Прикмети про сіль: на столі, можна викидати

Дорогий колись продукт втратив свою номінальну вартість. Але від цього він не став менш значущим у житті людини. Забобони, пов’язані з цим інгредієнтом, мають тисячолітню історію.

ac4005c18414cffe1bb5175c5380cc23 Прикмети про сіль: на столі, можна викидати

Чому сіль стали асоціювати зі сварками

На зорі цивілізації стародавні люди не мали під рукою сіль в тому вигляді, в якому вона зараз представлена торговими мережами. Стародавні люди приправляли свою їжу попелом від спалених рослин.

Тому сіль, видобута вперше з морської води або солоних водойм, стала незамінним продуктом. Важкі умови її видобутку зробили цей кулінарний інгредієнт дуже дорогим і недоступним для широкого користування. Звідси і беруть початок багато народні прикмети.

Повір’я і прикмети про солі

Використання продукту в кулінарії, медицині і магії зробило його незамінним. Протягом тисячоліть люди не тільки користувалися сіллю, але й накопичували прикмети, пов’язані з нею.

У них враховані всі обставини, пов’язані з цим інгредієнтом:

 • умови зберігання;
 • вираз гостинності;
 • застосування в магічних ритуалах.

Важко буде знайти такий будинок, в якому б не знали, що означає розсипана сіль або пересолена їжа.

Зберігати і передавати за столом

Незважаючи на те, що цей продукт став доступним для всіх верств населення, народна пам’ять зберігає прикмети про дбайливе ставлення до нього:

 • Дерев’яні сільнички або закриті ємності уберігають приправу від сирості і негативної енергетики. Існує думка, що сіль, так само як і вода, здатна зберігати інформацію.
 • Щоб задобрити домовика або страховину, на ніч на столі залишають кусень хліба і дрібку солі, насипану в блюдце. Такий обряд спрямований на те, щоб у домі панував добробут і достаток.
 • Сервіровка столу починається з того, що на нього ставлять наповнену до країв сільничку. З давніх часів це вважалося символом добробуту і гостинності.

Якщо за столом хтось попросить передати йому сіль, то її не передають з рук у руки, побоюючись розсипати. Сільничку просто ставлять на стіл перед людиною, якій вона знадобилася.

Просипати

Варто комусь розсипати сіль, як на розум відразу приходить повір’я про сварках і скандалах. Передбачення конфлікту може мати побутове пояснення. Ця прикмета дійшла до наших часів з глибини століть. Можна уявити, якою була б реакція господаря будинку, якби його дружина або слуга розсипали дорогий продукт.

Проте прихильників забобонів така трактовка навряд чи влаштує. Тому розсипану сіль прийнято кидати через ліве плече, щоб відкупитися від нечистої сили і уникнути лайки.

Пересолити або недосолити їжу

За пересоленим або недосоленою їжею міцно закріпилися інші народні прикмети. Зазвичай людину, пересолившего їжу, піднімають на сміх. Жарти про його закоханості – це найбільш м’яке покарання за помилку.

Недосолена їжа теж викликає подив і обурення людей, що сидять за столом. Народне повір’я вказує на жадібність господині. Недосолена їжа повинна вказувати гостям, що їм у хаті не раді. Звідси бере початок народна приказка, що позначає негостеприимность: «Пішов не солоно облизня».

Прикмета про купівлю солі

Мало хто приділяє увагу забобонам, здійснюючи купівлю солі. Однак ця сторона питання теж має свої прикмети. Люди, які знають в цьому толк, не радять купувати приправу в понеділок або суботу.

Те ж саме застереження стосується і тринадцятого числа. Цей день календаря не найкращий у всіх відносинах, не підходить для покупки солі. Необережних людей народне повір’я застерігає про негативний розвиток подій.

Купівлю солі господарі будинку повинні здійснювати самостійно. Цей процес не можна довіряти стороннім людям.

Чому соляної борг не повертають

Побутова ситуація, коли сусіди просять один у одного в борг – не рідкість. Однак ситуація з сіллю потребує особливої уваги. Застосування цього інгредієнта у магічних обрядах, ставлять його в ряд незвичайних продуктів.

Людині, що прийшла просити в борг сіль, неможливо відмовити. Але ця процедура вимагає дотримання деяких деталей:

 • Небажано віддавати сіль з рук в руки. Краще її поставити на стіл або на поріг будинку. Це пояснюється тим, що продукт здатний зчитувати енергетику з рук людини.
 • Після відходу сусіда потрібно прочитати заклинання, повернувшись обличчям на схід: «Сіль віддаю і тому не вимагаю. Все моє залишається при мені. Амінь».
 • Відвідувача необхідно попередити, щоб не надумав повертати борг.
 • Ніколи не давати в борг після заходу сонця.

Добре, якщо людину оточують доброзичливі сусіди. Але немає гарантії, що зовні пристойний людина не таїть каменя за пазухою. Повернута сіль може бути використана в ритуальних обрядах і нести в собі погану енергетику.

fce376b0952ef5daa544c266c6c78433 Прикмети про сіль: на столі, можна викидати

Навіщо за прикметами ставлять сіль з водою

Одне з магічних дій з сіллю пов’язано з очищенням будинку. Для цього її використовують в сукупності з водою. Обидва інгредієнта здатні вбирати в себе як позитивну, так і негативну енергію.

Склянку з водою і наповнену сільничку залишають на ніч на підвіконні. На світанку воду і сіль виносять з дому. Вміст склянки потрібно виплеснути під самотньо стоїть дерево. А сіль необхідно закопати там же. Таке очищення ефективно проводити в ніч перед поганським святом Івана Купала. Але за необхідності можна зробити і в будь-який інший день.

Як правильно зберігати

Як не крути, а всі існуючі прикмети про солі, пов’язані з давниною. Коштовний продукт вимагав економного ставлення і гарної схоронності. Тому ощадливі господині зберігають цей продукт в закритому посуді, подалі від джерел вологи.

Цей же спосіб зберігання застерігає від попадання в приправу пилу та інших забруднень. Краще всього для цього підійде непрозора ємність, сберегающая сіль в первісному стані і перешкоджає накопиченню в ній негативної енергії.

Можна викидати

Острожное поводження з магічним продуктом викликає побоювання і відповідні питання. Прийшла в непридатність сіль, начебто і треба викинути, але люди, що побоюються за своє благополуччя, остерігаються робити це бездумно.

Згідно з народними повір’ями, сіль здатна «образитися» на недбайливого господаря і «помститися» йому. Тому не слід викидати продукт у відро для сміття або на смітник.

Кращим вирішенням питання буде зсипати нікчемну приправу в раковину, і змити її проточною водою. У сільському будинку або на дачі цю процедуру можна виконати, пересипавши продукт в ємність з водою. Потім цей розчин потрібно буде вилити під сухе дерево або в кутку саду.

Особлива сила четвергової солі

Сильний енергетичний продукт здатний як поліпшити життя людини, так і затьмарити її. Існує повір’я, що сіль, розпечена на сковороді в четвер, має велике магічний вплив:

 • очищає житло і відганяє від хати нечисту силу;
 • береже спокій і здоров’я мешканців будинку;
 • привертає багатство і благополуччя.

Єдиною умовою для того, щоб приправа знайшла позитивну енергетику, треба освятити її в храмі під час Пасхи.

Інші прикмети

З цим продуктом пов’язана не тільки життя, здоров’я та добробут людини. У старовину приправу використовували для любовних приворотів. Молода дівчина могла за допомогою солі і певних заклинань звернути на себе увагу обранця.

Точно так само чинили й заміжні жінки. При недостатній увазі з боку чоловіка вони заговорювали сіль. Заговорений інгредієнт додавали в блюдо невірного або остиглого у почуттях чоловіка.

Щоб позбутися розладу в сім’ї, цей продукт розсипали на підвіконнях і залишали на ніч. Рано вранці з підвіконь всі сметалось чистим віником у відро з водою. Вміст відра потрібно було винести на перехрестя і вилити там.

Чим важче життя людини, тим частіше він вірить у забобони. Однак народні прикмети не здатні змінити життя людини в кращу або гіршу сторону. Прикмети про сіль, засновані на багаторічних спостереженнях, є всього лише попередженням. Як ними розпорядитися, кожен обирає для себе сам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради