Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»

Ми вже стали звикати до моделей XXL на обкладинках глянцю, завдяки Вінні Харлоу дізналися, що таке вітіліго, і зрозуміли, що соромитися тут нічого, взяли африканок-альбіносів і навчилися захоплюватися красою професійно нафарбованих хлопчиків і чоловіків (не геїв!). На Заході широті поглядів і толерантності немає меж, бодипозитив переживає Золоте століття, що і демонструється на весь світ в соцмережах.

Однак такого повороту не очікувала, здається, навіть просунута і звикла до всякого Європа. Не так давно Instagram підірвала новина: в міжнародному конкурсі Ultimate Beauty of The World в номінації Teen переможницею стала чарівна 19-річна білявка Кейт Грант, красуня, спортсменка, обаяшка, але… Не розумниця – на жаль, дівчина страждає синдромом Дауна, проте це не стало перешкодою для участі в конкурсі і навіть перемоги.

devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya24 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com
devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya25 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com

Щоб внести ясність: конкурс краси Ultimate Beauty of The World вже кілька років поспіль на благодійних засадах проводиться організацією Make-A-Wish. Взяти в ньому участь може кожен, незалежно від расової приналежності, віросповідання, освіти, віку і сімейного стану. Пропонуються три номінації – для дівчат старше 20 років, для підлітків і дітей.

Саме в номінації «підліток» (Teen) і стала переможницею Кейт Грант. Діагноз дівчини з самого початку був невтішний: лікарі не давали ніякої гарантії, що коли-небудь вона зможе розмовляти, читати, писати, і взагалі, вести себе адекватно. Але батьки дівчинки не здавалися, продовжували заняття і не втрачали надії.

devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya26 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com

Ще дитиною Кейт стала цікавитися модельним світом, вчилася фарбуватися, прагнула красиво одягатися. Їй хотілося стати відомою моделлю. І ось, сьогодні її мрія частково збулася. На рахунку Кейт участь у Тижні моди в Белфасті, зйомки в рекламі одягу для модних магазинів рідного міста Кукстауна, а тепер – перемога в цьому конкурсі краси.

devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya27 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com

Про Кеті і її успіхи зняли невеликий фільм, представлений до перегляду на каналі Ірландії BBC Northern Ireland. Але щоб потрапити на конкурс, Кейт довелося пройти чималий шлях. Без підтримки та участі матері вона б не справилася: саме мама допомогла зробити так, щоб фото дівчини помітила Тейлор-Рей Гамільтон, головний організатор конкурсу краси «для всіх».

Тепер у Кейт розписані всі дні тижня по годинах на цілий рік вперед. Як переможниця конкурсу краси, вона буде приймати участь у різних громадських заходах, виступати на телешоу, брати участь у різноманітних зйомках. А в 2019 році стане членом журі і наставником чергового змагання Ultimate Beauty of The World.

devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya28 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com

Неймовірно? Ні, цілком закономірно. Очевидно, що вибір Кейт як спочатку номінантки, а потім і переможниці конкурсу мав соціально-суспільне підґрунтя. Але ця подія стала знаковою і ще раз звернув увагу на реально існуючу проблему: згідно зі статистикою, кожен 700-ий дитина у світі народжується із зайвою хромосомою, провокує розвиток синдрому.

Синдром Дауна невиліковний, тому що це не захворювання і зайву хромосому вже не прибрати. Чому вона з’являється, вчені пояснити не можуть – тобто, попередити його і захиститися теж не можна. Можна тільки відвертатися від проблеми, як роблять більшість з нас. А можна подивитися їй прямо в очі, і спробувати допомогти тим, хто потребує розуміння і підтримки.

«Я хочу, щоб люди зрозуміли: краса це не зовнішність, а внутрішній світ, — сказала Кейт Грант в одному з інтерв’ю. – Доброта, співчуття, внутрішній світ – це і є справжня краса. І я щаслива, що судді побачили все це в мені. І мені б хотілося, щоб майбутнє покоління побачило ці риси у всіх людях з особливостями».

devushka s sindromom dauna pobedila na konkurse krasoty i stala miss krasoty i obayaniya29 Дівчина з синдромом Дауна перемогла на конкурсі краси і стала «Міс Краси та Чарівності»@kategrantmodel / Instagram.com

Кеті переконана, що своєю перемогою надихає і підтримує всіх, з таким же діагнозом, як у неї. Немає сумнівів, що так воно і є. Адже віра в себе – це головне для кожного з нас, навіть здорових і повноцінних людей, перед якими відкриті всі двері світу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради