Гібридний сорт Бигоранж F1: характеристики і опис томата з відгуками садівників

Помідори Бигоранж – скоростиглий гібрид. Володіє гарними смаковими якостями і непоганими показниками врожайності, що підтверджується відгуками споживачів. Представлене нижче опис дозволить познайомитися з характеристиками цього томату ближче.

gibridnyjj sort bigoranzh f1: kharakteristiki i opisanie tomata s otzyvami sadovodov64 Гібридний сорт Бигоранж F1: характеристики і опис томата з відгуками садівників

Опис сорту

Томат Бигоранж F1 – гібрид російського походження. Оригінатор – компанія «Семко». Терміни дозрівання – ранні. Підходить для вирощування в різних регіонах країни. Був створений для вирощування в теплицях.

Короткий опис томату:

 • Рослина високоросла, індетермінантна, стебло витягується до 1,7 м у висоту.
 • Перше суцвіття утворюється над 6-8 листом. Такі ж плодові кисті будуть формуватися вже через 2-3 аркуша.
 • У кожній кисті визріває до 5-6 томатів. Розмір плодів досить великий – від 170-200 р. Зовні дозрілі помідори виглядають дуже привабливо, що можна подивитися на фото. При дозріванні стають помаранчевими, смакові характеристики хороші.
 • По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
  Ранньо-стиглий (90-105 днів) Индетерми-нантный (170 см) Салатний Для теплиць 170-270 20-25 кг Помаранчевий. Округлий, щільний, гладкий. В кисті по 5-6 штук

  Переваги і недоліки

  У цього гібрида можна виділити чимало позитивних якостей. Томат Бигоранж відрізняється:

  • стійкістю до основних хвороб, притаманних цій культурі;
  • доброю переносимістю спекотної погоди;
  • непоганими показниками врожайності;
  • дружним дозріванням плодів хорошого помідорного смаку.

  Стиглі плоди не розтріскуються, переносять перевезення, добре лежать після збору, але не занадто довго. Зібрані помідори можуть зберігатися без втрати зовнішнього вигляду і смакових характеристик протягом 2 тижнів. Використовуються у свіжому вигляді, красиво виглядають в салатах.

  Рада. Зібраний урожай можна застосовувати і для приготування різноманітних страв.

  Особливих недоліків у гібрида не виявлено. До деяких мінусів відносять тільки необхідність в підв’язування стебел рослини до опор і своєчасному видаленні пасинків.

  Увага! До недоліків можна віднести і те, що не вийде використовувати насіння визрілих томатів для посадок на наступний рік, так як у гібридів не зберігаються сортові якості в наступних поколіннях.

  Особливості агротехніки та відгуки

  Томат призначений для теплиць. Але в південних регіонах в умовах стійкого тепла можна спробувати виростити його і без укриття, висадивши просто в саду в захищеному грунті.

  gibridnyjj sort bigoranzh f1: kharakteristiki i opisanie tomata s otzyvami sadovodov65 Гібридний сорт Бигоранж F1: характеристики і опис томата з відгуками садівників

  Вирощують гібрид розсадним способом з пікіруванням в окремі горщики при появі у саджанців 2-х листочків. За кілька днів до висадки в тепличне споруда розсаду починають загартовувати. Подальший догляд звичайний: поливи теплою водою, підживлення, очищення місця посадки від бур’янів і розпушування грунту. Не варто забувати також підв’язувати стебла рослини до опори і видаляти зайві пасинки. Формування куща ведуть в 1-2 стебла.

  Про томаті Бигоранж зустрічаються різні відгуки:

  • Сергію з Твері, який вирощує томати не тільки для себе, але і на продаж, цей гібрид сподобався. Він не доставляє в догляді особливих проблем, дає непогані врожаї, а зібрані плоди добре зберігаються.
  • Гідно були оцінені врожайність і лежкість томату садівником із Західного Сибіру під ніком Meri.
  • Користувачу під ім’ям Нера сподобався смак цих помідорів, які опинилися солодкими з легкою кислинкою.
  • Не зовсім задоволений отриманим результатом виявився садівник з Котласа під ніком kinnergard. На томатах сформувалися тільки дрібні плоди, які були менше 100 р.

  Роблячи висновок з усього вищесказаного, можна зазначити, що томат Бигоранж досить непоганий на тлі інших гібридів. Він смачний, урожайний, стійкий до хвороб, підходить для вирощування як для особистого споживання, так і на продаж.

  Біг оранж: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради