Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

У вже існуючих будівлях і приміщеннях може виникнути необхідність перепланування або проведення ремонту з заміною не несучих стін. Одним з рішень проблеми, що дозволяє зробити це за короткий термін, є застосування гіпсолітових плит. Вони є легкими, досить міцними, екологічно безпечними та вогнестійкими.

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh278 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Що таке гіпсоліт

Як можна зрозуміти з назви, основу матеріалу складає гіпс. Він зумовлює основні характеристики матеріалу, а від введених добавок залежить теплоємність і вологостійкість. Блоки, виготовлені з гипсолита, є самим легким і ефективним матеріалом для влаштування перегородок при переплануванні.

Склад

Властивості виробу залежать від основного матеріалу, в гипсолите їм є гіпс.

У своєму складі він містить:

 • гіпс марки Г5, Г6, Г7, який є його основою і сполучною частиною;
 • мінеральні добавки;
 • гідрофобні компоненти.

Мінеральні добавки збільшують щільність і міцність структури плит, оброблюваність готового виробу. Присутні і гідрофобні компоненти, які захищають внутрішню структуру виробу від тривалого впливу вологи і руйнування.

Технологія виробництва

Виготовляють гіпсолітові блоки холодним способом лиття. У баротермическом гипсосмесителе розводять гіпс з водою під тиском. Після цього отриманий пеногипс вводять необхідні мінеральні та органічні добавки. Потім розливають у чотиристоронні металопластикові форми, що містять по сім касет.

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh279 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Область застосування

Застосування гіпсолітових блоків може виявитися єдиним можливим виходом із ситуації. Наприклад, при реконструкції, ремонту існуючих будівель, коли потрібно перепланування приміщень, з монтажем додаткових не несучих перегородок.

При влаштуванні перегородок з пазогребневих гіпсолітових блоків не потрібно пристрій додаткової опори під них. Вага перегородок невеликий. Гребньова з’єднання надає додаткову самонесучу здатність, що розвантажує перекриття.

Переваги

До основних переваг можна віднести легкість у процесі монтаж. Це обумовлено зручними розмірами, вагою і стикувальними сполуками.

Звертають увагу ще й на те, що:

 • товщина шва всього два мм;
 • є гладка поверхня, не потребує штукатурці;
 • відсутнє перевантаження фундаменту.

Крім того, конструкції добре розпилюються. Це дозволяє легко виконати штроби для прокладання електричного кабелю, а також крізь просвердлені отвори проводити прокладку трубопроводів.

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh280 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Недоліки

Один з головних недоліків гіпсолітових конструкцій — це слабка звукоізоляція.

Заслуговує уваги, що:

 • при розпилюванні, свердлінні утворюється дрібна шкідлива для робочого пил;
 • не можна застосовувати ударний інструмент, тому що утворюються вм’ятини;
 • для облицювання не використовують лужні фарби;
 • є обмежена можливість розташування і закріплення на поверхні плит предметів і устаткування.

Перегородки з гіпсоліта довше шести метрів і висотою більше 3,5 монтувати не рекомендується з причини втрати стійкості.

Технічні характеристики

Вони регулюються ГОСТ 6428-83. У даний стандарт постійно вводяться зміни. Гіпсолітові плити, розміри яких: 600 на 300 мм, 667 на 500 мм, 800 на 400 мм і 900 на 300 мм по товщині можуть бути 40 і 80 мм.

За своєю структурою бувають порожнистими (товщиною 80 мм) і повнотілими (товщиною 40 мм). Примітно, що у перших плит менше вага, краще теплоємність і шумоізоляція. У той же час, повнотілі більш міцні.

Ще один критерій — це водопоглинання:

 • звичайна плита білого кольору має показник від 23 до 35%;
 • основна перевага полягає в поглинанні вологи в сирі періоди;
 • для гідрофобної плити зеленого кольору показники становлять 5%.

Інші показники однакові для пустотілих і блоків повнотілих: звукоізоляція, міцність на стиск 5,0 Мпа, міцність на злам — 2,4 МПа. Звертають увагу на межу вогнестійкості (більше 2,5 годин) і межа поширення вогню — 0.

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh281 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Види плит за типом пазів

Вони мають пазогребневое стикувальний з’єднання, наприклад, у вигляді прямокутника або трапеції. Це істотно полегшує монтаж.

Прямокутна форма гребеня:

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh282 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Трапецієподібний гребінь:

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh283 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Форма стику з’єднання не впливає на міцність перегородки і правильну форму після закінчення робіт.

Критерії вибору

Для зведення перегородок в різних приміщеннях (в кухню або ванну) вибирають гідрофобні вологостійкі блоки. Якщо основа будується перегородки — це дерев’яна підлога на лагах, то для полегшення конструкції, застосовують пустотілі.

Для монолітного підстави підходять будь-які матеріали. Для міжкімнатних перегородок використовують звичайні плити, пустотілі і суцільні.

Якщо перегородка висока, то виконують змішану кладку. У той час як нижні ряди з більш міцних блоків повнотілих.

Особливості монтажу

Від точності установки блоків першого ряду залежить стійкість і якість будується перегородки, тому перевіряємо установку кожного рівнем по горизонталі і по вертикалі.

Етапи монтажних робіт:

 • монтують перший ряд пазогребневих блоків;
 • промазують клеєм стикувальний паз, нижнє підставу або демпферну стрічку, надлишки клею видаляємо шпателем;
 • фіксують конструкцію до стіни перфорованої скобою на саморізи довжиною 60 мм.

Змонтована перегородка готова до чистової обробки, можна клеїти на неї шпалери, фарбувати, пам’ятаючи про лужні фарби, робити облицювання. До початку основних робіт по монтажу пазогребневих плит необхідно виконати ряд заходів.

gipsolitovye peregorodki, chto ehto takoe: bloki, plity i ikh razmery, primenyaemye dlya remonta v pomeshheniyakh284 Гіпсолітові перегородки, що це таке: блоки, плити та їх розміри, що застосовуються для ремонту в приміщеннях

Нюанси підготовки перед установкою

У рамках підготовчих робіт заміряють розміри перегородки і складають їх схему, враховуючи наявність прорізів.

Далі у відповідності зі схемою перегородки підраховують і використовують необхідну кількість пазогребневих блоків, клею, монтажної піни.

Важливо буде:

 • блоки занести в приміщення за шість годин до монтажних робіт;
 • підготувати розмічальні шнури, олівці, ножівку з великими зубцями або «болгарку», шпателі, рівень;
 • здійснити розмітку осі перегородки на підлозі, відзначити розташування і розмір дверних отворів;
 • за допомогою рівня заміряти підстава, перепади монолітного більше трьох мм.

Для кріплення блоків використовують такі клеї, як Волма-монтаж, Кнауф або БОЛАРС Гипсоконтакт. Після цього підготовка завершена.

Як відремонтувати пошкоджену плиту

Якщо на плиті з’явилися пошкодження, потрібно зачистити і знепилити зруйновану частину.

Далі необхідно діяти якомога швидше:

 • наносять грунтовку глибокого проникнення, стабілізуючи структуру пошкодженої ділянки (наприклад, Кнауф);
 • зачиняють гіпсовий порошок клеєм ПВА;
 • змочують поверхню водою;
 • наносять одержану суміш, вирівнюючи пошкоджену поверхню.

Поки нанесений шар не застиг, зміцнюють поверхню, вдавлюючи сітку, серп’янку або капронову. Після висихання проводять шліфування і відновлюють чистову обробку.

Відео про перегородках

В даному буде розказано все про гіпсолітових перегородках, їх монтажі та інших характеристиках.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради