цьому випадку легко прийняти на себе негатив, який може опинитися на тканини. І тоді є ризик залучення в життя неприємностей. Тому подароване рушник для пляжу радять використовувати тільки як килимок, а не для витирання.

Весільні та вінчальні

Білий вишитий рушник — неодмінний учасник весіль. Це предмет, на якому подається коровай при зустрічі молодят, які приїхали з церемонії одруження.

Традиційно довгий білий рушник з вишивкою використовувався як скатертину під час весільного застілля. Це символ довгого спільного життя. Дарувати такі атрибути не прийнято. Аксесуар обирають майбутні чоловік і дружина.

Похоронні

Ритуальний предмет, необхідний в першу чергу для обтирання тіла покійного після обмивання. Крім того, річ використовують для обмотування рук тих, хто несе труну. Це, як правило, довгі вироби з тканини з візерунком або однотонні.

Похоронні рушники кладуть в труну при похованні. Такі предмети не забирають з кладовища.

Ритуальні атрибути не можна дарувати, як і приймати подібний подарунок від кого б то не було.

Чи можна дарувати рушник на день народження

У народній свідомості рушники міцно пов’язані з ритуалами. Вважається, що дарувати такі предмети не можна. Проте час йде, і життя змінюється. Люди починають по-іншому дивитися на речі. І міцно вкорінене переконання про те, що вироби такого роду не дарують, втратило свою актуальність.

Інша справа, що рушник — не найкращий і вишуканий подарунок на свято. Однак подібне виріб цілком допустимо подарувати, наприклад, на день народження. Причому піднести красивий рушник можна представникам обох статей. Краще всього, якщо це буде цікаво оформлений набір «халат + рушник» або кілька виробів різного розміру.

Якщо такий повсякденний предмет подарований з нагоди дня народження, то не варто відразу ображатися. Красиве рушник обов’язково стане в нагоді в господарстві. Крім того, завжди потрібно пам’ятати про те, що презент вибирався з кращими намірами, і дарувальник не хотів образити або образити іменинника.

3630db99906ccacd0f9ea2674624d46b Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Подарунок для жінки

Найчастіше аксесуари для дому дарують представницям прекрасної статі. Вважається, що рушник — типово жіночий предмет. Забобонні люди переконані, що це не самий вдалий подарунок. Можливо, повір’я сформувалося з-за того, що в народній свідомості міцно укоренилися негативні асоціації, пов’язані з простим побутовим атрибутом.

Незважаючи на забобони, люди все частіше дарують рушники жінкам. І це не тільки корисний в господарстві предмет. Той, хто припідносить такий презент людина бажає одариваемой дамі:

 • краси і позитивного настрою;
 • уваги з боку представників протилежної статі;
 • здоров’я і довголіття.

Зрозуміло, при виборі презенту потрібно віддавати перевагу якісним і привабливим виробів.

Подібний подарунок буде доречний для родича або близької людини

Чи можна дарувати чоловікові рушник

Дарують рушники і чоловікам. Звичайно, в такому разі не варто вибирати вироби, призначені для витирання посуду на кухні. Коли подарунок підноситься молодому хлопцю або дорослому відбувся чоловікові, це повинна бути річ виключно для особистого користування.

Людина, яка дарує рушник, хоче сказати наступне:

 • підкреслює силу і мужність того, кому подарунок призначений;
 • бажає незалежності і рішучості;
 • визнає авторитет одариваемой персони;
 • бажає успіхів на діловому терені.

Малюнок на рушник повинен бути «чоловічим», тобто підкреслювати силу власника. Це, наприклад, зброю чи хижі звірі (леви, тигри). Ну і, звичайно, якщо цей домашній аксесуар вручається представнику сильної статі, то і кольору виробу рекомендується підбирати відповідні.

1051f19973074cc41d9f22efce8f7a25 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Коли рушник приймається як добрий знак

З давніх часів у народній свідомості вкоренилося переконання, що подарувати комусь рушник — не краща ідея і погана прикмета. Багато сучасні люди досі дотримуються такої думки. Проте знаходяться й ті, хто не звертає уваги на погані прикмети і забобони і часто дарує господарські атрибути.

Цілком допустимо зробити такий презент родича або близького друга з будь-якого приводу. Тим більше що в народі збереглися і позитивні переконання, пов’язані з рушниками:

 • Крижма вважається талісманом і оберегом, що охороняє людину протягом усього життя. Тому обрядову річ радять зберігати завжди.
 • Рушник з вишитим візерунком червоного кольору — сильний оберіг, який охороняє від чужого негативу, заздрісників і недоброзичливців. Причому захист поширюється як на самого господаря тканинного вироби, так і на всю сім’ю.
 • Вважається, що якщо рушник падає, то незабаром можна чекати візитерів. А коли рушник опиняється на підлозі часто, то будинок завжди буде повний гостей.

fa7904ee3f2a38b5a2710a49aed6dff0 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Дії при прийомі презенту

Піднесене в подарунок рушник в більшості випадків сприймається як негативний знак. Однак якщо відмовитися від презенту, то можна образити дарувальника. Адже людина, можливо, дарує корисний домашній атрибут від чистого серця.

Відомий ряд способів, які допомагають нейтралізувати погану енергію:

 • Якщо на свято подарували гарний рушник, приймати презент рекомендується тільки правою рукою.
 • Забобонні люди радять при отриманні речі прочитати про себе молитву.
 • Ще одна рекомендація — «викупити» предмет у подарував людини. Таким чином рушник як би купується самостійно, і нічого поганого не станеться. Для «викупу» досить монет або пари дрібних купюр.

Вірити чи ні в передбачення і прикмети, вирішує кожен. У сучасному світі знайдеться чимало забобонних людей, які дотримуються старих переконань. Для таких особистостей піднесене в подарунок рушник часто стає передвісником нещасть і невдач в житті. І щоб випадково нікого не образити, при виборі презенту варто проявити увагу і серйозно поставитися до придбання подарунка.

pinit fg en rect red 28 Чи можна дарувати рушник у подарунок на день народження чоловікові або жінці, чому це погана прикмета

Знайшли помилку? Виділіть текст мишкою і натисніть: ctrl + enter

Дякуємо!
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: