Що значить дощ у день весілля: прикмети

Одруження — важлива подія в житті кожної людини. Всім хочеться, щоб у день весілля світило сонце. Але іноді погода не відповідає очікуванням. Опади у такий знаменний день засмучують і псують настрій. При цьому не кожен знає, що за прикметою обіцяє дощ на весілля, і як слід діяти в такому випадку.

049f2ac38d81a9b5fe382ccf30fb54c9 Що значить дощ у день весілля: прикмети

Народні прикмети, пов’язані з дощем на весілля

З давнини забобонів і прикмет надавалося велике значення. Ті чи інші події тлумачилися як позитивно, так і негативно. Погані погодні умови часто не обіцяли нічого хорошого.

Вступаючи в шлюб, люди хочуть, щоб в день весілля стояла ясна погода. Тоді, на думку більшості, і свято вдалося на славу. Однак не всі знають, що дощ у день весілля — сприятлива ознака.

Наші предки вважали опади, що трапляються в день одруження, добрим знаком. Нині ж існують і негативні прикмети, що стосуються дощу на весілля. Звичайно, варто дізнатися про різних трактувань цього події. А вірити прогнозам чи ні — справа суто індивідуальна.

Негативне тлумачення

У давнину люди не вважали поганою ознакою опади, що випадають в день укладення шлюбу. Тільки пізніше з’явилося твердження про те, що весілля в дощ — несприятлива ознака. Можливо, причина виникнення такого забобони — хвилювання родичів і молодих перед майбутнім подією. Адже завжди хочеться, щоб одруження пройшло під безхмарним небом, без зайвих перешкод.

Є кілька тлумачень прикмети в залежності від сили і часу опадів:

 • Поганим знаком вважається дрібний дощик, який пішов до початку весільної церемонії, в той час, коли наречений і наречена поїхали в ЗАГС.
 • Якщо опади випали напередодні торжества, то молодим радять обходити калюжі. Особливо це марновірство стосується нареченої.
 • Якщо в калюжу, що утворилася після минулого напередодні дощу, настає наречений, то за народними прикметами, в майбутньому у людини може проявитися схильність до зловживання спиртним.
 • Подією, що передрікають розлад і сварки в майбутній сім’ї, вважається злива, під який потрапили молоді по дорозі на церемонію одруження.

38707a717c478343f1c8c7151cd78988 Що значить дощ у день весілля: прикмети

Позитивна трактування

Здавна вода, в тому числі і дощова, сприймалася як символ очищення і захисту від негативу. Можливо, тому випадання опадів під час весільних урочистостей мало позитивне значення.

Небо, затягнуте хмарами, і починається в результаті дощик пророкували:

 • фінансовий достаток у майбутній сім’ї;
 • щасливе і безхмарне життя;
 • народження безлічі спадкоємців, особливо якщо розпочалася сильна злива.

Вважається, що дощик в день весільних урочистостей забирає з собою нещастя і бідування. Значить, і в житті нової сім’ї не виникне серйозних проблем і труднощів.

Різний дощ — різне тлумачення

За народним повір’ями погана погода на весілля обіцяє щастя і благополуччя майбутньої сім’ї. Відтінок майбутньої удачі визначається за інтенсивністю і характером опадів:

 • Якщо під час урочистості мрячить дрібний дощ, то це ознака невеликих радісних подій. Причому приводи для посмішок та позитиву стануть з’являтися дуже часто.
 • Якщо в момент випадіння опадів визирає сонечко — вірна ознака щасливого сімейного життя без конфліктів. Крім того, це сприймається як знак, що обіцяє теплі відносини і взаєморозуміння в новій осередку суспільства.
 • Сильна злива (тобто велика кількість води) — ознака очищення від старих образ. Вступають у шлюб молоді люди забудуть минулі розбіжності і почнуть нове життя з чистого аркуша. Можливо, рясні опади допоможуть примирення членів молодих сімей молодят.
 • Минулий напередодні торжества дощик також віщує відносини, повні любові і взаєморозуміння. Між подружжям буде панувати повага.
 • Якщо весільна церемонія проходить під дощовим небом, причому опади не припиняються з самого ранку, то молодим варто чекати якихось новин.
 • Весілля проходить навесні, і в момент торжества починається дощ — ознака, що вказує на майбутнє фінансове благополуччя. Чим сильніше злива, тим вище рівень достатку.
 • Літній дощ говорить про швидку появу на світ спадкоємця.
 • Негода на весілля, яка проходить в осінні місяці — провісник спільної подорожі. Ця поїздка справить враження, яке надовго збережеться в пам’яті молодих.

Дощ будь інтенсивності вважається сприятливою ознакою. Єдине виключення — раптова гроза. Деякі люди після такого явища передбачають часті конфлікти в новій осередку суспільства. За іншою версією, гроза вчасно урочистості як би захищає молодят від майбутніх сварок.

b7dd66c0f09743e401e21f600b322720 Що значить дощ у день весілля: прикмети

Ритуали в дощовий весільний день

Коли починається дощик у весільний день, то у народі кажуть, що це провісник щастя, любові і достатку у новій сім’ї. Однак у такому випадку забобонні люди все ж воліють проводити різні ритуали, ще сильніше притягують удачу. Вважається, що це вже точно забезпечить везіння і щасливе сімейне життя. А для тих, хто не вірить у прикмети і ознаки, такі ритуали стануть справжньою розвагою:

 1. Під час проведення урочистостей завжди подають коровай. За народною прикметою, якщо в день весілля йде дощ, треба зробити так, щоб декілька крапель потрапили на цей ритуальний хліб. Це допоможе зміцненню відносин між молодими подружжям і забезпечить вірність партнерів один до одного.
 2. Під дощем, який розпочався під час проведення церемонії, змочують зерна рису. Підійдуть і інші види злаків. Потім мокрі зернятка загортають, наприклад, в серветку, яку поміщають під матрац ложа молодят. За прикметою такий ритуал обіцяє швидке народження спадкоємця.
 3. Якщо під дощик підставити розкритий гаманець, то молодій сім’ї забезпечений достаток і відсутність фінансових проблем.
 4. Щоб очиститися від негативу і поганих думок, наречені в непогожий день весілля омивають руки дощовою водою.

Що значить сонячна погода на весілля

За народним прогнозам, дощ, що почався в день весілля — добра ознака. Негода під час проведення свята обіцяє молодим щасливе сімейне життя, повну матеріального достатку і взаємної поваги.

83058a8a28b2b49b6455087848f4456e Що значить дощ у день весілля: прикмети

Часто трапляється, що відразу після дощу визирає сонце. У такому випадку серед присутніх тут же знаходяться знавці народних забобонів, з готовністю растолковывающие ці знаки небес:

 • Якщо під час проведення весільної церемонії мрячить дощик, а потім з’являється сонечко, це сприймається як сприятливий ознака. Прикмета обіцяє отримання несподіваних, але приємних звісток.
 • Коли після нетривалого і несильного дощу на небі з’являється веселка, кажуть, що нову сім’ю чекає достаток і відсутність серйозних грошових проблем.
 • Якщо вчасно опадів проглядає сонячне небо (так званий сліпий дощик), то знавці забобонів кажуть, що майбутня сімейне життя стане легкою, наповненою радістю і усмішками.

Дощ під час проведення весільних урочистостей — сприятлива ознака. Такої думки дотримується більшість людей. І це незважаючи на негативні трактування. Яким прикметам вірити, а яким ні — вибір кожної людини. Однак езотерики радять не звертати надто пильну увагу на погані прогнози. Тоді удача точно не омине нову сім’ю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради